Bir Blender İle Yapılacak Şeyler | Güzellik Çarşısı

Bir Blender İle Yapılacak Şeyler

Blender Seti ile neler yapılır?, Kişisel blender da neler yapılır?, Blender kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?,Shake blender neler yapılır?Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Bir Blender İle Yapılacak Şeyler
06 Ocak 2020
914 okunma
Bir Blender İle Yapılacak Şeyler

Blenderlar herkesin mutfağının olmazsa olmazıdır. Sıvı gıdaları karıştırıp, katı gıdaları ise parçalamak için kullanılan blender, herkesin hayatını inanılmaz derecede kolaylaştırmaktadır. Özellikle son zamanlarda çok daha popüler bir hale gelen blenderların artık onlarca modeli bulunmaktadır. Fakat çoğu insan blenderların sadece çorbalar veya meyve, sebzeleri doğramaktan ibaret olduğunu düşünmektedirler ve fazlasıyla yanılmaktadırlar. İşte blender ile yapılabilecek sonsuz tariflerin yalnızca birkaçından oluşan lezzetli 6 maddelik lezzetli liste;

1-Ev Yapımı Badem Ezmesi

Neden katkı maddeli şeylere para ödeyelim?

Badem ezmesi, fındık ezmesi gibi şeyler özellikle son zamanlarda kahvaltılar başta olmak üzere birçok yiyecekle birlikte tüketilmektedir ve gerçekten çok lezzetlidir. Bu ezmeler elbette her markette kolaylıkla bulunmaktadır fakat evde yapabilecekken neden satın alalım ki? İşte tam bu noktada her mutfağın baş tacı blenderlar devreye giriyor. Blenderın içinde badem ve aroma vermesi için isteğe bağlı katılabilen her şeyi karıştırdıktan sonra, doğal badem ezmesi beş dakikada hazır! Bademleri önce sıcak suda bekletip kabuklarını soymayı da unutmamak lazım tabii.

2-Hindistan Cevizi Ezmesi

Badem ezmesi olur da, hindistan cevizi ezmesi olmaz mı hiç?

Hindistan cevizinin kullanımı son 3-4 yıldır inanılmaz derecede yaygınlaştırmıştır. Özellikle hindistan cevizinin yağı; yemeklerde, saç bakımında hatta alerjik olmayan ciltlerde bile kullanılmaktadır. Durum böyleyken, hindistan cevizinin ezmesini yapmak da oldukça mantıklı görünüyor. Hindistan cevizi ezmesi, bir blender yardımı ile, hindistan cevizi, bal, kakao gibi lezzet verici yiyeceklerle evde kolaylıkla yapılabilmektedir. Hindistan cevizi tozunu veya kendisini blendera koyduktan sonra, diğer malzemeler kişinin yaratıcılığına kalmış!

3-Mayonez

Mayonez evde yapıldığında, hiç de sağlıksız bir yiyecek değildir!

Evet, mayonez evde yapılabilen bir şey! Yıllardır herkes mayonez veya ketçap gibi ürünleri marketten almaya o kadar alışmıştır ki, evde kolaylıkla yapılabileceğinden haberleri bile yoktur oysa ki evde doğal, güvenilir malzemelerle pratik bir şekilde mayonez yapmak mümkündür. Blender ile mayonez yapmak için yalnızca, yumurta sarısı, yağ, limon suyu, tuz ve karabiber gerekmektedir. Gerisini blender halleder!


4- Humus

Tam bir lezzet bombası.

Humus gerçekten birçok insanın favorisi ve dünyanın en lezzetli yiyeceklerinden biridir ve ne yazık ki bu yiyecek de marketteki raflarda yerini almıştır çünkü herkes humus yapmanın çok uğraştırıcı olduğunu düşünmektedir ve hazır olarak satın almaktadır. Fakat humus yapmak için gerekenler sadece nohut, tahin, sarımsak, limon suyu, zeytinyağı ve kimyondur. Mayonezde olduğu gibi bu tarifte de, her şeyi blender halledecektir. Gözünüz arkada kalmasın!

5- Ev Yapımı Dondurma

Özellikle çocuklar için harika bir seçenek.

SAMSUNG CSC

Blenderda dondurma yapılabileceği muhtemelen bugüne kadar kimsenin aklına gelmemiştir. Evet, hazır alınan dondurmalar kadar katı bir kıvamda olmayacaktır, daha kremsi ve akışkan olacaktır fakat aslında böylesi daha lezzetli bile olabilir… Blender ile dondurma yapmak için yalnızca blenderın içine çeşitli donmuş meyveler, kakao, süt gibi şeyler eklemek yeterlidir. Dondurmada hangi aroma seviliyorsa, onlardan koyulabilir ve sonunda müthiş sağlıklı ve lezzetli dondurmanın keyfi çıkarılabilir.

6-Limonata

Ev yapımı limonata isteyen var mı?

Limonata hayranları ve yaz kış limonata tüketmekten zevk alan insanlar buraya! Eğer limonatayı hala limonları tek tek sıkarak yapanlar varsa gerçekten vakitlerini öldürüyorlar çünkü blender ile limonata yapmak hem çok pratiktir hem de çok lezzetli bir sonuç vermektedir. Limonları kabukları ile birlikte doğrayarak blendera atmak, sonrasında su ve şeker ekleyip karıştırdıktan sonra bardağa süzerek koymak limonata keyfi yapmak için yeterlidir!

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-cilde-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-saca-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-saclar-icin-evde-bakim/
https://guzellikcarsisi.com/diyet-dondurma-tarifi/