Adım Adım Elma Maskesi Nasıl Yapılır | Güzellik Çarşısı

Adım Adım Elma Maskesi Nasıl Yapılır

Elmayı yüze sürersek ne olur?, Elma ile yüz maskesi nasıl yapılır?, Elma yüze nasil uygulanir?, Elma maskesi kaç günde bir yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Adım Adım Elma Maskesi Nasıl Yapılır
27 Temmuz 2015
1.025 okunma
Adım Adım Elma Maskesi Nasıl Yapılır

Adım adım elma maskesi nasıl yapılır kadınların merak ettiği en önemli konuların başında gelir. Cilt dostu olarak bilinen elma, bakır dışında hem A hem de C vitamini açısından zengindir. Yiyerek tüketilmesinin yanı sıra hazırlanan maske ile mükemmel bir cilt görünümüne kavuşmak söz konusudur.

İçeriğindeki vitamin ve mineraller ile sağlığı korumada önemli bir role sahip olan elmanın cilt sağlığı açısından da sayısız faydası vardır. Fito besin maddesi olarak nitelendirilen elmada bulunan C vitamini ciltteki kolajen içeren yeniden depolamaya yardımcıdır. Cildin elastikiyetinin artmasını ve kırışıklıkların önlenmesinde kolejen önemli bir yere sahiptir.

İki Farklı Elma Maskesi

İçeriğinde bakır bulunan elma, cildi destekleyerek özellikle güneşin zararlı ışınlarından cildin korunmasını sağlar. Yüksek lif ve su içeriği sayesinde ciltte nem dengesi sağlayarak ışıltılı bir görünüm elde edilir.

Peki, adım adım elma maskesi nasıl yapılır? Parlak bir cilde kavuşmak ya da cildi temizlemek için uygulanan elma maskesi 2 farklı tarif ile hazırlanır. Cildi temizlemek için yumurta ve krema ile bir araya getirilen homojen kıvamındaki karışım 20 dakika ciltte bekletilir ve ılık su ile durulanır.

Canlılık kazandırmak için ise yardımcı besin baldır, yüze uygulanan ve 20 dakika bekletilen maske, cildi canlandırmakla kalmaz aynı zamanda doğal parlaklık elde etmesini sağlar.

Elmanın vücuda, özellikle de cilde karşı mucizevi bir meyve olduğu aşikardır. Cildin pürüzsüz ve parlak bir yapı almasının en büyük yardımcı unsurlarından biri olan elma, ana maddesi olduğu elma maskesi olarak kullanıldığında da cilt üzerinde önemli ve olumlu etkilere sahiptir.


  • Elma içindeki asit sayesinde, cilt üzerindeki bütün ölü hücrelere nüfuz ederek temizlenmesini sağlar. Burada en verimli olduğu yer cildin en üstündeki ölü katmandır.
  • Elma, kırışıklıklarla mücadele eden harika bir meyvedir. Cilde uygulanan elma maskesi sayesinde kırışıklıkların önemli ölçüde azaldığı kanıtlanmıştır.
  • Sivilce oluşumlarının tedavisinde ve tamamen ortadan kaldırılmasında ve siyah nokta tedavisinde elma maskesi çok önemli bir yer tutmaktadır.
  • Elma maskesinin ciltteki gözenekleri küçülterek cildin doğal ve pürüzsüz görünüme kavuşturulmasındaki yeri de yadsınamaz.

Elma maskesi nasıl hazırlanır? Evde herkes tarafından hazırlanması mümkün müdür?

Elma maskesi hazırlanışı oldukça kolaydır. En çok tercih edilen ve kullanımından sonra sonuç alınan elma maskesi hazırlanması için bir adet elma ve bir yemek kaşığı bal yeterli olacaktır. Burada önemli olan elmanın kabuklarını soymamanız ve çekirdekleri hızlı bir şekilde çıkartmanızdır. Çünkü işlemin uzaması halinde elma kararabilir. Elma maskesi hazırlanışı ise:

  • Büyük bir yeşil elmayı ortadan ikiye bölüp çekirdeklerini çıkarınız. Elmayı cildinize sürebilmek için çırpıcı yardımıyla elmayı püre kıvamına getiriniz. Püre kıvamına gelen elmanın içerisine 1 yemek kaşığı bal katınız. İyice karıştırdıktan sonra üzerini streç filmle kapayıp, 20 dakika dolapta bekletiniz. 20 dakika sonra dolaptan çıkardığınız karışımı yüzünüze uygulayıp yarım saat yüzünüzde kalmasına özen gösteriniz. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzünüzü iyice durulayınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/flortten-iliskiye-dogru-adim-adim-taktikler/
https://guzellikcarsisi.com/5-gunde-5-kilo-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/elma-yaginin-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/burundaki-siyah-noktalar-icin-maske/
https://guzellikcarsisi.com/kayisi-yagi-ile-cilt-bakimi/