Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı | Güzellik Çarşısı

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

Kayısı yağı yüzde tüylenme yapar mı?, Kayısı yağının cilde nasıl uygulanmalı?, Kayısı yağı haftada kaç kez kullanılır?, Kayısı yağı hangi cilt tipine uygun? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı
19 Şubat 2015
923 okunma
Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

Yağlı ciltlerde daha fazla sivilce ve siyah nokta bulunur. Ciltte parlama problemi vardır. Cildinizdeki sivilcelerden kurtulmak için hijyen kurallarına sıkı bir şekilde uyun ve cildinize zarar verecek uygulamalardan şiddetle kaçının. Bu önerilerin yanında birde size kayısı yağı ile cilt bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi vererek cildinizdeki yağ dengesini sağlamanıza yardımcı olacağız.

 

Yağlı Cilt İçin Kayısı Yağı Maskesi

  • 2 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 1 tatlı kaşığı kayısı yağı
  • 2 çorba kaşığı elma sirkesi

Hazırlanması: Kili, kayısı yağını ve elma sirkesini karıştırarak macun kıvamına getirin. Ardından cildinize uygulayarak 10 – 15 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Cildinize anti – aging etkisi yapması için cildinizi soğuk su ile yıkayınız. Maskeyi yüzünüze haftada bir defa uygulayın.


Kil maddesi ciltteki fazla yağı emerek cildin yağ dengesini korur. Kayısı yağı, cildi besler ve nem derecesini korur. Elma sirkesi, çok iyi bir cilt temizleyicidir ve cildi yatıştırır.

Not: Herhangi bir alerji riskine karşı maskeyi ilk olarak bileğinizin iç tarafında deneyin. Bir problem ile karşılaşmazsanız maskeyi uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yesil-cay-yagi-ne-ise-yarar/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-bakimi-nedir/
https://guzellikcarsisi.com/basura-iyi-gelen-yiyecekler/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-lekeleri-icin-patates-maskesi/