Saç Bakım Serumu | Güzellik Çarşısı

Saç Bakım Serumu

Saça hangi serum iyi gelir?, En iyi saç serumu hangisi?, Saç bakım serumu ne işe yarar?, Serum saç çıkarır mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Bakım Serumu
24 Temmuz 2015
962 okunma
Saç Bakım Serumu

Saç bakım serumu, sürekli olarak işleme maruz kalan saçlar için uygulandığı takdirde etkili sonuçlar verir. Saç bakım serumları içerisinde vitamin ve besleyici yağlar bulunur. Bu serumlar düzenli olarak saçlara uygulandığı takdirde saçın uzaması, görünümü kesinlikle değişime uğrar.

Saç Bakım Serumu Etkili Olur Mu?

Saçlarında dökülme olanlar, sürekli olarak kepek problemi ile karşı karşıya kalanlar ya da gün içerisinde saçlarını şekillendirirken zorlananlar, çeşitli işlemlere saçlarını maruz bırakabilir. Bu da saçın genel olarak yapısı hassas ise belirli bir süreden sonra istenilmeyen etkileri oluşturur. Fakat kaliteli ve içeriğindeki mineraller açısından tavsiye edilen bir saç bakım serumu uygulandığı takdirde saçın doğal parlaklığına, uzamasına ve kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Saçlardaki dökülmelerin azalması da, saç serumları ile birlikte mümkündür. Kolaylıkla şekillendirme yapılabildiği gibi saç tipinize uygun olan bir serumu tercih etmenizde fayda var. Saç bakım serumlarını saçınıza uygulamadan önce saçın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Burada dipten uca doğru düzenli bir bakım önemlidir. Aynı zamanda gelişigüzel bir saç serumu yerine, bilinen ve kullanım sonrasında etki gösterecek ürünler tercih edilmeli.

Günlük yaşantılarda birçok sebepten ötürü yıpranan, dökülen ve canlılığını kaybeden saçlar için çok önemli olan saç bakım ürünlerinden biri olan saç bakım serumunu bayanlar evlerinde pek kullanmasalar da, kuaföre gittiklerinde mutlaka deneme fırsatını bulmuşlardır. Saç bakım serumu özellikle çok yıpranmış, işlem görmüş ve dökülen saçlarda çok iyi sonuçlar vermektedir. İçeriklerinde büyük miktarda vitamin ve çeşitli saç besleyici yağlar bulunan saç bakım serumları, saçlara birden çok etkisi bulunan önemli bakım ürünleridir.

Saç bakım serumu ne işe yarar?

Saç bakım serumlarının faydaları genel anlamda saçlardaki yağlanmalardan kepek oluşumlarına, saç yıpranmalarından saç dökülmesine kadar birçok başlıkta belirtilebilir. Ayrıca saç bakım serumları:

  • Saçlardaki dökülmeleri azaltarak en aza indirici etkileri vardır.
  • Saç derisindeki kaşınmayı azaltarak, kepek oluşumuyla mücadele eder.
  • Saçın doğal parlaklığına ulaşmasında yardımcı olur.
  • Seyrek saçlara düzenli uygulandığında, saçların daha gür çıkmasını sağlar.
  • Saç kırıklarının onarımında mucizevi etkisi vardır. Saç kırıklarının olduğu bölgelere az miktarda ve ayrı ayrı uygulandığında kırıkları tamir eder.
  • Saçlardaki elektriklenmeyi en aza indirerek, bu sayede saçların yıpranmasına engel olur.

Saç serumu uygulanırken göz ardı edilmemesi gerekenler:

  • Saç serumları mutlaka temiz saça uygulanmalıdır.
  • Saç serumu seçimi yaparken bilinen markalar tercih edilmeli, kullanılmadan önce de kullanım talimatı okunmalıdır.
  • Saç bakım serumu saça masaj yaparak sürülmeli, saç tipine uygun serumlar tercih edilmelidir.
Saç icin hangi serum iyi gelir?

Saç için en iyi bakım serumları, saçın tipine göre belirlenir. Kıvırcık saçlar için, bukleli saçlar, düz ve dalgalı saçlara göre argan yağı serumu veya keratin bakım yağları önerilir. Boya, perma, röfle gibi işlem görmüş saçlar için özellikle yapılandırıcı ve onarıcı saç bakım serumları kullanılmalıdır.

Saç bakım serumu nasıl kullanılır?

Saç bakım serumları her zaman temiz saça uygulanır. Saçları yıkadıktan ve kuruladıktan sonra hafif nemli iken saç uçlarına uygulayarak sürebilirsiniz. Ayrıca kuru iken fön sonrasında da uygulanabilir serumlar mevcuttur.

Keratin saç Bakım serumu ne işe yarar?

