Taylor Swift | Güzellik Çarşısı

Taylor Swift

Taylor Swift kocası kim?, Taylor Swift’in kaç erkek arkadaşı vardı?, Taylor Swift evlendi mi?, Jake çıktığında Taylor kaç yaşındaydı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Taylor Swift
03 Ocak 2015
2.200 okunma
Taylor Swift

Grammy ödülüne layık görülen şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift; 2006 yılında country müzikte önemli bir başarı elde etti ve popüler müziğin en iyi sanatçılarından biri olmayı başardı.

Daha 16 yaşındayken country müziği ile ün kazanmaya başlayan güzel sanatçı, Love Story ve You Belong With Me şarkılarıyla da pop ve country müzik hayranlarının ilgisini çekti.

Grammy ödülü; Shake it Off ve Blank Space’in yer aldığı ve yılın albümü ve en iyi pop vokal albümü dalında Grammy kazanan sanatçı, 1989 yılı itibariyle zirveye çıktı. Ardından Lover adlı şarkı ile büyük başarı elde etti.

Genç Yaşta Değişen Hayatıyla Taylor Swift

Reading Pennsylvania’da 13 Aralık 1989 tarihinde doğan Taylor Swift; ilk yıllarını ailesinin Wyomissing’de bulunan çiftliğinde geçirdi. Profesyonel opera sanatçısı büyükannesinin de desteğiyle müzik hayatına giriş yaptı.

Güzel sanatçı, 10 yaşında fuar ve yarışmalarda şarkı söylemeye başladı ve 11 yaşında Philadelphia 76ers basketbol maçında söylediği The Star Spangled Banner şarkısıyla, herkesin dikkatini çekti.

Müzik kariyerine Nashville ve Tennesse’de başlayan güzel şarkıcı; söz yazarlığına da burada başladı. Ailesi ise kızlarının bu başarısından sonra Hendersonville Tennesse’ye taşındı. 2010 yılında 4 Grammy ödül sahibi olan genç sanatçı, 54 kilo ve 1.80 boyundadır.

Adı: Taylor Swift

Tam Adı: Taylor Alison Swift

Doğum Tarihi: 13.12.1989

Kilosu: 54 kg

Boyu: 1.80

Nerede Doğdu: Wyomising, Pennsylvania, Amerika

Taylor Swift boyu kaç

Hayatı:  Amerikalı olan ünlü şarkıcı sadece şarkıcı kimliği ile tanınmamaktadır. Bu kimliğinin yanında söz yazarlığı ve oyunculukta yapmaktadır. Taylor Swift 14 yaşına geldiği zaman Tenessee’ye taşınarak burada Country müzik kariyerine adım attı.

Taylor Swift yaşı kaç

Burada Big Machine Records ile anlaşma yaptı. En genç söz yazarı olarak Sony/ATV Publishing House ile çalışmaya başladı. 2006 yılına gelindiğinde kendi adını taşıyan bir albüm çıkaran sanatçı albümün 3. çalışması ile Amerika Country listelerinde bir numara kadar çıktı.”En İyi Yeni Sanatçı” ödülünü 2008 Grammy Töreninde aldı.


Taylor Swift doğum tarihi

Taylor Swift 2008 yılı sonları doğru ikinci albümü olan Fearless’ı piyasa sürdü. Bu albüm 2009 yılının en çok satan albümler listesinde yerini aldı.

Taylor Swift hayatı hakkında kısa bilgi

2010’da büyük bir başarıya imza atarak 4 Grammy ödülünü birden aldı. Sanatçı, 2014 yılına kadar birçok ödül almıştır.

Taylor Swift saç rengi

Taylor, şarkılarında yaşadığı deneyimleri anlatmasıyla bilinmektedir

Taylor Swift makyajı

Swift, şarkıcılığının yanında söz yazarlığını da yürütmektedir. Dijital ortamda albümleri dünya çapında 26 milyon şarkıları ise 75 milyon sattı. Sanatçının müzik kariyeri yanında oyunculuk kariyeri de bulunmaktadır.

Taylor Swift nereli

Amerikan televizyonu dizilerinden Kanıt Peşinde ve New Girl’de rol alan güzel şarkıcı Sevgililer Günü ve Loraks gibi filmlerde de oynadı.

Taylor Swift resimleri

Sanatçı sanat, çocuk eğitimi ve doğal afetlerde zarar gören kişiler için bağış yapmaktadır. LGBT ve hasta çocuklara yardım için kurulmuş yardım kuruluşlarını desteklemektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/taylor-momsen/

https://guzellikcarsisi.com/beyonce/

https://guzellikcarsisi.com/inna/

https://guzellikcarsisi.com/gulben-ergenin-guzellik-sirlari/

https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron/