Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ceviz Yaprağı Maskesi | Güzellik Çarşısı

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ceviz Yaprağı Maskesi

Ceviz yaprağı suyu yüze nasıl sürülür?, Ceviz yaprağı suyu neye iyi gelir?, Ceviz yaprağı suyu saçın rengini açar mı?, Ceviz yaprağı egzama için nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ceviz Yaprağı Maskesi
01 Temmuz 2015
878 okunma
Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ceviz Yaprağı Maskesi

Sivilce özellikle de ergenlik döneminde çok sık olarak görülen bir sorundur. Üstelik de bu sorun yağlı olan ciltlerde çok daha fazla görülmektedir. Yağlı cilde sahip olan kişilerde gözenekler büyür ve de bu da sivilce oluşumuna sebep olur. Bunun için elbette ki sivilcelere karşı maskeler bulunmaktadır. Bu sivilce karşıtı olan maskeler hemen hemen sivilce nedeni için iyi gelmektedir. Sivilceler yukarıda söylediğimiz iki ana madde dışında stres yüzünden ya da sigara yüzünden de oluşuyor olabilir. Tabi ki bu durumda genetik faktörler de oldukça fazla etkili olan şeylerdir. Tüm bunların sebep olmuş olduğu sivilceler için ise evde hazırlamakta hiç de zorlanmayacağınız doğal maskeler bulunmaktadır.  Bu sivilcelere karşı maskeler aynı zamanda cildin ferahlamasına da yardımcı olacaklardır.

Ceviz Yaprağı İle Yapılan Sivilce Maskesi

Bu maskeyi yapabilmek için gerekli olan iki tane malzeme bulunmaktadır

  • 20 gr ceviz yaprağı
  • Yarım litre su

Bu maskeyi hazırlamak için ilk olarak ceviz yapraklarını ufalayın ardından da kaynamış olan suyun içerisine atın. Bu ceviz yaprakları belli bir süre bu suyun içerisinde demlensin. Ağzı kapalı halde bir saat kadar demlendikten sonra bu maskeyi yüzünüz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüze her gün sabah, öğle, akşam uygulayın. Sivilcelere karşı maskeler arasında oldukça etkili olan bu maskeyi düzenli olarak kullandığınız zaman iki hafta içerisinde yüzünüzde oluşan farkı görebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/ceviz-yagi-ile-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-ceviz-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-sigara-icmek/
https://guzellikcarsisi.com/adet-sivilceleri-nasil-gecer/