Keratin saç bakım serumu, saçların canlanması ve yapısal bozuklukların giderilmesi için uygulanır. Kırılmış, yıpranmış ve hacmini kaybetmiş saçların beslenmesi için idealdir. Şeklini forma sokmak için kullanılan keratin saç bakım serumları, kırılmaları önler ve kökten uca kadar sağlıkla parlamasını sağlar.

Gabi Keratin saç Bakım serumu nasıl kullanılır?

Gabi keratin saç bakım serumu, temiz ve ıslaklığı alınmış saça uygulanır. Ancak Gabi’nin farklı türlerine göre uygulama yöntemi ambalaj üzerinde belirtildiği gibi yapılmalıdır. Keratin saç bakım serumu nemli saçlara uygulanır. Durulanan ve durulanmayan iki tip serumu bulunmaktadır. Banyo esnasında kullandığınız bakım serumunu diplerden uca kadar doğrudan uygulamanız gerekir.

Saç seyrekliği için ne yapılmalı?

Saçların gürleşmesi, hacim kazanması için sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Ayrıca elma sirkesi sadece saçların ve bedenin ideal temizliği için değil, saçların gürleşmesi için de tercih edilir. Duş esnasında 1 litre suya karıştırdığınız ¼ çay bardağı elma sirkesini saçlarınıza dökün tam tepeden döktüğünüzde tüm saçlarınıza eşit şekilde dağılacaktır. Ardından durulayarak normal saç şampuanınızı kullanabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda saç seyrekliğinin giderildiğini fark edeceksiniz.

URAW Blue Hair Serum Nedir?

Blue hair serum mavi şampuan serisinin saç bakım ürünüdür. Saç serumlarının tamamı, saçların onarımını yapmak ve beslemek üzere geliştirilmektedir. Genellikle Uraw Cosmetics mavi serum ürünleri tercih edilmektedir. Organik olarak imal edilen ürün saçlarınızın havim kazanması için idealdir.

Saç bakım serumu ne işe yarar?

Saç bakım serumu, saçlardaki yıpranmaların giderilmesi için uygulanır. Kolay tarama, kırıkları giderme, hacim kazandırma, kabarmayı önleme gibi farklı uygulamalar için imal edilen çeşitleri bulunmaktadır. Her saç bakım serumu, kişinin saç tipine göre kullanılmalıdır.

Argan yağı serumu, keratin bakım serumu, mucizevi yağlar gibi serumları; diz saçlar, dalgalı veya kıvırcık saçlara göre seçmeniz mümkündür. Ayrıca işlem görmemiş doğal saçlar ve boyalı saçlar için üretilen saç bakım serumları, saçların ihtiyacına göre tazelik, nem ve hacim sağlar.

Saç serumu ne zaman uygulanır?

Saç bakım serumu temiz ve nemli saça uygulanır. Ancak ürünlerin içeriğine göre kuru saça da uygulanır. Kuaför uygulamalarında genellikle fön sonrası uygulanan serumlar, yıkama sonrasında ıslaklığı alınmış nemli saça uygulanır. Duş sonrası ıslakken uygulamak her zaman daha çok işe yarar.

Saçlar ıslak halde iken serumu daha iyi tutar ve ardından saç kurutma makinesi ile kurutulduğunda ısınarak saçta daha etkin olması sağlar. Isı ile etkileşime giren bakım özleri, saçın daha uzun süre bakımlı kalmasını ve daha sağlam olmasını sağlar.

Bioxcin Forte şampuan ve serum nasıl kullanılır?

Bioxcin Forte şampuan ve serum, ince telli ve seyrelmiş saçlar için kullanılır. Köklerin beslenmesini, tıkanmış saç dibi gözeneklerinin açılmasını ve yeni saç tellerinin çıkması için uygulanan ürünlerdir. Ampul olarak satışa sunulan Bioxcin serumlar, yıkama sonrası tüm saç diplerine uygulanır.

Bioxcin Forte şampuanla yıkadıktan sonra ampulü açınız ve içindeki serumu saç diplerinin tamamına sürerek masaj yapın. Gece boyunca saç diplerinizde kalması gerekir. Sabah yeniden duş alarak arıtın.

Keratin Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Keratin saç bakım yağı temizlenmiş ve yıkanmış saçlara doğrudan uygulanır. Temiz saçların uçlarından başlayarak saçlarınıza uygulayın. Yıpranmış olan bölgelere ellerinizle ovuşturarak sürün. Durulamaya gerek olmadığı için havlu veya saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Ardından normal şekillendirme yapabilir, kuruduğunda hala kuru görüntü var ise yeniden uç kısımlarına uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sacin-hizli-uzatmasi-icin-formuller/
https://guzellikcarsisi.com/kirpik-dolgunlastirici-serumlar/
https://guzellikcarsisi.com/ignesiz-botoks-beautytox-serum/
https://guzellikcarsisi.com/yagli-saclarin-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/saclarda-kepek-neden-olur/