Rüyada bir bebeğin emzirirken görülmesi, kişinin rüyayı görme durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada bebek emzirmek, bir kadın için kendi...
06.05.2021
41
Kanser günümüzde insanların ölüm nedeni listesinde başı çeker. Her 6 kişiden birisinin ölüm nedeni kanser olduğu düşünülecek olursa oldukça ciddi...
25.04.2021
52
İnsan yüzünde odak noktasına sahip olan dudaklar, makyaj ile tamamlandığı süre boyunca göz alıcı bir duruma gelmektedir. Bunun yanı sıra...
19.04.2021
52
Uzun yıllardır bahis pazarında bulunan bahsegel güvenli bahsin adresi kabul edilir. Paylaştığı şirket bilgileri, ödeme seçenekleri ve hakkında paylaşılan yorumlar...
14.04.2021
64

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

28.01.2015
441
Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler
REKLAM ALANI

 

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

            Doğada bulunan birçok bitkisel ürün saçların bakımına ve uzamasına fayda sağlamaktadır. Bunun için bazı karışımlar hazırlayıp bu karışımları saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir. Saçların uzaması o kadar zor olmadığı gibi saçların uzaması için doğal yöntemler uygulanarak daha kolay saç uzaması sağlanabilir.

 

Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler Nelerdir

            Günümüzde doğal ürünlerden faydalanarak saçların uzaması sağlanabilir. Bunun için saçların uzaması için doğal yöntemleri bilmeniz gerekmektedir. Bu yöntemlerden bazıları şöyledir:

  • 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 diş sarımsak ve 1 çorba kaşığı sarımsak yağından elde edilecek karışımlarda A, B, C ve B6 vitamini içerdiğinden dolayı saçların uzamasında büyük etkisi vardır. Sarımsak rendelendikten sonra tamamı karıştırılır ve saç diplerine uygulanır.
  • Yarım avokado, 2 tatlı kaşığı susam yağı ve 2 tane bıldırcın yumurtası ile elde edilecek olan karışım omega 6 ve omega 9 için zengin bir karışım olacak ve saç ve kirpiklerin uzaması kolaylaştırılacaktır. Ayrıca antioksidan bir karışım olacak ve oldukça faydalı olacaktır.
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet yumurta sarısından elde edilen karışım öncelikle yumurta sarısının karıştırılması sonra zeytinyağı eklenerek tekrar karıştırılması sonucu elde edilir. Saç derisi bakımı ve saç tellerinin gelişmesini sağlar. Hızlı etki gösteren vitaminli bir formüldür.
  • 1 çay kaşığı ölçüsünde olmak üzere hin yağı, kekik yağı, çörek otu yağı ve zeytinyağından elde edilir. A, B1 ve B2 vitamini bakımından zengin olan çörek otu sayesinde saçlara çok etkisi olacaktır. Tüm ürünlerin bir arada karıştırılarak elde edilen karışım saça uygulanır.

Bu şekilde tamamen doğal ürünlerden meydana gelen karışımlar saç uzamasında oldukça etkilidir. Saçların uzaması için doğal yöntemler uygulayarak saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.