Beyoncé Kimdir İş Hayatı | Güzellik Çarşısı

Beyoncé Kimdir İş Hayatı

Jay-Z kaç yaşında?, Beyonce hangi grup?, Beyonce hangi üniversiteden mezun?, Beyoncé hangi burç? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Beyoncé Kimdir İş Hayatı
08 Ocak 2015
1.372 okunma
Beyoncé Kimdir İş Hayatı

Beyonce kadın erkek fark etmeksizin, neredeyse tüm dünyadan büyük bir hayran kitlesine sahip bir kadındır. Sesinin güzelliği ile beraber hepimizi büyüleyen ve yaptığı işlerle kalbimizde taht kuran ABD’li R&B şarkıcısı Beyonce, günümüzde hala başarılı bir şarkıcı olarak kariyerine devam etmektedir.

Beyonce birçok kadının idolü haline gelmiştir. Kariyerinin zirvesine tırmanırken attığı sağlam adımlar ve duruşu sayesinde birçok kadına örnek olmuş, şarkıları ile onlara destek olmuştur.

İş hayatında olduğu gibi aile hayatında da oldukça başarılı ve iyi bir anne olan Beyonce’un, Jay-z ile olan yaklaşık 13 senelik evliliklerinden Blue Ivy,  Sir ve Rumi adında 3 adet çocuğu vardır. Bu bebeklerden Rumi olanın adı Müslüman şair olan Celâleddin-i Rûmî’den gelmiştir.

Beyonce’un Başarılı Kariyeri

Eşsiz sahne şovları ile beraber dudak uçuklatan Beyonce’un yaklaşık 24 adet Grammy ödülüne sahip olduğu gibi 79 kez de bu ödüle aday gösterilmiştir. 2021 yılında da aday gösterildiği 9 dalın 4’ünden ödül alarak en çok ödül kazanan kadın şarkıcı olmuştur.

Başarılı müzik kariyerinin yanı sıra çeşitli filmlerde de kendini kanıtlamıştır. Bu filmleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Black Is King
  • Obsessed
  • Aslan Kral
  • Rüya Kızlar
  • Avanak Ajan: Altın Kuş
  • Aşkın Müziği

Adı: Beyoncé

Tam Adı: Beyoncé Giselle Knowles – Carter

Doğum Tarihi: 04.09.1981

Kilosu: 53kg

Boyu: 1.70m

Nerede Doğdu: Houston, Teksas, ABD

Hayatı: Bugüne kadar 17 tane Grammy ödülü kazanan Beyoncé ABD’li R&B şarkıcısıdır. Solo olarak şarkı söylemesine rağmen Destiny’s Child adlı grubun da üyesidir. Ünlü rap şarkıcısı Jay-Z ile evlidir. Teksas’ta büyüyen ünlü şarkıcı çocukluğunda birçok dans ve şarkı yarışmalarına katılarak performansını sergilemiştir. 1990’lı yılların sonuna gelindiğinde sadece kızlardan oluşan Destiny’s Child grubunu kurdu ve grubun solisti olarak tanındı. Grubun menajerliğini babası yapıyordu. Dünya genelinde en çok satan kız grubu unvanını aldı.

Beyoncé 1997 yılında grubuyla “No, No, No” şarkısıyla çıkış yapmıştır. 1999 yılında çıkan albümünde ki “Bills, Bills, Bills” adlı şarkılarıyla grup Amerika listelerinde bir numaraya oturmuştur. 2000 yılına gelindiği zaman grup “Survivor” albümünü yapmıştır. Bu albüm gruba 2001 yılında 2 Grammy ödülünü kazandırmıştır. 2000 yılında grup, Charlie’nin Melekleri İçin “İndependent Women Part I “ şarkısını yaptı. Bu şarkı Amerikan listelerinde 11 hafta boyunca kalarak rekor kırdı. Bu single grubun en başarılı şarkısı olmuştur. Ünlü sanatçı, 17 yıla yakın bir müzik kariyerine sahiptir ve bu zaman içinde 17 tane Grammy ödülünün sahibi oldu. Solo olarak yaptığı albümler 75 milyondan fazla, grubuyla birlikte yaptığı albümler ise 60 milyondan fazla satarak tüm zamanların en çok satan şarkıcılarından biri olmuştur. Birçok ödüle ve başarıya sahip olan şarkıcının ünlü rap şarkıcısı Jay-Z’den bir kızı bulunmaktadır.

