Rüyada Sigara İçmek | Rüyada Sigara İçmek Ne Anlama Gelir? | Güzellik Çarşısı

Rüyada Sigara İçmek | Rüyada Sigara İçmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek ne demek Diyanet?, Rüyada sigara içmeyen birinin sigara içtiğini görmek ne anlama gelir?, Rüyada birinin sigara vermesi ne anlama gelir?, Rüyada sigara paketi almak nedir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Rüya Yorumları > Rüyada Sigara İçmek | Rüyada Sigara İçmek Ne Anlama Gelir?
03 Mart 2021
826 okunma
Rüyada Sigara İçmek | Rüyada Sigara İçmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek çeşit çeşit anlama sahiptir. Rüyalar, şuanki ve gelecek zamana gönderimde bulunabilir. Rüyada sigara içmenin de birçok farklı yorumu vardır.

Rüyada Sigara İçmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmenin anlamı esenliktir. Rüyada sigara içen kişi dertlerinden yakın zamanda kurtulacak ve yüreğini ferahlık alacaktır. Kötü gibi görünse de sonrasında iyi işler ve olaylar ile karşılayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada herhangi birinin sigara içtiğini görmüşseniz zevkinize, giyim ve kuşamınıza çok dikkat ettiğiniz anlamı çıkarılmaktadır. Rüyada oğlunun sigara içtiğini görmek ise oğlu tarafından başarı ile mutlu edileceği anlamına gelir. Rüyada başka bir yabancıya sigara verildiğinin görülmesi ise dışarı çıkılması ve yeni ortamlara girilmesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyalar, birçok anlama gelebilir. Rüyada sigara içmenin de anlamı, sigaranın kimin içtiğine, sigara verdiğine, külünü yediğine, sigara sardığına, sigara içmeyen kişinin sigara içtiğine, sigara çalındığına göre değişiklik gösterebilir. Her rüyanın iyi ve kötü yorumlamaları olabilir. Her rüya tabiri yorumcusu da farklı yorumlarda bulunsa da tüm yorumlar özünde aynı kapıyı aralamaktadır.

Sigarayı rüyada içerken görmek, kişinin bulunduğu dönem içerisinde zor bir zamandan geçeceğini fakat sonrasında rahata ereceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara içmek, rüyayı gören kişinin erkek ya da kadın olmasına göre, evli ya da bekâr olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Rüyada sigara içmek, sigarayı içen kişinin bulunduğu konumdaki zor zamanlarının devamında, esenlik getireceği şeklinde tabir edilir. Rüyada sigara içmek üzerine birçok yorum yer alır. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. rüyada sigara içmek konusunda diyor ki;  kişide bulunan sorunların kısa bir süre içerisinde sona ereceğini ve devamında iyi işler ile karşılaşılacağı anlamında tabir eder. Devamında ise yaşantının daha da iyi bir hal alacağını söyler. İmamı Gazali Hz. yorumuna göre ise her rüyanın, kendi içerisinde olumlu ya da olumsuz durumlarının bulanabileceğini delalet eder. Rüyada sigara içmek ise yorumlanmasına göre hayra ya da şerre yorulabilir.

Rüyada Herhangi Birinin Sigara İçmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek genel bir başlık olsa da rüyanın görülme biçimine göre farklı şekiller de yorumlanır. Rüyada herhangi birinin sigara içtiğini görmek ise rüyayı gören kişinin;

 • Zevkine,
 • Giyimine,
 • Kuşamına,
 • Rahatına fazlasıyla düşkün olduğu anlamına gelir.

Rüyada sigara içmek, rüyayı gören kişinin hiçbir durumda keyfinden ödün vermeden yaşantısına devam ettiği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara içmek yaşantıda karşılaşılan her türlü zorluk karşısında, halen güle bilmeyi hiçbir zorluk karşısında yıkılmamayı ve hayatı sevmeyi şeklinde de tabir edilir Aynı zamanda rüyada sigara içmek ya da rüyada herhangi birinin sigara içtiğini görmek eğlenceye fazlasıyla düşkün olunduğu ve yaşamanın çok sevildiği anlamına da gelir.

