Elma Yağının Faydaları | Güzellik Çarşısı

Elma Yağının Faydaları

Elma yağı neye iyi gelir?, Elma yağı gaz için nasıl kullanılır?, Elma yağı nasil kullanilir?, Elma yağı nerelere sürülür? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Elma Yağının Faydaları
23 Temmuz 2015
779 okunma
Elma Yağının Faydaları

Elma insan yaşamı için mucizevi bir meyve. Sindirim sistemi için çok önemli faydaları olan elmanın, kilo vermedeki önemli rolü de aşikardır. Taze bir meyve olarak tüketilen elma, diyet ve sağlıklı beslenmek için kullanılan elma sirkesinin yanında, elma yağının da çok büyük faydaları bulunmaktadır. Elma yağının faydaları şu başlıklar altında sıralanabilir:

  • Elma yağı ciltte oluşan sivilce, akne, siyah nokta ve lekelerin tedavisinde çok etkilidir.
  • Saç bakımında elma yağının mucizevi etkileri vardır. Elma yağı saçlara ve saç derisine masaj yaparak sürüldüğünde hem kepek oluşumuna, hem de saçların canlılık ve parlaklık kazanmasına neden olur.
  • Bebeklerin gaz sancıları ve terleme problemlerinde elma yağının faydaları çoktur. Elma yağı tek başına çok güçlü bir yağ olduğundan dolayı başka bir yağla karıştırılıp bebeklerin ayaklarına, karın bölgelerine elma yağıyla masaj yapıldığında bebeklerin yatıştığı görülecektir.
  • Bronşit ve astım tedavilerinde elma yağı tavsiye edilmektedir. Bunun yanında boğaz ağrıları, kanlı balgam gibi boğaz rahatsızlıklarında elma yağı tüketilmesi tavsiye edilir.
  • Çiçek yağıyla birlikte cilde sürüldüğünde cilt için çok faydalıdır.
  • Elma yağının faydaları adet düzensizliklerinde de kullanılır. Yarım çay bardağı içindeki ılık suya 3-4 damla damlatılan elma yağının içilmesi adet düzensizliklerinin giderilmesine yardımcı olur.
  • Elma yağı çok güçlü bir yağ olduğundan dolayı gerek cilde uygulamalarında gerekse de içildiği durumlarda kesinlikle tek başına denenmemelidir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-saca-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-cilde-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/terleme-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/ceviz-yagi-ile-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/yesil-cay-yagi-ne-ise-yarar/