Flörtten İlişkiye Doğru Adım Adım | Güzellik Çarşısı

Flörtten İlişkiye Doğru Adım Adım

Bir kadının sizinle flört ettiğini nasıl anlarsınız?, Doğru flört nasıl olmalı?, Flörtöz davranışlar nelerdir?, Flörtleşmek nasıl olur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Flörtten İlişkiye Doğru Adım Adım
03 Şubat 2020
808 okunma
Flörtten İlişkiye Doğru Adım Adım

Flörtten ilişkiye doğru adım adım taktikler incelendiği zaman özellikle belirli bir yaşın sonrasında amaç odaklı ilişkilerin ön planda olduğu görülmektedir. Kişilerin flört ile zaman kaybetmek istememesi neticesinde kişilerin direkt olarak evlilik ile sonuçlandırdığı ilişkiler de mevcuttur. Fakat bunun uzun vadede ne derece sağlıklı bir ilişki modeli olduğunun soru işaretleri barındırdığını da bilmeniz gerekmektedir. Kişilerin öncelikle kendi hassas noktalarını, hayat akışını ve tavırlarını analiz edeceği bir flört dönemine ihtiyacı olacaktır. Ciddi kararların eşiğine gelmeden önce en azından beraber nasıl vakit geçirdiğiniz konusunda bir ölçüp biçmelisiniz.

Karşınızdakini Nasıl Tanırsınız?

Flörtten ilişkiye doğru adım adım taktikler analiz edilirken sizden hoşlanan kişinin sizi hayatına dahil etmek için ne derece çaba sarf ettiği konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Örneğin sizin de sadece tek başına mı birlikte olmak istiyor yoksa sizi arkadaş ortamlarına da dahil ediyor mu? Sizi sosyal ortamına sokmayan kişilere karşı daha temkinli yaklaşmanız gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız.

Flört… İlişkinin en güzel aşaması değil de nedir? Flörtler elbette insanların hayatına heyecan ve yenilik katan tatlı şeylerdir ancak çok uzun sürmediği takdirde… Eminiz herkesin hayatında bu flört durumu nereye gidiyor veya ne zaman ciddi bir ilişkiye dönüşecek diye düşündüğü zamanlar vardır ve flört içinde olunan bir ilişkinin de her zaman ciddi bir ilişkiye bağlanacağını gösteren sinyalleri vardır. Peki, bu sinyaller nedir? Gelin birlikte bunlara bir göz atalım;

1-Öncelikler

İşte ilk belirti!

Elbette herkesin fazlaca yoğun olduğu özellikle bu günlerde, belirli öncelikleri ve önem sırasına göre belirlediği işleri vardır. Fakat tüm bunlara rağmen eğer flörtünüz ile birbirinize fazlaca vakit ayırabiliyorsanız, daha doğrusu ayırmak için çabalıyorsanız hatta bazı önceliklerinizi ona göre belirliyorsanız, ciddi ve güzel bir ilişkiye fazlaca yaklaşmışsınız demektir!

2-Aile ve Arkadaşlar

Arkadaşlar, ilişkilerde her zaman büyük bir rol oynamaktalar, öyle değil mi?

Arkadaşlarımıza, önem verdiğimiz kişilerden hep bahsederiz değil mi? İşte, eğer flörtünüz hakkında arkadaşlarınıza çok fazla detay vermeye başladıysanız hatta bu durumu daha ileri bir boyuta taşıyıp artık annenize de anlatıyorsanız ve karşı taraf da aynı şekilde davranıyorsa, ciddi bir ilişkinin temelleri çoktan atılmış demektir…

3-Farklı Aktiviteler

Ciddi ilişkiye adım adım…

Genellikle çok da önem vermediğimiz veya ilişkinin geleceğini göremediğimiz kişilerle herhangi bir yerde bir kahve içmek gibi önemsiz planlar yaparız değil mi? Fakat eğer flörtünüzle daha farklı aktiviteler planlamaya başladıysanız ve birbirinizin ilgi alanları veya hobilerine yönelik şeylere vakit ayırmaya karar verdiyseniz, tebrikler! İlişkide yeni bir boyut atladınız!

4-Gelecek Zamanlı Planlar

Sizle vakit geçirmekten çok hoşlanmış ve bunu hep devam ettirmek istiyor!


Tabii ki üç yıl sonrasından bahsetmiyoruz! Fakat eğer flörtünüz size bir ay sonraki konsere birlikte gitmek isteyip istemeyeceğinizi soruyorsa, flörtlükten uzaklaşılmaya başlanmış demektir… Flörtünüzün bunu yapması, sizinle ve ilişki ile ilgili düşündüğü gelecek planlarının en büyük sinyalidir!

5-Kelimeler

Belirli sınırlar içerisinde!

Kelimelerin yeri her zaman büyük ve önemli olmuştur, değil mi? Eğer flörtünüz size isminizle hitap etmeyi bırakıp artık daha samimi ve sevimli kelimeler kullanıyorsa ve siz de ona bu şekilde karşılık vermekten mutluluk duyuyorsanız, flörtlükten ilişkiye yavaş yavaş geçiliyor demektir. Tabii bu sırada ortada ‘’aşkım’’ ‘’sevgilim’’ gibi kelimelerin de uçmamasına çok dikkat etmek gerek!

6-Tatlı Dokunuşlar

Ortada iyi bir enerji olduğunun en büyük kanıtı!

Sevgiyi göstermenin en iyi yolu her zaman küçük dokunuşlardır değil mi? Eğer flörtünüz size bir şey anlatırken veya sohbet esnasında küçük dokunuşlar yapıyorsa veya ayrılırken sarılmak istiyor, bazen elini omzunuza koyuyorsa, sizden fazlasıyla hoşlanıyor demektir! Eğer siz de artık ilişkinin daha ileri bir boyuta gitmesini istiyorsanız, ona sevginizi belli eden minik dokunuşlar yapabilirsiniz!

7-Davetlere Birlikte Katılmak

Çift olmaya gittikçe yaklaşıyorsunuz…

Flörtünüzün sizinle ilgili tam olarak ne düşündüğünden emin olamıyorken, size birlikte gitmeniz için bir davet mi teklif etti? İşte, ciddi ilişki sinyalini aldınız bile! Bir arkadaşınızın partisine birlikte gitmek istemeniz veya yakın arkadaşınızın düğününe onun da gelmesini istemeniz, artık ilişkinin flört seviyesinden uzaklaştığının en büyük sinyalidir!

8-Mutlu Hissetmek

En önemlisi!

Genelde flörtleri iyi ve ciddi bir ilişkiye taşıyan en büyük noktalardan biri, yan yanayken huzurlu, mutlu ve güvende hissedilmesidir. Eğer siz de birbirinizin yanında bulunmaktan fazlasıyla mutlu oluyorsanız ve hiç sıkılmıyorsanız, bu duyguları da birbirinize fazlasıyla hissettiriyorsanız, çift olmaya yaklaşmışsınız demektir!

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/elma-sirkesi/
https://guzellikcarsisi.com/23-yasin-sevilmemesinin-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/5-gunde-5-kilo-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/gulben-ergenin-guzellik-sirlari/
https://guzellikcarsisi.com/arkadasligin-bitmesi-gerektigini-gosteren-isaretler/