Taylor Momsen | Güzellik Çarşısı

Taylor Momsen

Taylor Momsen Kimdir?, Taylor Momsen Evli Mi?, Taylor Momsen Çocuğu Var Mı?, Taylor Momsen Hangi Ülkede? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Taylor Momsen
07 Ocak 2015
1.836 okunma
Taylor Momsen

Taylor Momsen deyince aklınıza ilk ne geliyor? Ya da soruyu şyle mi sormalıydık; İçimizde “ Gossip Girl “ izlemeyen var mı veya bu dizinin ismini duymayan? İlk bölümü normalde dünyada 19 Eylül 2007 tarihinde çıkmış iken Türkiye’deki gösterim tarihi 2008’de olan bu dizi Amerikan yapımı bir gençlik dizisi olarak tanımlanabilmektedir. Yayınlandığı andan bu yana oldukça fazla ilgi gören bu dizi o kadar favori geldi ki Türkiye’de muadili olan, ismi de “ Küçük Sırlar “ olarak bilinen bir dizi dahi yayına konuldu. İşte bu Gossip Girl içerisinde dizinin başrollerinden kabul edilen Taylor Momsen güzelliği ve canlandırdığı karakter itibariyle dikkatleri üzerine çekmeye başarmıştır.

Taylor Momsen Kimdir?

Asıl adı Taylor Michel Momsen olan güzel oyuncunun tek meziyeti oyunculuk değildir. Aslında o bir hüneri de şarkıcılık olan Amerika asıllı bir oyuncu olarak da tanımlanabilmektedir. Oynadığı Jenny Humprey karakteri ile ismini dünyaya tanıtsa da, o aslında 3 yaşından beri bu oyunculuk ve müzik sektörünün içerisinde diyebiliriz. Ancak ne yazık ki onu tam olarak tanıdığımız projenin adı; 2007 yılında yayınlanan Gossip Girl dizisi oldu.

Adı: Taylor Momsen

Tam Adı: Taylor Michel Momsen

Doğum Tarihi: 26.07.1993

Kilosu: 54kg

Boyu: 1.73m

Nerede Doğdu: St Louis, Missouri, ABD

Taylor Momsen kimdir

Hayatı: ABD asılı oyuncu ve şarkıcı olan Taylor Momsen ilk büyük rolünü 9 yaşındayken oynamıştır ama kendisinin dünyaca tanınmasını sağlayan dizi Gossip Girl dizisinde canlandırdığı Jenny Humphrey karakteri olmuştur.

Taylor Momsen kilosu

Kardeşi de kendisi gibi oyuncudur. Ünlü şarkıcının profesyonel olarak ilk sahneye çıkması ulusal bir tanıtım olan Shake “N” Blake ile olmuştur. O zamanlar sanatçı daha 3 yaşındaydı.

Taylor Momsen tam adı

Taylor Momsen bundan sonra The Prophet’s Game’de rol almıştır. 2000 yılında Cindy Lou Who rolüyle How The Grinch Stole Christmas’da oynadı. Hansel ve Gretel ile Island of Lost Dreams’de rol almıştır.

Taylor Momsen nerede doğdu

Ünlü oyuncu ve şarkıcı 2007 Eylül ayından bu yana Gossip Girl’de canladırdığı Jenny rolüyle oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Taylor Momsen kaç yaşında

Oyunculuk kariyerinin yanında ünlü şarkıcı kendi kurduğu ve solistliğini yaptığı The Pretty Reckless adlı grupla müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Taylor Momsen resimleri

Sanatçı grubuyla şuan turnede olduğu için ünlü Amerikan dizisi Gossip Girl’ün 5. sezonunda rol alamayacağı kesinlenmiştir. Sanatçı grubuyla birlikte çok yakın bir zamanda Going To Hell adlı bir albüm çıkartacak ama bu albümün çıkış tarihi henüz belli değildir.


Taylor Momsen hayatı

Ünlü sanatçı 2006 yılında Hannah Montana rolü için seçmelere katılmıştır. Bu rol Miley Cyrus’a verilmiştir. Ünlü şarkıcı kendisine idol olarak Kurt Cobain ve John Lennon’u seçmiştir. Favori grupları arasında ise The Beatles, Oasis ve Nirvana gelmektedir.

