Suna Dumankaya Güzellik Sırları | Güzellik Çarşısı

Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Yüz güzelliği için ne yapmalı?, Ünlülerin güzellik sırları nelerdir?, Japon kadınlarının güzellik sırrı nedir?, Bir insan nasıl güzelleşir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Suna Dumankaya Güzellik Sırları
30 Ocak 2015
791 okunma
Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Cilt ve saç bakımında uzman olan Suna Dumankaya oldukça kolay hazırlanıp uygulanabilen tarifler sunmaktadır. Bu tarifler sayesinde cilt ve saç bakımınızı evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız Suna Dumankaya güzellik sırlarını bilmektir. Hazırlanması ve uygulanması oldukça kolay olan bu uygulamalar tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin tamamını aktarlardan bulabilirsiniz.

Suna Dumankaya Güzellik Sırları Nelerdir

            Tamamı doğal olan bu uygulamalar cilt ve saç bakımında uygulanabilmektedir. Suna Dumankaya güzellik sırlarının bazıları ise şöyledir:

  • 2 su bardağı su, 1 tutam melisa, 1 tutam papatya, 1 tutam lavanta ve 1 tutam hatmi çiçeği ile hazırlanacak olan karışım cilt nemlendirilmesinde kullanılmaktadır. Kaynatılıp 15 dakika demlendirilecek olan bu karışıma süzüldükten sonra az miktarda saf alkol ekleyin ve ağzı kapalı bir kaba koyun. Cilde uygulandıktan 15 dakika sonra durulanacak olan bu karışım dolapta yedi gün boyunca saklanabilir.
  • 2 tatlı kaşığı biberiye ile 300 ml gülsuyundan oluşan basit karışım hassa ciltlerin temizliği için kullanılmaktadır. Karşım bir şişede karanlık bir ortamda saklanmalıdır. Akşamları cilde uygulanır.
  • 2 çay bardağı süt ile 1 salatalık kullanarak cilt temizleme sütü elde edebilirsiniz. Rendelenen salatalık süt ile kaynatıldıktan sonra arta kalan sıvı ile cilt temizleme sütü elde etmiş olursunuz.
  • 2 çay kaşığı hint yağı, yarım tatlı kaşığı soya yağı, yarım tatlı kaşığı buğday yağı kullanarak elde edilen karışım sayesinde daha güzel ve daha dolgun kirpikler için uygulanacak olan karışımı elde etmiş olursunuz. Karıştırılıp hazırlanan bu yağlar benmari yöntemi ile ılıtıldıktan sonra gözlere kaçırılmadan haftada 3 kere kirpiklere uygulanmalıdır.

Suna Dumankaya güzellik sırlarının yanında bazı güzellik önerilerde vermektedir. Bunun için cildinizi güneşten ve soğuk ila sıcak havalardan koruyup sigaradan uzak durmanız gerekmektedir. Bunun dışında sebze ve meyve tüketimini arttırmalı ve bol su tüketmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/gulben-ergenin-guzellik-sirlari/

https://guzellikcarsisi.com/kleopatranin-guzellik-sirlari/

https://guzellikcarsisi.com/gulben-ergen-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/iltihapli-sivilceler-icin-kurler/

https://guzellikcarsisi.com/sivilceler-icin-tonik-tarifleri/