Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci | Güzellik Çarşısı

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Saç ekiminden sonra ne zaman normal yatılır?, Saç ekiminde donör bölge ne zaman iyileşir?, Saç ekiminden sonra saçlar günde kaç kez yıkanmalı?, Ekilen saç neden tutmaz? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci
25 Ocak 2015
786 okunma
Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci kapsamında kişilerin uzmanlar tarafından yapılan önerilere dikkat etmeleri gerekmektedir. İyileşme sürecinde özellikle güneşten uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Saç köklerinin uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması durumunda saç köklerinin zarar görmesi gibi sonuçların meydana gelebildiği de belirtilmelidir. Siz de saç ekimi sürecinde uzmanınızın vermiş olduğu yönergelere dikkat etmelisiniz. Uzmanlar genellikle bu operasyonun kış mevsiminde UVA ve UVB ışınlarının gücü düşükken tamamlanmasının çok daha mantıklı olduğunu düşünmektedir. Bu şekilde güneş ışınlarından uzak kalmak için ayrıca bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan tedavinin sonuca ermesini sağlayabilirsiniz.

Diyabet Hastalarına Saç Ekim Süreci

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci kapsamında kıyaslama yapıldığı zaman diyabet rahatsızlığından muzdarip olan kişilerin saç ekim süreci sonrasında iyileşmelerinin daha uzun bir zaman aldığı da görülmektedir. Diyabet hastalığı ile alakalı kronik sorunu olan kişilerin ancak kendi doktorlarından onay almalarının sonrasında uygulama yapılmasına onay verilecektir. Bu kişilerin deri dokuları klasik sağlıklı kişilerden daha hassastır. Bu nedenle tedavi süreci de ayrıca bir özen gerektirmektedir.

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci kişi için hem psikolojik hem de fiziksel olarak büyük önem taşıyan bir dönemdir. Çünkü bu dönemde saçlar dökülür ve tekrar çıkar. Kişi saçlarında dökülmelerin olduğunu gördükçe psikolojik olarak bundan rahatsızlık duyar ve bu durum kendisinde stres oluşturur. Kişi bu durumu yaşamamak için iyileşme sürecinde yaşayacağı durumları bilirse bu dönemi daha rahat ve kaygısız atlatacaktır.


Saç Ekim Sonrası İyileşme

Saç ekimi sonrası 3. gün: Kişi saçlarını ilk defa yıkar ve deride meydana gelen kabuklar dökülmeye başlar.

Saç ekimi sonrası 5. gün: Saç ekiminden sonra uzman doktorunuz tarafından verilen ilaçların kullanım süresi biter.

Saç ekimi sonrası 10. gün: Saç ekim bölgesinde ki iyileşme süreci tamamlanmıştır.

Saç ekimi sonrası 15. gün: İyileşme süreci %100 olarak tamamlanmıştır. Dikişler bu sürecin sonunda alınır.

Saç ekimi sonrası 3. hafta: Bu dönemde ekilen saçlarda dökülmeler görülür ama stres yapacak bir durum yok ortada.

Saç ekimi sonrası 2 – 3. aylar: Saçlardaki uzama tekrar başlar.

Saç ekimi sonrası 6. ay: 6 ay sonunda saç deriniz artık saçlıdır. Hatta bu süre içinde saçlarınıza 2 defa kesim işlemi yaptırabilirsiniz.

Saç ekim sonrası iyileşme süreci sizin uygulayacağınız doktor tavsiyeleri sayesinde daha rahat ve kolay bir şekilde aşılacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-bakim/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-sonrasi-yikama/

https://guzellikcarsisi.com/mide-kucultme-ameliyati/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-kimlere-yapilmaz/

https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/