Sizler İçin Seçtiğimiz Bir Beyonce Klibini Aşağıdan İzleyebilirsiniz.


Beyoncé Fransız mı?
Beyonce Afrika, İrlanda ve Fransız genlerine sahiptir ve melezdir. 1981 yılında Texas’da doğan sanatçının babası Afrika kökenlidir. Beyonce, müzik kariyerine küçük yaşlarda başlamıştır. Dünyada popülerlik kazandığı dönem ise 90’lı yıllardır.
Beyoncé kimin kızı?
Annesi Tina Knowles, babası Mathew Knowles olan Beyonce, 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Babası Afrika kökenli olan ünlü şarkıcının adı, annesinin evlilik öncesi soyadından gelmektedir.
Beyoncé hangi üniversiteden mezun?
Beyonce 1990 yılında Houston’da bir müzik okuluna kaydolmuştur. Çocukken çeşitli dans yarışmalarında ve müzik yarışmalarında yer almış, performanslarını henüz çocukken sergilemeye başlamıştır. Kariyerine müzik hayatından devam eden Beyonce, kurmuş olduğu müzik grubu ile kariyerinde daha önemli adımlar atmıştır. Üniversite mezunu olan ünlü şarkıcı, Elsik High School mezunudur.
Beyoncé ve Jay Z nasıl tanıştı?
Beyonce ve Jaz Z, 2002 yılında “03 Bonnie & Xlyde” şarkısının işbirliğini yaparken tanışmıştır. 2002 yılında aşk yaşamaya başlayan ikili, 2008 yılında evlenmiştir. 2012 yılında ise kızları Blue dünyaya gelmiştir. Beyonce ve Jaz Z, aldatma haberlerine rağmen ayrılmadı ve 12. Evlilik yıldönümlerini kutladı.
Beyonce hangi gruptan ayrıldı?
Beyonce müzik kariyerine henüz 7 yaşındayken başlamıştır. Müzik okulunda eğitim gören Beyonce, küçük yaşlardan itibaren sahnelerde performans sergilemeye başlamıştır. 7 yaşındayken “Girls Time” grubunu kurmuştur. Daha sonra “Destiny’s Child” grubu ile müzik hayatına devam etmiştir. 1997 yılında aşarı yakalayan grubun şarkıları 10 milyonun üzerinde satmıştır. 1998 yılında en popüler şarkıları olan “Survivor” piyasaya çıkmış ve büyük bir başarı yakalamıştır. “Destiny’s Child” grubu ile elde ettiği başarıları ardından müzik kariyerine tek başına devam etmiştir.
Destiny's Child ne zaman dağıldı?
Destiny’s Child, Beyonce, Kelly Rowland, Michelle Williams gibi isimlerin yer aldığı dünyanın en popüler müzik gruplarından biri olarak 1990 yılında popülerlik kazanmıştır. Destiny’s Child, 2006 yılında dağılmış ve Beyonce müzik kariyerine devam etmiştir.
Şarkıcı Beyonce kaç doğumlu?
Beyonce 4 Eylül 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Texsas doğumlu olan Beyonce, şarkı yazarlığı, şarkıcılık ve oyunculuk mesleklerine sahiptir. Beyonce müzik kariyerine ilkokulda adım atmış ve 7 yaşında sahnelerde performans sergilemeye başlamıştır. Dünya çapında popülerlik kazandığı dönem ise 90’lı yıllar olmuştur. Müzik kariyerine hala devam eden şarkıcı Jaz Z ile evlidir.
Kraliçe Beyonce kaç yaşında?
Beyonce 4 Eylül 1981 yılında doğmuştur. 40 yaşında olan sanatçı, kariyerine küçük yaşlarda başlamış ve 90’lı yıllarda kazanmış olduğu popülerliği hala korumaktadır.
Jay Z kaç yaşında?
Jaz-Z 4 Aralık 1969 yılında dünyaya gelmiştir. 51 yaşında olan sanatçı, New York’ta doğmuştur. Dünyanın ilk milyarder rapçisi olmuş ve müzik kariyerine hala devam etmektedir. Beyonce ile evli olan rapçinin 3 çocuğu vardır. The 40/40 Club ve New Jersey Nets şirketlerinin kurucularındandır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/23-yasin-sevilmemesinin-nedenleri/

https://guzellikcarsisi.com/taylor-swift/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/duzlestiriciden-daha-iyi-verim-almak-icin-neler-yapilmali/