Gülben Ergen Diyeti | Güzellik Çarşısı

Gülben Ergen Diyeti

Gülben Ergen nasıl bu kadar zayıfladı?, Gülben Ergenin kaç kilo verdi?, Gülşen nasıl bu kadar zayıfladı?, Seda Sayan formunu nasıl koruyor? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Gülben Ergen Diyeti
20 Temmuz 2015
949 okunma
Gülben Ergen Diyeti

Gülben Ergen diyeti detaylarına bakıldığı zaman haftanın bazı gümleri sadece protein üzerine kurulu bir beslenme tarzını benimsemeniz gerekmektedir. Bu aşamada kişilerin haftanın tüm günleri ketojenik beslenmesindense en azından haftanın sadece bazı günlerinde bu beslenme tarzını benimsemesi çok daha makul bir alternatiftir. Gülben Ergen’in son senelerde Şeyda Coşkun ile bir arada çalıştığı ve beslenme konusunda ondan destek aldığı görülmektedir. Şeyda Coşkun’un bu konuda en büyük önem verdiği unsurların başında kesinlikle yürüyüş gelmektedir. Yürüyüş ile vücudunuzun hareket kabiliyetinin artması mümkün kılınmıştır. Özellikle yapılan son röportajlarında sabahın erken saatlerinde kalkarak yürüyüş yaptığını dilde getiren Ergen, kondisyonunu buna borçlu olduğunu belirtmektedir.

Diyet Sürecinde Uzak Durulması Gereken Besinler

Gülben Ergen diyeti sayesinde kişilerin özellikle kalıcı olarak yerleşmiş olan kilolar ile başa çıkması mümkün kılınmaktadır. Uzun süre beslenme düzeninizde işin ucunu kaçırdığınızı düşünüyorsanız kendinizi çok sıkmak zorunda kalmadan yapacağınız bir diyet alternatifini benimseyebilirsiniz. Haftanın bazı günleri sebze ağırlıklı bazı günleri et ağırlıklı olan bu diyette metabolizmanın hız kazanması en temel unsurlardandır.

Dünyaca ünlü modellerin zayıflama sırları ve diyetlerinin çok revaçta olduğu günümüzde, 3 çocuk annesi sanatçı Gülben Ergen’de geçtiğimiz yılın sonunda Gülben Ergen diyeti adı verilen liste ve verdiği kilolarla gündeme geldi. Gülben Ergen, ünlülerin yaşam koçu ve beslenme uzmanı olarak bilinen Şeyda Coşkun ile çalışmasının ardından uyguladığı sıkı diyet listesi ve buna ek olarak aksatmadan içtiği tarçın çayıyla önemli oranda kilo vermeyi başardı


İşte çok merak edilen Gülben Ergen diyeti sırları:

  • Bu diyette haftanın bir günü sadece protein bazlı beslenmek gerekiyor.
  • Diyetin olmazsa olmazı diyetle paralel olarak yürütülen egzersizler. Bu egzersizler içinde tempolu yürüyüşler göze çarpıyor.
  • Sabah erken kalkılmasıyla birlikte en az üç bardak su içilmesi, kahvaltının ise 09:30’dan sonra yapılması da çok önemli. Kahvaltı yapılana kadar metabolizma belirli bir hızda çalışmaya devam ediyor.
  • Kahvaltı menüsünde bulunan lor peyniri, öğle yemeğinde yenilen salatanın da ana maddesini oluşturuyor. Kahvaltıda yenilen lor peynirinin haricinde yumurta beyazından yapılan sebzeli yumurta, maydanoz ve domates-salatalık göze çarpan diğer besinler.
  • Öğle yemeğinde beyaz etli bir sebze yemeği ve peynirli salata önemli bir yer kaplıyor.
  • Akşam yemeği menüsünde ise balık ve salata ya da üzerinde aşırıya kaçmayacak ölçüde et bulunan bir salata yenebilir.
  • Ara öğünlerde birer adet meyve tüketilmesi tavsiye ediliyor. Gülben Ergen’in bu konudaki tercihi ise ananas.
  • Gülben Ergen diyeti tüm bunların yanında günde 3 kez tarçın çayı içilmesi esasına da dayanıyor. 2 bardak suyun içerisine konulan 5 çubuk tarçın ve 2-3 adet karanfille birlikte hazırlanan tarçın çayı istenildiği takdirde içerisinde birkaç dilim limon ile de tüketilebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/gulben-ergenin-guzellik-sirlari/
https://guzellikcarsisi.com/kabuk-tarcinin-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/kleopatranin-guzellik-sirlari/
https://guzellikcarsisi.com/23-yasin-sevilmemesinin-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/suna-dumankaya-guzellik-sirlari/