Kalbe dostu yiyecekler sayesinde kalp rahatsızlığı riskinin minimum seviyeye düşürülmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde kalp rahatsızlıklarından doğan hayati risk içeren sağlık...
24.02.2021
14
Mide dokusunun bozulması, tahriş olması veya iltihaplanması durumunda ortaya çıkan ülser birçok kişinin kalitesiz bir yaşam sürmesine neden olur. Sebeplerini...
17.02.2021
26
Rüyada gelinlik giyen birinin görülmesi veya gelinliğin rüya sahibi tarafından girilmesi halinde, mutluluğun ve bereketin yakın olduğuna işaret eder. Rüyada...
11.02.2021
56
Altının rüyada görülmesiyle ilgili hem hayır hem de şer sayılabilecek yorumları bulunuyor. Yapılan yorumlarda altının hangi nesneye dönüştürüldüğü, hangi boyutlarda...
02.02.2021
59

Adım Adım Elma Maskesi Nasıl Yapılır

27.07.2015
360
Adım Adım Elma Maskesi Nasıl Yapılır
REKLAM ALANI

Elma Maskesi

Elmanın vücuda, özellikle de cilde karşı mucizevi bir meyve olduğu aşikardır. Cildin pürüzsüz ve parlak bir yapı almasının en büyük yardımcı unsurlarından biri olan elma, ana maddesi olduğu elma maskesi olarak kullanıldığında da cilt üzerinde önemli ve olumlu etkilere sahiptir.

  • Elma içindeki asit sayesinde, cilt üzerindeki bütün ölü hücrelere nüfuz ederek temizlenmesini sağlar. Burada en verimli olduğu yer cildin en üstündeki ölü katmandır.
  • Elma, kırışıklıklarla mücadele eden harika bir meyvedir. Cilde uygulanan elma maskesi sayesinde kırışıklıkların önemli ölçüde azaldığı kanıtlanmıştır.
  • Sivilce oluşumlarının tedavisinde ve tamamen ortadan kaldırılmasında ve siyah nokta tedavisinde elma maskesi çok önemli bir yer tutmaktadır.
  • Elma maskesinin ciltteki gözenekleri küçülterek cildin doğal ve pürüzsüz görünüme kavuşturulmasındaki yeri de yadsınamaz.

Elma maskesi nasıl hazırlanır? Evde herkes tarafından hazırlanması mümkün müdür?

Elma maskesi hazırlanışı oldukça kolaydır. En çok tercih edilen ve kullanımından sonra sonuç alınan elma maskesi hazırlanması için bir adet elma ve bir yemek kaşığı bal yeterli olacaktır. Burada önemli olan elmanın kabuklarını soymamanız ve çekirdekleri hızlı bir şekilde çıkartmanızdır. Çünkü işlemin uzaması halinde elma kararabilir. Elma maskesi hazırlanışı ise:

  • Büyük bir yeşil elmayı ortadan ikiye bölüp çekirdeklerini çıkarınız. Elmayı cildinize sürebilmek için çırpıcı yardımıyla elmayı püre kıvamına getiriniz. Püre kıvamına gelen elmanın içerisine 1 yemek kaşığı bal katınız. İyice karıştırdıktan sonra üzerini streç filmle kapayıp, 20 dakika dolapta bekletiniz. 20 dakika sonra dolaptan çıkardığınız karışımı yüzünüze uygulayıp yarım saat yüzünüzde kalmasına özen gösteriniz. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü iyice durulayınız.
REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.