Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar? | Güzellik Çarşısı

Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

Çay ağacı yağı nerelerde kullanılır?, Yeşil çay yağı neye iyi gelir?, Çay ağacı yağı ciltte nasıl kullanılır?, Çay ağacı yağı cilde direk sürülür mü? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?
24 Şubat 2015
1.227 okunma
Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

Yeşil çay yağı ne işe yarar sorusunun yanıtını ararken bu yağın sizin cildiniz için uygun olup olmadığını da analiz etmenizi gerekmektedir. Özellikle kuru cildi olan kişilerde bu yağın kullanılmasının uzun zaman diliminde sebum dengesini olumsuz yönde etkileyebileceği görülmektedir. Kişilerin daha yağlı cilt türüne sahiplerse bu seçenekten istifade etmeleri önerilmektedir. Yağlı ciltlerde T bölgesi yağlanması ile baş etmek için de bir fırsat vermektedir. Kullanmış olduğunuz yağı güvenilir bir satıcıdan almaya da ayrıca özen göstermeniz gerekir. Bu doğal yağların popülerlik kazanması ile beraber fason üretim yapan firmaların da giderek artış gösterdiği fark edilmektedir.

Nasıl Uygulanmalıdır?

Yeşil çay yağı ne işe yarar; uygulama yapmadan önce kesinlikle cildinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Cildinizi temizi değilse bu yağdan yüksek verim almanız söz konusu olmayacaktır. Cildinize uygulama yapmadan önce dilerseniz jel dilerseniz de yap formunda olan temizleyiciler ile gözeneklerinizi arındırmalısınız. Bu şekilde cildinizi uygulayacağınız bakım yapına da hazır bir hale getirmiş olursunuz.

Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

Yeşil çayın faydasını bilmeyen yoktur. Biz burada yeşil çaydan değil onun yağının faydasından bahsedeceğiz. Yeşil çay yağı ne işe yarar? Sorusunun cevabını vereceğiz. Yeşil çay yağı ciltteki kırışıklıkları azalttığı gibi cildi nemlendirerek ciltte sivilcelerin oluşmasını engeller.


Yeşil Çay Yağının Yararları

  • Antioksidan özelliğinden dolayı cildin kendisini yenilemesini sağlar.
  • Aromaterapi yağı olarak masajlarda kullanılan yağların başında gelmektedir. Gün boyunca vücutta oluşan yorgunlukların giderilmesinde ve kasları gevşetmekte birebirdir.
  • Cildin sivilcelerden temizlenmesini sağlar. Pamuk yardımıyla sürdüğünüz zaman sivilcelerinizden kurtulursunuz. Diğer yandan sivilce nedeniyle ciltte oluşan bakterileri yok eder ve ciltteki ölü tabakayı atar.
  • Cildiniz ister çok yağlı ister kuru olsun yeşil çay yağı sayesinde cildinizin nemi normal seviyeye gelir. Ciltteki çizgileri azaltır, cilde nemlilik kazandırır.
  • Ciltte etkili olduğu gibi kuru ve yağlı saçlarda da etkilidir. Saç derisindeki fazla kuruluğu engeller, fazla yağlı saçlarda da yağ oranını dengeler.
  • Ciltte oluşan egzama, kaşıntı, kızarıklık ve pullanmayı önler. Ciltteki hücreleri harekete geçirerek cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Not: Hassas ciltlerde yeşil çay yağı alerjik reaksiyona neden olabilir. Bunun için cildinize uygulamadan önce test yapmanız doğru olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/hindistan-cevizi-yaginin-cilde-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-muhtesem-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/salataligin-cilde-faydalari/
https://guzellikcarsisi.com/kayisi-yagi-ile-cilt-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-ciltler-icin-hizli-maske-onerileri/