Adet Sivilceleri Nasıl Geçer? | Güzellik Çarşısı

Adet Sivilceleri Nasıl Geçer?

Adet olurken neden sivilce çıkar?, Regl sivilce yapar mı?,Sivilce hangi hormondan çıkar?, Sivilce çıktıktan sonra ne yapmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Adet Sivilceleri Nasıl Geçer?
29 Ocak 2015
964 okunma
Adet Sivilceleri Nasıl Geçer?

Genç bayanların en büyük sorunlarından bir tanesi de adet döneminde ciltte oluşan sivilcelerdir. Bu sivilceler genç kızlarda hem stres hem de üzüntü yaratmaktadır. Adet sivilceleri nasıl geçer? Bu dönemde yüzünüzdeki sivilceler için bitkisel maskeler uygulayabilirsiniz. Adet dönemlerinde bu çeşit maskelerin sivilceler üzerinde etkili olduğu bilinmektedir.

Adet Sivilceleri İçin Maske

  • Aspirin 1 tane
  • Kuru maya 1 çay kaşığı
  • Oksijenli su 1 çay kaşığı

Hazırlanması: Aspirini ezerek toz haline getiriniz. Toz haline gelen aspirinin içine maya ve oksijenli suyu katınız ve iyice karıştırınız. Karışımı sivilcelerinizin üzerine yavaşça sürünüz. Karışımı cilt üzerinde 20 dakika kadar bekletin ve daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Bu maskeyi regl döneminden önce ve sonra haftada 2 kez uygulayınız. Bu maske sayesinde hem yüzünüzdeki sivilceler yok olacak hem de cildiniz temizlenecektir. Adet sivilceleri nasıl geçer? Yukarıdaki maskeyi düzenli bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.


Yukarıda maskeye ek olarak hayatınızda da yapacağınız ufak değişiklikler sizi sivilcelerden uzak tutabilir. Hayatınızda stres, beslenme ve düzenli cilt bakımına dikkat ettiğiniz zaman sivilceler ile çok uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/

https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-cilt-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-ceviz-yapragi-maskesi/

https://guzellikcarsisi.com/cilt-canlandirici-maske/

https://guzellikcarsisi.com/sac-kepegi-nasil-gecer/