Karaciğer, vücudun en büyük organları arasında yer alır. Karın boşluğunun üst kısmındadır. Vitamin, minarelerin depolanması olmak üzere ilaç, toksik gibi...
23.01.2021
0
Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda,...
22.01.2021
5
Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
13
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
94

Suna Dumankaya Güzellik Sırları

30.01.2015
362
Suna Dumankaya Güzellik Sırları
REKLAM ALANI

Cilt ve saç bakımında uzman olan Suna Dumankaya oldukça kolay hazırlanıp uygulanabilen tarifler sunmaktadır. Bu tarifler sayesinde cilt ve saç bakımınızı evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız Suna Dumankaya güzellik sırlarını bilmektir. Hazırlanması ve uygulanması oldukça kolay olan bu uygulamalar tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin tamamını aktarlardan bulabilirsiniz.

Suna Dumankaya Güzellik Sırları Nelerdir

            Tamamı doğal olan bu uygulamalar cilt ve saç bakımında uygulanabilmektedir. Suna Dumankaya güzellik sırlarının bazıları ise şöyledir:

  • 2 su bardağı su, 1 tutam melisa, 1 tutam papatya, 1 tutam lavanta ve 1 tutam hatmi çiçeği ile hazırlanacak olan karışım cilt nemlendirilmesinde kullanılmaktadır. Kaynatılıp 15 dakika demlendirilecek olan bu karışıma süzüldükten sonra az miktarda saf alkol ekleyin ve ağzı kapalı bir kaba koyun. Cilde uygulandıktan 15 dakika sonra durulanacak olan bu karışım dolapta yedi gün boyunca saklanabilir.
  • 2 tatlı kaşığı biberiye ile 300 ml gülsuyundan oluşan basit karışım hassa ciltlerin temizliği için kullanılmaktadır. Karşım bir şişede karanlık bir ortamda saklanmalıdır. Akşamları cilde uygulanır.
  • 2 çay bardağı süt ile 1 salatalık kullanarak cilt temizleme sütü elde edebilirsiniz. Rendelenen salatalık süt ile kaynatıldıktan sonra arta kalan sıvı ile cilt temizleme sütü elde etmiş olursunuz.
  • 2 çay kaşığı hint yağı, yarım tatlı kaşığı soya yağı, yarım tatlı kaşığı buğday yağı kullanarak elde edilen karışım sayesinde daha güzel ve daha dolgun kirpikler için uygulanacak olan karışımı elde etmiş olursunuz. Karıştırılıp hazırlanan bu yağlar benmari yöntemi ile ılıtıldıktan sonra gözlere kaçırılmadan haftada 3 kere kirpiklere uygulanmalıdır.

Suna Dumankaya güzellik sırlarının yanında bazı güzellik önerilerde vermektedir. Bunun için cildinizi güneşten ve soğuk ila sıcak havalardan koruyup sigaradan uzak durmanız gerekmektedir. Bunun dışında sebze ve meyve tüketimini arttırmalı ve bol su tüketmelisiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.