Doğal Güneş Sütü Tarifi | Güzellik Çarşısı

Doğal Güneş Sütü Tarifi

Güneş yakmaması için ne yapılmalı?, Güneş kremi yerine ne sürülebilir?, Ev yapımı güneş yağı nasıl yapılır?, Zeytinyağı güneş kremi yerine geçer mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Doğal Güneş Sütü Tarifi
24 Temmuz 2015
955 okunma
Doğal Güneş Sütü Tarifi

Doğal güneş sütü tarifi ile UV ışınlarına karşı korunmanız mümkün. Güneş ışınlarına savaş açmak için doğal kürlerden yola çıkabilirsiniz. Bunlar arasında olan yağlı ilk kürden söz etmek gerekirse:

 • 2 yemek kaşığı bal mumum içerisine 1 su bardağı kadar Hindistan cevizi yağı eklenmelidir.
 • 2 tane E vitamini kapsülü ve 4 büyük kaşık aloe vera jeline ihtiyaç duyulur.

1 yemek kaşığı kadar greyfurt özünün de eklenmesi gerekir. Son olarak ise saf olmak şartıyla 5 yemek kaşığı kadar çinko asit ekler ve karışımı hazırlarsınız. Ardından karanlık ve de cam kavanoz içerisinde muhafaza ederek kullanmaya başlamalısınız. Aynı zaman karışımı 2 gün kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Doğal Güneş Sütü Nasıl Yapılır?

Doğal güneş sütü tarifi olarak olmazsa olmaz bitkilerden de yola çıkılabilir. Bunlar arasında olan havuç 1 adet ve de rendelenmiş olacak şekilde karışıma eklenir. Ardından ise yarım avuç kadar karanfili eklemek gerekir.

1 adet çubuk tarçına ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda ister 1 yemek kaşığı kadar pirinç nişastası isterseniz de bebek pudrası eşliğinde güneş sütünüzü hazırlarsınız. Tekrardan cam kavanoz içerisinde güneşte bekletmeniz gerekir. 15 gün sonrasında hazır olan güneş sütünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarının kavurucu sıcaklarını yaşadığımız şu günlerde güneşin zararlı etkilerinden korunmak için herkesin değişik arayışları ve çözümleri var. Bunlar arasında güneş kremi, güneş yağı ve güneş sütü ön plana çıkıyor. Güneş yağlarının kullanım alanlarının çok geniş olmaması, güneş kremlerinin de oldukça pahalı olması gözleri doğal güneş sütü tarifi ve güneş sütü kullanımına çevirdi. Güneş sütleri özelliklerine bakacak olursak:

 • Güneş kreminden daha az maliyetli ve çok daha doğal bir ürün görünümündedir.
 • Cildi besleyerek cildin ihtiyacı olduğu nemi fazlasıyla sağlar.
 • Güneş sütlerinin güneş kremlerinden farklı olarak yaşlanma belirtilerini geciktirici ve en aza indirici etkilerinin olduğu da yadsınamaz.
 • Güneş sütleri güneşin ciltler üzerine uyguladığı yıpratıcı etkileri engelleyerek, hücrelerin yenilenmesini de sağlar. Ayrıca güneş kremlerine göre bronzlatıcı etkisi daha fazladır.
 • Cildin ihtiyacı olduğu pürüzsüz görünüm ve yumuşaklığı sağlar.

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal güneş sütü tarifi için gerekli malzemeler:

 • Süt (Bir su bardağı dolusu)
 • Nane yağı (Bir tatlı kaşığı)
 • Aynı sefa çiçeği (nergis) (Bir tutam)
 • Fındık yağı ( 1Biryemek kaşığı)
 • Aloevera yağı ( Bir tatlı kaşığı )

Doğal güneş sütü tarifi hazırlanışı:

Büyükçe bir cezvenin içerisine konulan sütün içerisine “Aynı sefa” çiçeğini koyarak 5 dakika civarı karıştırın. Ardından diğer malzemeleri de katıp 2 dakika civarı daha karıştırdıktan sonra soğumaya bırakın. Güneş sütünüz kullanıma hazır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yuz-temizleme-sutu-tarifleri/
https://guzellikcarsisi.com/guneslenirken-nelere-dikkat-edilmeli/
https://guzellikcarsisi.com/sabahlari-egzersiz-yapabilmek-icin/
https://guzellikcarsisi.com/suna-dumankaya-guzellik-sirlari/
https://guzellikcarsisi.com/ciller-nasil-gecer/