Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler | Güzellik Çarşısı

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

En çok saçı ne uzatır?, 1 haftada saçın uzaması için ne yapılmalı?, Saçı en hızlı ne uzatır kadın?, 1 günde saç nasıl uzatılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler
28 Ocak 2015
901 okunma
Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Her insan için saçlar, ihtişamlı görünmeyi sağlar. Kaybedilen saçları yeniden büyütmek istiyorsanız ya da sadece sahip olduğunuz saçları iyileştirmek istiyorsanız, saçların uzaması için doğal yöntemler kullanmak, saçlarınız için en iyi tercih olacaktır.

Doğal Saç Uzatmak İçin Yöntemler

Bol miktarda doğal tedavi yöntemiyle, hayalinizdeki uzun saçlara kavuşabilirsiniz. İşte evde çok kolay uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden birkaçı;

  • Saç derisine masaj: Saç derisine masaj yapmak; saç derinize kan akışını artırır ve saç köklerini güçlendirir.
  • Yumurta sarısı maskesi: Maske için 2 yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Karışım ½ su bardağı su ile karıştırılarak, direkt kuru ve fırçalanmış saça uygulanır. Ortalama 30 dakika sonra şampuanlayıp bakım yapılabilir.
  • Tarçın bazlı maske: Antimikrobiyal özellikleri olan tarçın; kan dolaşımını uyarır ve saç tellerini besler. Tarçın ve hindistancevizi yağı eşit miktarda karıştırılarak, saç köklerine uygulanır ve 45 dakika beklendikten sonra durulanır.
  • İpek yastık kılıfı: İpek ya da saten yastık kılıfı, saç sağlığı için, pamuk yastık kılıfından daha iyidir. Pamuk yastık kılıfı, saçlardaki tüm nemi emer ve kırılmalara neden olur.
  • Kırılmalar için keratinli ürünler: Keratin bazlı ürünler, saça parlaklık verirken, kırılmaları da önler.

Saçların uzaması için doğal yöntemler kullanarak, maliyetli saç bakım uygulamalarından kurtulabilirsiniz.

Doğada bulunan birçok bitkisel ürün saçların bakımına ve uzamasına fayda sağlamaktadır. Bunun için bazı karışımlar hazırlayıp bu karışımları saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir. Saçların uzaması o kadar zor olmadığı gibi saçların uzaması için doğal yöntemler uygulanarak daha kolay saç uzaması sağlanabilir.

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler Nelerdir

            Günümüzde doğal ürünlerden faydalanarak saçların uzaması sağlanabilir. Bunun için saçların uzaması için doğal yöntemleri bilmeniz gerekmektedir. Bu yöntemlerden bazıları şöyledir:


  • 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 diş sarımsak ve 1 çorba kaşığı sarımsak yağından elde edilecek karışımlarda A, B, C ve B6 vitamini içerdiğinden dolayı saçların uzamasında büyük etkisi vardır. Sarımsak rendelendikten sonra tamamı karıştırılır ve saç diplerine uygulanır.
  • Yarım avokado, 2 tatlı kaşığı susam yağı ve 2 tane bıldırcın yumurtası ile elde edilecek olan karışım omega 6 ve omega 9 için zengin bir karışım olacak ve saç ve kirpiklerin uzaması kolaylaştırılacaktır. Ayrıca antioksidan bir karışım olacak ve oldukça faydalı olacaktır.
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet yumurta sarısından elde edilen karışım öncelikle yumurta sarısının karıştırılması sonra zeytinyağı eklenerek tekrar karıştırılması sonucu elde edilir. Saç derisi bakımı ve saç tellerinin gelişmesini sağlar. Hızlı etki gösteren vitaminli bir formüldür.
  • 1 çay kaşığı ölçüsünde olmak üzere hin yağı, kekik yağı, çörek otu yağı ve zeytinyağından elde edilir. A, B1 ve B2 vitamini bakımından zengin olan çörek otu sayesinde saçlara çok etkisi olacaktır. Tüm ürünlerin bir arada karıştırılarak elde edilen karışım saça uygulanır.

Bu şekilde tamamen doğal ürünlerden meydana gelen karışımlar saç uzamasında oldukça etkilidir. Saçların uzaması için doğal yöntemler uygulayarak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sacin-hizli-uzatmasi-icin-formuller/

https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/

https://guzellikcarsisi.com/sivilce-maskesi-tarifleri/

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-yumurta-gormek/

https://guzellikcarsisi.com/selulit-icin-dogal-yontemler/