Sarı Saçlara Bakım Balyajı - Doğal Balyaj Yapımı | Güzellik Çarşısı

Sarı Saçlara Bakım Balyajı – Doğal Balyaj Yapımı

Sarı saç nasıl canlanır?, Sarı boyalı saç nasıl yumuşatılır?, Saçın kopmaması için ne yapılmalı?, Sarı saç nasıl nemlendirilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Sarı Saçlara Bakım Balyajı – Doğal Balyaj Yapımı
24 Temmuz 2015
1.728 okunma
Sarı Saçlara Bakım Balyajı – Doğal Balyaj Yapımı

Sarı saçlara bakım balyajı doğal balyaj yapımı ile mümkün. Kadınlar saçlarının parlak, sağlıklı ve doğal görünmesi için birçok yöntemi uygular. Aynı zamanda en çok zaman harcadıkları bölgeleri olarak da bulunur. Sarı saçlı kadınlar, saçlarının doğal rengini koruyamadıkları takdirde sarı saç rengi akabilir ve doğal görünümden uzaklaşır. Saç rengi doğal sarı olmayanlar, bu renge saçlarını boyattıkları şekilde kalmaları içinde birçok bakım balyajı uygulayabilir. Sarı saçlara bakım balyajı doğru ürünlerle olmadığı takdirde saçta dökülme ve istenilmeyen etki oluşur.

Sarı Saçlara Doğal Bakım Balyajı Nasıl Yapılır?

Sarı saçlara sahip olan kadınlar saçlarının doğal görünümünü kaybetmek istemedikleri takdirde çeşitli ürünler kullanabilirler. Fakat bazı ürünler kimyasallar nedeniyle saça ciddi derecede zarar verir. Bu da saçın doğal dengesini korurken, istenilmeyen birçok etkiyi beraberinde getirebilir. Sarı saçlara bakım balyajı için evdeki ürünlerle muhteşem bir formül hazırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyulan malzemeler;

 • 8 çorba kaşığı ılık su
 • Gıda jölesi
 • Zencefilli şampuan
 • zencefilli zeytinyağı

Ve durulama esnasında ihtiyaç duyulan kükürt sabunudur.

Karışım hazırlanıp, kıvam elde edilmekte edildikten sonra saçlarınıza uygulayıp yaklaşık 10 dakika beklemeniz yeterli. 10 dakika sonrasına kükürt sabunu ile birlikte saçınızı arındırdığınız takdir de saçınıza uygun kremlerle yumuşama yapabilirsiniz. Bu durumu haftada sürekli olarak tekrarladığınız takdirde muhteşem doğal görünüme hayran kalabilirsiniz.

Bayanların herhalde en çok dikkat çeken ve en özen gösterdikleri bölgeleri saçlarıdır. Bunun yanında da saçlar bayanların bakımına en çok zaman harcadıkları bölgeleridir. Özellikle sarı saçlı bayanlar saç renklerini koruyamadıklarından dolayı şikayet ediyorken, doğal saç rengi sarı olmayıp da saçlarını sarıya boyatanlar bu rengi korumak için çok çaba sarfetmek zorunda kalmaktadırlar. İşte burada sarı saçlara bakım balyajı ön plana çıkmaktadır.

Saç boyalarında bol miktarda bulunan kimyasalların saçlara verdiği zararların bilinilirliğinin artması üzerine evde hazırlanan bitkisel balyajların önemi de daha fazla artmaya başladı. Ayrıca saçların boyamalarında saç boyası kullanılması sebebiyle:

 • Bu boyaların içerdikleri kimyasallar nedeniyle saçlar çok çabuk yıpranmakta ve kırılmalar artmaktadır.
 • Saçların boyanması saç tellerinde gereğinden daha fazla incelmeye neden olurken saçlardaki yanmayı da hızlandırır.

Sarı Saçlara Bakım Balyajı - Doğal Balyaj Yapımı

Sarı saçlara bakım balyajı olarak evde nasıl bir formül hazırlanabilir?

Bunun için gerekli malzemeler:

 • 8 çorba kaşığı ılık su
 • İki çorba kaşığı dolayında gıda jölesi
 • Zencefilli şampuan
 • İki tatlı kaşığı zencefil yağı
 • İki çorba kaşığı zeytinyağı
 • Kükürt sabunu (durulamak İçin)

Sarı Saçlara Bakım Balyajı - Doğal Balyaj Yapımı

Sarı saçlara bakım balyajı hazırlanması:

Boya kabınıza aldığınız tüm malzemeleri tahta bir kaşıkla iyice karıştırdıktan sonra karışımı 10 dakika dinlendirin. Daha sonra karışımı bir fırça yardımıyla karışımı saçınızın hangi bölgelerine sürdüyseniz, o kısımları bukle yaparak folyo yardımıyla sarın. Son olarak da folyo üzerine sıcak havlu kapatın. Ortalama 1 saat bekledikten sonra saçınızı kükürt sabunuyla ve son olarak da şampuanla yıkayın. Ortaya çıkan sonuca siz bile inanamayacaksınız.

Yipranmis sari saclara ne iyi gelir?

Yıpranmış sarı saçlarda yoğun kuruluk ve yıpranma görülür. Evde doğal şekilde uygulayabileceğiniz en etkili yöntem elma sirkesidir. Özellikle röfle sonrasında yanıkların giderilmesi ve yıpranmış uçların temizlenmesi için su ile çözelti yaparak saçlarınıza uygulayın iyi gelecektir.