Rüyada Oğlunun Sigara İçtiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunun sigara içtiğini görmek anneye ya da babaya göre farklı şekilde yorumlanmaktadır. Genel olarak yorumlandığı takdirde, hayali kurulan bir durumun gerçekleşeceği ya da hasta olan bir kişinin hastalığı ile mücadele edip sağlığına kavuşacağı gibi farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada oğlunun sigara içtiğini görmek anneye göre;

 • Oğlunun derslerinde başarılı olacağı,
 • Eğitim hayatında iyi yerlere geleceği,
 • Ve hayal ettiği her şeyin karşısına çıkacağı şekilde farklı durumlarda yorumlanır.

Rüyada sigara içmek babaya göre oğlunun sigara içtiğini görmesi ise;

 • Çocuğunu arkadaş çevresinde yaşadığı tartışmalar sonrasında, olumsuz etkiler ile karşılaşacağı anlamına gelir.
 • Çocuğun arkadaşları ile arasının bozulup bu durumda da istenmeyen durumların yaşanabileceği halinde tabir edilir.

İbn-i Şirin Hz. diyor ki rüyada sigara içmek rüyayı gören kişinin kim olduğuna göre değişir. Yani rüyada sigara içmek konusu, rüyada anne ya da babanın, erkek evladının sigara içtiğini görmesi farklı şekillere delalet eder. Rüyada anne oğlunun hayallerine, eğitimine göre yorumlasa da babanın görmesi, tartışmalar yaşayabileceği anlamında yorumlanır. Rüyada sigara içmek, her iki durumda da olumlu ya da olumsuz şekillerde yer alır.


Rüyada Başka Bir Kişiye Sigara Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek, kişinin kendisinin değil başka bir kişiye sigara içmesi için vermesi durumunda değişkenlik gösterebilir. Rüyada başka bir kişiye sigara vermek, rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu durumdan dışarı çıkıp farklı bir değişim aradığı anlamına gelir. Yani bu durum farklı bir işe girmek, farklı bir eve taşınmak ya da farklı bir kişiyle taşınmak anlamlarında da yorumlanabilir. Rüyada başka bir kişi sigara vermek beklenilen istenilen bir hayale kavuşmak ve bu hayale ulaşabilmek için elden gelen her şeyin yapılacağını gösterir.  Ve sonrasında da beklenilen durumu değeceği anlamına gelir. Rüya âlimlerinden, İmamı Caferi Sağdık Hz. tabirine göre rüyada sigara içmek ya da birinin içmesi için sigara uzatmak, rüyayı gören kişinin bulunduğu hayatı içerisinde farklı değişiklikler yaşayacağı ve hayatını değiştirmek için çaba sarf edeceği anlamına gelir. Bu değişimler kişiye göre farklı olabilir. Rüyada sigara içmek, kimine göre ufak değişimler, kimine göre ise oldukça büyük değişimler bulunur. Bazı kişiler evinde değişiklik yapabilir. Bazıları ise kıyafetlerinde değişiklik yapabilir.

Rüyada Sigara Külünü Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara külünü yemek, olumlu ya da olumsuz şekillerde yorumlanır. Bu durum bazı rüya tabircilerine göre de kendi içerisinde değişkenlik gösterebilen bir durumdur. Rüyada sigara içmek konusu, rüyayı gören kişinin gördüğü şekilde ya da rüyanın yorumlanmasını göre farklı durumlara yorulabilir. Kimine göre bu durum bir hayra yorulur, kimine göre ise şerre yorulan bir durumdur. Rüyada sigara külünü yemek olumsuz bir şekilde yorumlandığı takdirde;

 • Üzüntülü bir dönem ile karşılaşacağı,
 • Kişinin evliliğinde bir problem olacağı,
 • Eğitim gören bir kişinin derslerinde, okulunda problem yaşayacağı,
 • Ya da kişinin karşısına çıkan insanlar ile tartışma içerisinde olacağı şeklinde yorulabilir.

