Rüyada ceviz görmek helal yoldan kazanılmış rızka ve paraya yorumlanır. Ceviz rüyada görüldüğünde genellikle hayra delalet eder. Fakat cevizin nasıl...
04.08.2021
8
Rüyada görülen yumurtanın çürük olmaması, büyük ve parlak olması halinde hayra vesile olacağına yönelik yorumu yapılmıştır. Eğer görülen yumurtanın kabuğu...
03.08.2021
12
Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
31
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
102

Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

24.02.2015
819
Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

 

Yeşil Çay Yağı Ne İşe Yarar?

Yeşil çayın faydasını bilmeyen yoktur. Biz burada yeşil çaydan değil onun yağının faydasından bahsedeceğiz. Yeşil çay yağı ne işe yarar? Sorusunun cevabını vereceğiz. Yeşil çay yağı ciltteki kırışıklıkları azalttığı gibi cildi nemlendirerek ciltte sivilcelerin oluşmasını engeller.

Yeşil Çay Yağının Yararları

  • Antioksidan özelliğinden dolayı cildin kendisini yenilemesini sağlar.
  • Aromaterapi yağı olarak masajlarda kullanılan yağların başında gelmektedir. Gün boyunca vücutta oluşan yorgunlukların giderilmesinde ve kasları gevşetmekte birebirdir.
  • Cildin sivilcelerden temizlenmesini sağlar. Pamuk yardımıyla sürdüğünüz zaman sivilcelerinizden kurtulursunuz. Diğer yandan sivilce nedeniyle ciltte oluşan bakterileri yok eder ve ciltteki ölü tabakayı atar.
  • Cildiniz ister çok yağlı ister kuru olsun yeşil çay yağı sayesinde cildinizin nemi normal seviyeye gelir. Ciltteki çizgileri azaltır, cilde nemlilik kazandırır.
  • Ciltte etkili olduğu gibi kuru ve yağlı saçlarda da etkilidir. Saç derisindeki fazla kuruluğu engeller, fazla yağlı saçlarda da yağ oranını dengeler.
  • Ciltte oluşan egzama, kaşıntı, kızarıklık ve pullanmayı önler. Ciltteki hücreleri harekete geçirerek cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Not: Hassas ciltlerde yeşil çay yağı alerjik reaksiyona neden olabilir. Bunun için cildinize uygulamadan önce test yapmanız doğru olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.