23 Yaşın Sevilmemesinin Nedenleri Neler? | Güzellik Çarşısı

23 Yaşın Sevilmemesinin Nedenleri Neler?

23 yaş bunalımı nedir?, 22 yaş sendromu nedir?, 22 yaş ergenlik mi?, 17 yaşın önemi nedir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > 23 Yaşın Sevilmemesinin Nedenleri Neler?
21 Aralık 2019
1.150 okunma
23 Yaşın Sevilmemesinin Nedenleri Neler?

Her yaşın bir güzelliği vardır gibi klasik cümleler herkes tarafından söylenmektedir ama gittikçe yaş alındığında bundan memnun olan hiçbir insan yoktur… Elbette hayat 20’lerden önce çok daha rahat ve güzeldir. 20 den sonra kutlanılan her doğum günü ne yazık ki insanlara mutluluk yerine hüzün ve stres vermektedir. İşte 20 lerin en kritiği 23 yaş ve sevilmemesinin 7 nedeni;

1-20’li Yaşlar

Maalesef 19. yaş partisi gecesinin üzerinden çok uzun bir zaman geçti…

23 yaşına gelmek artık 18’lik bir genç yerine ‘’yirmili yaşlar’’ da olduğu gerçeğini insanların yüzüne tokat gibi çarpmaktadır. Yaşlı mı genç mi hissedileceğine karar verilemeyen ve yirmili yaşlara tam olarak giriş yapıldığını en iyi hissettiren yaştır.

2-Gelecek Kaygısı

Günümüzdeki gençlerin en büyük derdi.

Girl in white is thinking

Gelecek kaygısının en sert yaşandığı yaş şüphesiz ki tam olarak 23 tür. Hayat boyunca ne yapılabileceği ile ilgili ortada yüzlerce seçenek vardır fakat tam olarak ne istendiği ve hangisinin çekici geldiği hiçbir zaman bilinmemektedir. Bir işe girmek? Dünyayı gezmek? Parasızlık?

3-Aile İle Yaşamak

İyi mi kötü mü olduğu asla çözülemeyen ve hiçbir zaman çözülemeyecek bir durum…

Eğer 23 yaşındaysa ve hala aile sigortası altında kalınmışsa, bu gerçekten büyük bir sorundur. Aileyle yaşamanın güzel yanları (bedava çamaşır yıkanması ve yemek servisi) kadar çok rahatsız edici (onların kurallarına uymak zorunda olmak) yanları da vardır ve işte tam da bu yüzden artık aile yanından uzaklaşıp hayata atılmak, bir işe başlayıp para kazanarak kendine ait sigorta başlatmak için 23 harika bir yaştır.

4-Gençlerin Arasından Yavaş Yavaş Uzaklaşmak

Tebrikler, 15 yaşındaki birinin gözünde artık bir dedesiniz!


23 tabii ki yaşlanmak demek değildir hatta oldukça genç bir yaştır fakat artık yeni nesle, 16-17 yaşındaki gençlere ayak uyduramamak da göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Onlar kendi aralarında bir dil geliştirmişlerdir ve 23 yaşında bunu anlamak pek mümkün değildir. Bu yüzden de ne yazık ki yaşlı hissetmek ve onlarla iletişim kurmak istememek kaçınılmazdır.

5-İlişkiler

İlişkiye başlamak için yanlış bir zaman.

20 lerden önceki ilişkiler her zaman çok heyecanlı ve tutkulu olmuştur. Belki birçok hatalar ve yanlış seçimler yapılmıştır fakat geriye bakıldığında bunlardan bile çok da pişman olunmamıştır. Ama 23 yaşında yeni bir ilişkiye başlamak dünyanın en zor kararıdır çünkü işin içine bir miktar tecrübe girmiştir. Daha seçici olunmuştur, küçüklerle zaman kaybedilmek istenmemektir ama aynı zamanda da 30 yaşındaki biriyle ciddi bir randevuya çıkma ihtimali de kulağa korkunç gelmektedir ve tüm bunlara rağmen ne istenildiği de çok bilinmemektedir… İşte dünyanın en zor yaşı!

6-23 Yaşında ve Hala Okulda Olmak

Bir tane dert asla yetmez!

 

23 yaşına girmekten daha kötü bir şey varsa o da 23 yaşında ve hala mezun olamamış olmaktır. 20’li yaşlarda artık hayatın daha fazla sorumluluk getirmeye başladığı yetmediği gibi bir de okulla uğraşmak gerçekten ölüm demektir! Bu durumda hem okuyup hem de çalışmak çok mantıklı bir karar olacaktır bu durumda da eğlenceye veda edilmesi gerekmektedir. Olaylar gittikçe üzücü bir hal alıyor…

7-Doğum Günleri

Pastanın üzerine artık yaşlanıyorsun yazdırmak için harika bir yaş.

23 yaş ve daha sonrası için doğum günleri eskisi kadar heyecanlı değildir. Doğum gününden önce nerede kutlayacağını, o gün ne giyeceğini, kimlerle birlikte olacağını düşünmekten kafayı yiyenler, 23’ten sonra artık yaşını saymak istememektedir ve doğum günleri onlar için hiç de abartılacak günler değillerdir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/flortten-iliskiye-dogru-adim-adim-taktikler/
https://guzellikcarsisi.com/beyonce/
https://guzellikcarsisi.com/terleme-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron/
https://guzellikcarsisi.com/bol-proteinli-kahvaltiliklar-neler/