Arkadaşlığın Bitmesi Gerektiğini Gösteren İşaretler Neler? | Güzellik Çarşısı

Arkadaşlığın Bitmesi Gerektiğini Gösteren İşaretler Neler?

Dostluk ne zaman biter?, Bir arkadaşlığın bittiğini nasıl anlarız?, Iyi bir arkadaş nasıl olmalı?, Arkadaşlık ilişkileri nasıl olmalı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Arkadaşlığın Bitmesi Gerektiğini Gösteren İşaretler Neler?
29 Aralık 2019
2.157 okunma
Arkadaşlığın Bitmesi Gerektiğini Gösteren İşaretler Neler?

Arkadaşlık, dostluk gibi kavramlar elbette insanların hayatında olmalıdır çünkü arkadaşlar çoğu zaman destek vericidir ve hayatın pozitif yanlarını göstermektedirler. Fakat her zaman durum böyle değildir. Bazı kişiler insanların hayatında sadece moral bozmak için yer edinmeye and içmiş gibidir. Genelde arkadaş gibi görünen bu insanlar aslında arkadaşlık kavramından çok uzak bir yerdedir. İşte aslında hayatımızda bulunan bu gibi insanlarla ilişkiyi kesmenin çok daha iyi olacağını gösteren 5 işaret;

1-İletişim Kurmak İçin Çabalamak

Arkadaşlık hiçbir zaman tek kişilik olmamıştır.

Elbette günümüzde herkes çok meşguldür ve belli öncelikleri vardır. Fakat bu asla, iletişimde kalmak için tüm çabayı bir kişinin göstermesi gerektiği anlamına gelmemektedir. Arkadaşlık her zaman iki kişinin de fedakarlıkgöstermesi ile yürümektedir. Bu durumda sadece bir kişi sürekli diğerini arayıp neler yaptığını soruyor ve onu önemsiyor ise ortada büyük bir yanlış vardır. Eğer böyle bir arkadaşlık ilişkisi içerisinde kalınırsa, bu ilişkiyi bitirmek kişiye çok daha fazla mutluluk ve huzur verecektir.

2- Rekabet Hissi

İşte günümüzde bol miktarda bulunan ‘’sahte’’ arkadaşlıkların özeti…

Rekabet ve kıskançlık, bir arkadaşlıkta olmaması gereken şeyler listesinde en başta yer almaktadır. Arkadaşlar her zaman birbirini desteklemeli ve başarılarıyla gurur duymalıdır. Eğer biri, bir arkadaşını sürekli kıskanıyor, başarısından asla mutlu olmuyor hatta onun modunu düşürmek için belli etmeden bile olsa bir şeyler yapıyor ise, diğer kişi bunu hissettiği an arkadaşlığını bitirmelidir. Bu insanlar genellikle sadece negatif enerji vermekten başka hiçbir işe yaramamaktadır.

3- Güven Duygusu

Güven ve rahatlık yoksa, bırakın gitsin.

Arkadaşlık dışındaki tüm ilişkilerde de olduğu gibi, güven duygusu bir arkadaşlık ilişkisinin olmazsa olmazıdır. Yargılanılmayacağını ve alay edilmeyeceğini bilmeden birine bir şey anlatmak ve yanında fazlasıyla rahat hissetmek, bir arkadaşlık ilişkisinde gereken en temel şeydir. Bununla birlikte paylaşılan bir sırrın hiç kimseye anlatılmayacağını bilmek ve büyük bir güven duygusu ile her şeyi anlatabilmek, bir arkadaşlıkla sahip olunabilecek en büyük şanstır. Eğer bu bir arkadaşlıkta yoksa ve şüphe bulutları her zaman etrafta geziyor ise, o kişinin kullanma tarihi dolmuş demektir…


4-Negatif Rüzgarlar

Kimse her zaman pozitif olmak zorunda değildir fakat arkadaşlarla bir araya gelindiğinde eğlenebilmek herkesin hakkıdır öyle değil mi?

Elbette herkes hayatında büyük veya küçük derece üzücü durumlarla karşı karşıya gelebilmektedir ve bu durumu dostlarla paylaşıp dertleşmek yapılabilecek en sağlıklı harekettir. Fakat tüm bunların dışında, birileri sürekli hayatında olan üzücü olaylar hakkında konuşuyor bu yetmiyor başkaları hakkında da sürekli negatif hikayeler anlatıyor ise kimse buna katlanmak zorunda değildir. Eğer etrafta sürekli bir negatiflik topu olarak gezen insanlar varsa, bu insanlarla iletişimi kesmek harika bir çözüm olacaktır.

5-Bencil Arkadaşlar

Bencil olmak yerine paylaşımcı olmak insanları hayatta her zaman ileriye götürmektedir.

Bencillik hayatın her alanında çok kötüdür fakat konu arkadaşlığa gelince bu durum daha kötü bir hal almaktadır. Bazı insanlar, arkadaşlarının farklı arkadaşlar edinmesini kesinlikle istememektedir. Sadece benimle arkadaş olsun, sadece benimle sırlarını paylaşsın, sadece benimle eğlensin şeklinde düşünen ve arkadaşı yeni bir arkadaş edindiğinde aralarını dahi bozmaya çalışan kişiler ne yazık ki fazlasıyla bulunmaktadır. Oysa ki yeni arkadaşlar edinmek hatta yeni arkadaşları eskileriyle kaynaştırıp güzel bir ortam oluşturmak çok daha iyi bir seçenektir. Bencil insanları hayattan çıkarmak kesinlikle bir insanın kendisine yapabileceği en güzel iyiliktir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/flortten-iliskiye-dogru-adim-adim-taktikler/
https://guzellikcarsisi.com/ceviz-yagi-ile-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/cilt-bakimi-ve-cilt-tipi/
https://guzellikcarsisi.com/23-yasin-sevilmemesinin-nedenleri/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-terlemesi-tedavi-yollari-nelerdir/