Rüyada sigara içmek, olumlu bir şekilde yorumlanması ise;

 • Bekâr olan kişiler için iyi bir kişiyle karşılaşacağı,
 • Henüz sınava hazırlanan kişinin sınavını kazanacağı
 • Rüyada sigara içmek konusu, ailesi ile problemi olan kişinin sorunlarının çözüleceği gibi olumlu durumlara delalet eder.

Rüyada Sigara Çalmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek, rüyada sigara çalmaya göre farklı bir durumda da görülebilir. Bu durumda da çevrede bulunan kişilerin, rüyayı gören kişinin;

 • Başarılarını tebrik edilmesi,
 • Çalışan bir kişi ise iş konusunda oldukça başarılı bir yere geleceği şeklinde yorumlanır.

Aynı zamanda rüyada sigara çalmak, rüyayı gören kişinin oldukça inatçı bir kişi olduğuna ve kararlılık konusunda fazlası ile kararlı olduğu anlamında da tabir edilir. Rüyada sigara çalmak çocukluğundan bulunduğu yaşa kadar, her türlü zorluk ile mücadele etmiş ve birçok başarıyı kendi çabası ile birlikte elde etti anlamına delalet eder. Yani kişinin bulunduğu konumda yer alması ve birçok başarı konusuna tebrik edilmesi ya da edileceği anlamlarına gelir. Aynı zamanda bu başarıların ve tebrik edilmelerin, kişinin bundan sonraki hayatında da devamlı olarak gerçekleşeceği ve kalıcılığını koruyacağı anlamına da gelebilir.

Rüyada Sigara İçmeyen Kişinin Sigara İçtiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek, içen bir kişi için farklı karşılanmaz. Rüyada sigara içmek konusu, rüyada sigara içmeyen bir kişinin sigara içtiğini görmek gibi rüya tabircilerine göre farklı durumlara delalet eder. Rüyada sigara içmeyen kişinin sigara içtiğini görmek, yani kişinin zora düşeceği, yardıma muhtaç olacağı şeklinde yorumlanır. Genel olarak rüyada sigara içmeyen kişinin sigara içtiğini görmek, olumsuz durumları işaret eder.

Rüyada Sigara Sarmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada sigara içmek için sigara sarıldığının görülmesi keyiflerin kaçacağını gösterir. Rüyada sigara sarmak, zorlu günlerin kişiyi beklediğini ya da sıkıntılı günlerin gelmesi ile neşesini kaybedeceğini gösterir. Rüyada sigara sarmak, psikolojik olarak yıpranabileceği anlamlarında da yorumlanır.

Rüyada Sigarayı Bırakmak Ne Anlama Gelir?

Bazı rüya yorumcularına ve rüya âlimlerine göre, rüyada sigarayı bırakmak kişinin etrafındaki kişilerden sıkıldığına ve uzaklaşacağına delalet eder. Rüyada sigarayı bırakmak, şerre yorulan bir durumdur. Kişinin herkesten uzaklaşıp kötüye bulaşacağını gösterir. Etrafında olup bitenlerden bir haber olup, kendi dünyasında kaybolacağını gösterir. Rüyada sigara içmek, fakat devamında bırakmak kişide, bu durum psikolojik olarak problemlerin yaşanılacağını da ifade edebilir. Sınav kaygısı ya da kendi içinde sıkıntıları olan birisi için manevi anlamda bir rahatlamaya gitmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-yumurta-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-deniz-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/sac-ekimi-oncesi/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-para-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/yaslanmaya-karsi-cilt-bakimi/