Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül | Güzellik Çarşısı

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Saçı çok çabuk ne uzatır?, 1 günde saç nasıl uzar?, 1 haftada saçın uzaması için ne yapılmalı?, 1 ayda saç nasıl çabuk uzar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül
07 Aralık 2014
909 okunma
Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Saçın hızlı uzatması için 2 muhteşem formül ve nasıl yapıldığını sizler için araştırdık. Saçların uzamaması veya gür olmaması herkes için problemdir. İnsanlar, saçları uzadıkça da kestirmek ister. Ancak saç kestirmek kolay olsa da uzatmak o kadar kolay olmamaktadır.

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül Nasıl Yapılır?

Saçın hızlı uzamasını sağlayan doğal tarifler herkes tarafından ilgi görmektedir. Saçınıza zeytin yağı gibi doğal yağlar kullandığınızda nasıl parlak olduğunu illa ki görmüşsünüzdür. Peki muhteşem saç uzatma tarifleri ile sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar elde etmek ister misiniz?

Saçlar kuruluktan dolayı yağa ihtiyaç duyarlar. Kuru saçlar genellikle hem bakımsız görülür hem çabuk yıpranır hem de uzamazlar. Kuru ve yağlı saçlar içinde en etkili çözüm esansiyel yağ bakımı ve nem deposu tarifleridir. Esansiyel yağlar doğal ve doğadan gelen yağlardır. Bu yağları düzenli aralıklar ile birlikte saçlara uygulamak saçların parlak, bakımlı, nemli, sağlıklı görünmesini ve hızlıca uzamasına yardım etmektedir.

Esansiyel yağlar şu şekildedir; badem yağı, hindistan cevizi yağı, biberiye yağı, gül yağı ve zeytinyağıdır. Bu yağları düzenli bir şekilde saç diplerinize ve uçlarınıza uygularsanız saç deriniz ile iletişime geçer. Bu yağları masaj yaparak uygulamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca soğan, sarımsak ve tarçın ile hızlı uzatan saç maskesi yapabilirsiniz.

Farklı formüller ise saçlarınızı kısa zamanda eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Çok daha hızlı bir şekilde uzamalarını sağlayabilirsiniz. Evde çeşitli yağlar ile rahatlıkla uygulayacağınız karışımlar ile kısa sürede dayanıklı ve mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçın Hızlı Uzaması İçin Esansiyel Yağ Formülü

Esansiyel yağlar tam anlamıyla iyi bir saç bakım formülüdür. Saçların uzamasını sağlamasının yanı sıra sağlıklı olmasında da oldukça etkilidir. Yağ bakımı sonrasında saç köklerinizde yer alan kan akışı hızlanacağı için saçlar beslenerek güçlenir. Esantiyel yağları uygulamadan önce saçınızı yakmayacak şekilde ılık olmasına özen göstermelisiniz.

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Esansiyel Yağ Seçenekleri

Bu yağlar saç köklerine hızla nüfuz eder ve kısa zamanda uzamalarını sağlar.


  • Badem yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Biberiye yağı
  • Gül yağı
  • Zeytinyağı

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Esansiyel Yağ Uygulaması

Yağları ya da yağı saçlara friksiyon yöntemi ile uygulayabilirsiniz.  En az otuz dakika saçlarda bekletmeniz gerekir ve işlem sonunda saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Hızlı Saç Uzaması İçin Soğan Formülü

  • Soğan – 1 küçük boy
  • Sarımsak – 3 diş
  • Tarçın – çubuk 1 tane

Saçın Hızlı Uzatması İçin 2 Muhteşem Formül

Küçük boy tencere içerisine malzemeleri koyarak 15 dakika kaynatınız ve ılık hale geldiğinde saç köklerine dökerek saç ucuna kadar yediriniz. Yarım saat saçlarda bekletiniz ve bir hafta boyunca her gün saçlarınıza taze hazırlayarak sürünüz. Şampuanın içerisine de iki yemek kaşığı olacak şekilde bu karışımdan katabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/saclarin-uzamasi-icin-dogal-yontemler/

https://guzellikcarsisi.com/dogal-sac-bakim-yaglari/

https://guzellikcarsisi.com/sac-bakim-serumu/

https://guzellikcarsisi.com/sari-saclara-bakim-balyaji/

https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/