Rüyada ceviz görmek helal yoldan kazanılmış rızka ve paraya yorumlanır. Ceviz rüyada görüldüğünde genellikle hayra delalet eder. Fakat cevizin nasıl...
04.08.2021
8
Rüyada görülen yumurtanın çürük olmaması, büyük ve parlak olması halinde hayra vesile olacağına yönelik yorumu yapılmıştır. Eğer görülen yumurtanın kabuğu...
03.08.2021
12
Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
31
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
102

5 Günde 5 Kilo Diyeti

28.01.2015
493
5 Günde 5 Kilo Diyeti

 

5 Günde 5 Kilo Diyeti

 

            Adından da anlaşılacağı üzere 5 günde 5 kilo diyeti, 5 günlük kısa bir süreç içerisinde 5 kilo verme amacıyla hazırlanmıştır. Hızlı kilo vermek metabolizma için riskler ihtiva edebileceği için diyetin arka arkaya uzun süre uygulanmaması tavsiye edilmektedir.

 

 

Adım Adım 5 Günde 5 Kilo Diyeti

 

İlk Gün: Sürecin en zorlu günüdür. Gün içerisinde yiyecek olarak sadece haşlanmış patates tüketilmelidir. Miktar belirtilmemektedir; istenilen miktarda yenilmesinde sorun yoktur. Ancak tuz oldukça az miktarda kullanılmalıdır; baharat takviyesi de yapılabilmektedir; yağ vb. eklenmemelidir. İşin püf noktalarının başında ise bol su tüketimi gelmektedir.

 

  1. Gün: Sevilen bir sebze gün boyu haşlanıp yenilerek gün geçirilir. Yağ eklenmemelidir; ancak az miktarda tuz eklenebilir. Haşlanmış sebze eşliğinde yağsız marul ve salata da yenilebilir. Bolca su içmeye devam edilmelidir.

 

  1. Gün: Menüde sadece etin bulunduğu üçüncü gün, belki de 5 günde 5 kilo diyeti sürecindeki en güzel gündür. Yağsız et türleri, haşlama veya ızgara yöntemiyle tuzsuz olarak sınırsız tüketilebilir. Bolca su içmek en önemli iştir.

 

  1. Gün: Sondan bir önceki günde muz dışındaki tüm meyveler istenilen miktarda tüketilebilmektedir. Su içmek ise yine en önemli görevdir.

 

5.Gün: Diyetin bu son gününde yumurta tüketimi yapılmaktadır. Yumurtanın bünyeye dokunduğu durumda ise yağsız süt ve yoğurt ile takviye yapılabilir. Bol bol su içmek önemini korumaktadır.

 

Görüldüğü üzere yemek yemeksizin yapılan sağlıksız diyetlere nazaran çok daha kolay ve sağlığı sarsmayan 5 günde 5 kilo diyeti, kilo vermenin yanında sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaya da vesile olacaktır. Diyetin hiçbir gününde günün tüketim malzemesi konusunda sınırlama yoktur. Ancak bu, patlayıncaya kadar yemeyi gerektirmemektedir. Makul seviyede yemek, diyetin işlerliğini arttıracaktır. Tüm günlerde bolca su tüketmek (günlük en az 3 litre) ise diyetin en önemli noktasıdır.   

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.