Ayrıca saç bakım kürü yapmak için yumurta, zeytin yağı, Evigen, Bepantol serum ve A vitamini kapsülleri ile muazzam maske yapabilirsiniz.

Sarı saça hangi bakım?

Sarı saçlar için mutlaka profesyonel ürünler kullanılmalıdır. Şampuan, saç kremi ve bakım kremi kullanılmalı, banyo sonrası serum ve yağlar ile destekleyebilirsiniz. Sarı saçlarda yoğun işlem yapıldığı için mutlaka kimyasal ürünler ile desteklenmelidir.

Sarı saç bakımları için Loreal ürünleri, Pantene ürünler ve Urban oil ürünleri kullanabilirsiniz. Kerastas Hayat Çimentosu gibi pahalı kozmetik ürünleri de bulunmaktadır. Wella veya John Frieda serileri kullanılabilir. Açık sarı, platin sarısı ve koyu sarı gibi farklı tonlar için imal edilen John Frieda şampuanlar, sarı saç bakımında gerçekten iyidir.

Sarı saçlar için hangi şampuan kullanmalı?

Sarı saçlar için boyalı ve röfleli saç şampuanları kullanılabilir. Loreal Elseve kırmızı renk serisi, boyalı ve röfleli saçlar için idealdir. Ayrıca John Frieda, Elidor sarı saçlar için şampuan ve saç bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Pantene saç serumları ve boyalı saçlar için üretilen ürünler sarı saç bakımları için oldukça iyidir.

Yıpranmış saçlara evde bakım nasıl yapılır?

Yıpranmış ve onarım isteyen saçlar için doğal zeytin yağı bakımı yapılabilir. Ayda bir kez deneyeceğiniz maske ile saçlarınızdaki yıpranmalardan kurtulabilirsiniz. Bunun için öncelikle saçlarınıza elma sirkesi uygulayın. 2 litre suya bir çay bardağı veya göz kararı elma sirkesi sulandırması yapın. Duştayken saçlarınızın her yanına gelecek şekilde dökün. Sonrasında sarı saçlar için şampuan ve bakım kreminizi yapın.

Zeytin yağı, 1 yumurta ile karıştırılır. 1’er ampul olacak şekilde Bemix, Bepanthen, Evigen karıştırın. Saç diplerinizden itibaren her yanına sürün. Folyo ile sarın ve 1-2 saat bekletin. Bol su ve şampuan ile yıkayın, durulayın. Ayda 1 ya da 2 kez yapabilirsiniz.

Boyadan yıpranmış saçlar için ne yapmalı?

Doğal saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Uçlar çok yıpranmış ise 1-2 cm aldırmanızda fayda vardır. Saç yapınıza uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Boyadan yıpranmış saçlar nasıl düzelir?

Bakım ve keratin bakımı yaptırmak, saçlarınızın onarılmasında etkilidir. Ayrıca her duş sonrası Argan yağı serumu kullanmak oldukça güçlendirecektir. Urban Oil Argan Yağı Serumu ve Gratis’in ürünü Bea Beauty Profesyonel Keratin Bakım Yağı kullanmak oldukça etkilidir. Saçlarınızın kökten uca beslenmesi, sağlıkla parlaması için muazzamdır.

Ombreli saça nasıl bakım yapılır?

Ombreli saça bakım yapmak için saç tipinize uygun ürünler seçmeniz önerilir. Şampuan yanında mutlaka saç kremi kullanmalısınız. Ayrıca haftalık kullanacağınız maskeler ile destekleyebilirsiniz.

Sarı saç neden yıpranır?

Sarı saçlar, boyadan ve yapılan işlemlerden dolayı yıpranır. Oksidan kullanmak saç yapısını komple etkileyen saç rengini açarken, pigmentleri öldüren bir kimyasal üründür. Saçlar boyanırken yıpranır, hasar ve zarar görür.

Mor şampuan sarı saçı açar mı?

Mor şampuanlar saç rengini açma işlemlerinde kullanılır. Özellikle saçların boyandığı esnada mor şampuan ile yıkama yapılarak hem açılmanın etkisi sağlanır hem arada dalgalanmalı renk geçişleri olmuşsa dengelenmesi sağlanır. Mor şampuanlar saçlara küllü rengini veren bir özelliğe sahiptir. Sarı saçların rengini, canlılığını sürdürmek için evde de mor şampuan kullanabilirsiniz.

Boyalı saçlar için hangi şampuan kullanılmalı?

Koyu renkli saçlar için boyalı saçlara uygun şampuanlar kullanılır. Sarı ve röfleli saçlarda ise röfleli saçlar için uygun olan şampuan ve saç bakım ürünleri tercih edilmelidir. Kahverengi, kızıl, siyah ve koyu renkli boyalı saçlarda, renk canlılığının uzun süreli sağlanması için bu renklere uygun şampuanlar bulunmaktadır.

Ancak sarı saçlarda açık rengin korunması için üretilen şampuanlar ve saç bakım ürünlerinin kullanılması önemlidir. Düz saçlar, kıvırcık veya dalgalı saçlara göre ürün seçimi yapabilir, özellikle saç bakım maskeleri ile destekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sari-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/acik-karamel-sac-rengi-nasil-elde-edilir/
https://guzellikcarsisi.com/sacin-hizli-uzatmasi-icin-formuller/
https://guzellikcarsisi.com/kivircik-sac-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-saclar-icin-evde-bakim/