Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları | Güzellik Çarşısı

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Hindistan cevizi yağı yüze kaç günde bir kullanılır?, Hindistan cevizi yağı yüze nasıl uygulanmalı?, Hindistan cevizi yağı cildi beyazlatır mı?, Hindistan cevizi yağı yüzde kıllanma yapar mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları
01 Şubat 2015
1.083 okunma
Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Hindistan Cevizi yağının cilde faydaları arasında göz altı şişlik ve torbalarının geçirilmesindeki etkisi biliniyor. Ciltte parlaklık ve canlılık sağlayan yağ, saç ve kirpik bakımında da kullanılmaktadır. Özellikle kaş ve kirpiklerin çoğalmasını isteyen kişiler uygulayarak gürleşmesini sağlayabilirler. Ayrıca bazı kürler ile harmanlayarak kullanmak, daha parlak ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlar.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı enfeksiyonlardan kurtulmak için etkilidir. Ciltteki bakterilerin arındırmasında etkili olan öz, göz çevresindeki yaşlılık belirtilerinin geçirilmesinde önemlidir. Hindistan cevizi yağının faydaları arasında ayrıca;

  • Göz altındaki şişliklerin geçirilmesi
  • Cilt sıkılaşmasında etkilidir
  • El ve ayak tırnaklarında oluşan mantarın temizlenmesi ve tırnak bakımının yapılmasında önemlidir
  • Cilt yumuşaklığını ve yağ dengesinin sağlanmasında önemlidir
  • Dudak bakımı ve dudak çatlaklarının giderilmesinde yarar sağlar
  • Egzama ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelir, bedene masaj yapılarak rahatlama sağlar
  • Karbonat ile birleştirerek kullanımlarda ise cildi parlatır
  • Esmer şeker ile karıştırılarak kullanımlarda cildi temizlemek için kullanılır

Ayrıca saçları güçlendirir ve tellerine canlılık, parlaklık verir.

Günümüzde birçok sağlıklı yaşam projesinde kullanılan Hindistan cevizi yağının cilde faydaları da oldukça fazladır. Ciltte özellikle yüzün gözaltı civarına kullanılan Hindistan cevizi yağı saç bakımında da kullanılmaktadır. Tamamen doğal olduğu için vücuda zararı olmayan bu ürün sayesinde gözaltı ve çevresinin cilt bakımında kullanabilirsiniz.


Hindistan Cevizi Yağı Ne İşe Yarar?

Ellerinizi nemlendirmek için ideal olan Hindistan cevizi yağının cilde faydaları oldukça fazladır. Cildinize adeta bir bariyer olarak koruma sağlar ve enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlar. Çok sık karşılaşılan bir problem olan gözaltı şişkinlikleri için ideal bir üründür. Bunun dışında göz çevrelerinde bulunan çizgilerin kaybolmasını da sağlar. Cildi sıkılaştırır. Bu sayede yaşlanma belirtileri de daha geç oluşacaktır. El ve ayak tırnaklarında oluşan mantarları temizler ve yenilenmesini önler. Cildi yumuşatır ve cilt yağını dengeler. Böylece akne ve sivilce oluşumu da azalacaktır. Dudak çatlaklıklarına iyi gelir ve dudak çatlaklıklarını önler. Egzamaya iyi gelir ve vücudu rahatlatır. Karbonat ile birleştirecek olur iseniz cildi parlatır. Esmer şeker ile karıştır iseniz cildi temizlemek için kullanılır. Ayrıca saçları güçlendirir ve saça parlaklık verir.

Kısaca özetlemek gerekir ise Hindistan cevizi yağının cilde faydaları oldukça fazla olduğundan dolayı doğru uygulamalar ile cildinize organik bakım yapabilirsiniz. Bunun için mutlaka organik sızma Hindistan cevizi yağı kullanmanız gerekmektedir. Çünkü en ufak bir karışım kimyasal demek olduğundan ürünün doğallığı çok önemlidir. Ayrıca çok hafif bir yağ olduğundan soslarda ve körili yapımında kullanılarak yiyecek olarak ta tüketilmesi uygundur. Böylece cildinizin temizliği ve bakımında ve hatta saçlarınızın bakımında etkili olan bu ürün yemeklerinize de ayrı bir tat katarak sağlıklı beslenmenize olanak sağlayacak olduğundan dolayı düzenli tüketilmesi gereken bitkisel ve organik bir üründür.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-saca-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/bir-blender-ile-yapilacak-seyler-nelerdir/
https://guzellikcarsisi.com/yesil-cay-yagi-ne-ise-yarar/
https://guzellikcarsisi.com/elma-yaginin-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/gozalti-torbalarina-nasil-bakim-yapilir/