Taylor Momsen kilo
Taylor Momsen, masmavi gözleri ve platin saçları koyu makyajı ile tanıtan kadın ünlüdür. Taylor Momsen’ın kilosu 56 kg’dır. Taylor Momsen’ın boyu 1.73 cm’dir.
Taylor Momsen kaç yaşında
Taylor Momsen, 26 temmuz 1993 doğumlu ve 28 yaşındadır. Taylor Momsen, yaptığı makyaj tipi ve sıra dışı giyim tarzı ile yaşını göstermemektedir.
Taylor Momsen hayatı
Taylor Momsen’ın tam ismi Taylor Michel Momsen şeklindedir. Taylor Momsen, 26 temmuz 1993’te Amerika Birleşik Devletleri’nde, Missouri eyaletinde, St. Louis’de dünyaya gelmiştir. Anne ve babasının ismi ise Colette ve Michael’dir. Oyunculuk dünyasına ilk giriş tarihi 1996 yılı olmuştur. Taylor Momsen daha 3 yaşındayken bir reklam filminde oyunculuk yapmıştır. Tam anlamı ile oyunculuğa girişi ise 1[toggle title=” yılındaki “The Prophet’s Game” dizisi ile birlikte olmuştur. 2000’li yıllarda Jim Carrey ile aynı filmde oynamıştır. 2002 yılında ise “Hansel ve Gretel” filminde “Gretel karakterini hayata geçirmiştir. Taylor Momsen daha birçok film ve dizide rol almıştır. Aynı zamanda liseden mezun olmuştur. 2008 yılında Taylor Momsen, modelliğe adım atmıştır ve birçok markanın yüzü olmayı başarmıştır. Taylor Momsen’ın dünya çapında tanınmasını sağlayan ve resmen çıkış yaptığı proje ise “Gossip Girl” dizisi olmuştur. “Gossip Girl” dizisi tüm dünyada yankı etkisi yaratmış ve halen günümüzde izlenmeye devam etmektedir. Taylor Momsen, 2007 yılından 2012 yılına kadar “Gossip Girl” projesinde yer almış ve “Jenny” karakterine hayat vermiştir. Taylor Momsen oyunculuk ve modellik yeteneğinin yanı sıra 2009 yılında bir müzik grubu kurmuştur. Ayrıca birçok albüme imza atan Taylor Momsen birçok alanda başarılı olduğunu bu şekilde de kanıtlamıştır.
Taylor momsen 2022
Taylor Momsen oyuncu, şarkıcı ve modeldir. Taylor Momsen, birçok alanda başarıya imza atmış bir kişidir. Çocuk yaşlarından itibaren oyunculuğa başlamış ve kariyerinde emin adımlar ile ilerlemiştir. Küçük çocuk dizilerinde ve reklamlarında oynadıktan sonra yetişkinlik döneminde de pek çok dizide ve filmde oynamıştır. Taylor Momsen dizide oynadığı dönem olan 2008 yılında modelliğe de ellerini sıvamıştır. Taylor Momsen, ABD’li oyuncu, şarkıcı ve modeldir. Taylor Momsen 2009 yılında ise müzik piyasasına giriş yapmıştır. 2009 yılında müzik grubu kurmuş, albüm yapmış ve konserler vermiştir. Taylor Momsen şuan oyunculuk projelerinde yer almasa da halen müzik piyasasında yer almaya devam etmiştir. 16 yıllık kariyeri boyunca hiç durmadan çalışmış ve üretkenliğini sergilemiştir. Taylor Momsen’ın üretkenliğinin kanıtı olan filmler ve dizilerin yanı sıra albümleri ise 2010 – Light Me Up, 2010 – The Pretty Reckless, 2010 – Unreleased EP, 2012 – Hit Me Like a Man ve 2014 – Going to Hell’dir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/taylor-swift/

https://guzellikcarsisi.com/taylor-swift/

https://guzellikcarsisi.com/friends-dizisi-ile-bir-zaman-yolculugu/

https://guzellikcarsisi.com/merve-bolugur/

https://guzellikcarsisi.com/blake-lively/