5 Günde 5 Kilo Diyeti | Güzellik Çarşısı

5 Günde 5 Kilo Diyeti

1 hafta içinde 5 kilo nasıl verilir?, 1 haftada 5 kilo verilir mi?, 5 günde 5 kilo nasıl veririm?, 5 kilo vermek için ne yapmalıyım? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > 5 Günde 5 Kilo Diyeti
28 Ocak 2015
949 okunma
5 Günde 5 Kilo Diyeti

 

5 Günde 5 Kilo Diyeti

 

            Adından da anlaşılacağı üzere 5 günde 5 kilo diyeti, 5 günlük kısa bir süreç içerisinde 5 kilo verme amacıyla hazırlanmıştır. Hızlı kilo vermek metabolizma için riskler ihtiva edebileceği için diyetin arka arkaya uzun süre uygulanmaması tavsiye edilmektedir.

 

 

Adım Adım 5 Günde 5 Kilo Diyeti

 

İlk Gün: Sürecin en zorlu günüdür. Gün içerisinde yiyecek olarak sadece haşlanmış patates tüketilmelidir. Miktar belirtilmemektedir; istenilen miktarda yenilmesinde sorun yoktur. Ancak tuz oldukça az miktarda kullanılmalıdır; baharat takviyesi de yapılabilmektedir; yağ vb. eklenmemelidir. İşin püf noktalarının başında ise bol su tüketimi gelmektedir.

 

  1. Gün: Sevilen bir sebze gün boyu haşlanıp yenilerek gün geçirilir. Yağ eklenmemelidir; ancak az miktarda tuz eklenebilir. Haşlanmış sebze eşliğinde yağsız marul ve salata da yenilebilir. Bolca su içmeye devam edilmelidir.

 

  1. Gün: Menüde sadece etin bulunduğu üçüncü gün, belki de 5 günde 5 kilo diyeti sürecindeki en güzel gündür. Yağsız et türleri, haşlama veya ızgara yöntemiyle tuzsuz olarak sınırsız tüketilebilir. Bolca su içmek en önemli iştir.

 


  1. Gün: Sondan bir önceki günde muz dışındaki tüm meyveler istenilen miktarda tüketilebilmektedir. Su içmek ise yine en önemli görevdir.

 

5.Gün: Diyetin bu son gününde yumurta tüketimi yapılmaktadır. Yumurtanın bünyeye dokunduğu durumda ise yağsız süt ve yoğurt ile takviye yapılabilir. Bol bol su içmek önemini korumaktadır.

 

Görüldüğü üzere yemek yemeksizin yapılan sağlıksız diyetlere nazaran çok daha kolay ve sağlığı sarsmayan 5 günde 5 kilo diyeti, kilo vermenin yanında sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaya da vesile olacaktır. Diyetin hiçbir gününde günün tüketim malzemesi konusunda sınırlama yoktur. Ancak bu, patlayıncaya kadar yemeyi gerektirmemektedir. Makul seviyede yemek, diyetin işlerliğini arttıracaktır. Tüm günlerde bolca su tüketmek (günlük en az 3 litre) ise diyetin en önemli noktasıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/elma-sirkesi/

https://guzellikcarsisi.com/10-gunde-8-kilo-verdiren-diyet/

https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/ruyada-sigara-icmek/