Merve Boluğur | Güzellik Çarşısı

Merve Boluğur

Merve Boluğur nasıl ünlü oldu?, Merve Boluğur Acemi Cadı da kaç yaşındaydı?, Merve Boluğur nerede yaşıyor?, Merve Boluğur hangi okul mezunu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Merve Boluğur
12 Ocak 2015
2.064 okunma
Merve Boluğur

Merve Boluğur burcu nedir; Merve Boluğur ünlü oyunculardan biri olarak Türkiye’de ilgi çeken birçok dizi ve filmde yer almıştır. Ünlü oyuncunun burcu Başak’tır. Başak burcu olan Merve Boluğur’un 16 Eylül 1987 yılında İstanbul’da doğduğu ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde iyi bir eğitim sonrası televizyon dünyasına geçtiği biliniyor.

Merve Boluğur kaç yaşında; Merve Boluğur 1987 yılında doğmuş oyuncu, başak burcu ve 34 yaşındadır. Ünlü oyuncu büyüdüğü şehirde İstanbul’da film ve dizi projelerine devam etmektedir.

Merve Boluğur Oynadığı Filmler?

Acemi Cadı dizisiyle isminden söz ettiren Merve Boluğur daha sonra Küçük Sırlar dizisiyle de dikkat çekmiştir. Birçok dizi ve filmde rol alan oyuncunun en sevilen oyunculardan biri olması da dikkat çekmektedir. Oyuncu 2006 yılında Keloğlan Kara prens, Aşk yeniden, Gomeda ve Hoşça kal Güzin filmlerinde rol almıştır.

Muhteşem yüzyıl, küçük sırlar, kuzey güney ve kül ve ateş dizileriyle birlikte içimdeki fırtına’da rol alan genç kadın oyuncular arasındadır. 2005 ile 2007 yılında acemi cadı dizisiyle gençlerin ilgisini çekmiştir.

Adı: Merve Boluğur

Tam Adı: Merve Boluğur

Doğum Tarihi: 16.09.1987

Kilosu: 53kg

Boyu: 1.66m

Nerede Doğdu: İstanbul, Türkiye

Hayatı: İstanbul’da dünyaya gelen Merve Boluğur Müjdat Gezen Sanat Merkezi tiyatro bölümünde bir süre tiyatro eğitimi aldı. 2006 – 2007 yıllarında arasında kendisini üne kavuşturan ve tanınmasını sağlayan Acemi Cadı TV dizisinde rol almıştır. Bu dizide Ayşegül karakterini canlandırmıştır. Aşk Yeniden ve Kül ve Ateş dizilerinde rol alarak oyunculuk deneyimini geliştiren genç oyuncu halen Gossip Girl dizisinin Türkçe uyarlaması olan Küçük Sırlar dizisinde Ayşegül karakterini canlandırmaktadır.

Merve Boluğur ilk sinema deneyimini Keloğlan Kara Prense Karşı filmiyle yaşayan genç oyuncu 2007 yılında fantastik korku film olan Gomeda’da rol almıştır. Acemi Cadı dizisinin bitmesinden sonra genç oyuncu bu sefer Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın başrolünü oynadığı Aşk Yeniden isimli TV dizisinin kadrosunda yer almayı başarmıştır. Güzel oyuncu bir yıl sonra Hoşçakal Güzin adlı TV dizisinde oynamıştır. Bu dizinin yönetmenliğini senaryosunu da yazan Cem Görgeç yapmıştır.

Başarılı oyuncu Kuzey Güney dizisinde Zeynep karakterine hayat vermiştir. Ünlü TV dizisi Muhteşem Yüzyıl’da Nurbanu rolü ile başarı sağlamıştır. 2005 yılında Cornetto dondurmalarının reklam yüzü olmuştur. 2012 yılı Mayıs ayından beri Rexona’nın yeni reklam yüzü olarak reklamlarda oynamıştır. 2014 yılında ise Maybelline New York’un ilk defa Türk marka yüzü olarak bir ilke imza atmıştır.

Merve Boluğur Aslen Nereli?

Acemi Cadı dizisi ile adını duyurmaya başaran Merve Boluğur sansasyonel hayatından ötürü magazin sayfalarında geçmeye devam ediyor. Bunun üzerine hayatı merak ediliyor ve öncelikle 1987 yılında dünyaya geldiği belirtiliyor. Aslen Karabüklü olması herkesi şaşırtsa da ünlü ismin İstanbul’da dünyaya geldiği biliniyor.

Merve Boluğur Hangi Bölüm Mezunu?

Merve Boluğur’un eğitim hayatı da merak edilen bir diğer husus oluyor. Öncelikle liseden mezun olur olmaz tiyatro eğitimleri aldığı biliniyor. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü üzerinden almış olduğu eğitim ile sahnelere adım attığı görülüyor.

Merve Boluğur Ne İş Yapıyor?

Aslen oyunculuk serüveninden söz etmek daha doğru olacaktır. Pek çok dizi ile sinema projesinde yer aldığı görülüyor. Bunun yanı sıra mankenlik ve modellik deneyimi de mevcut durumda. Son zamanlarda ise sosyal ağlardan paylaştığı gönderiler ile adından söz ettirmektedir. Özellikle de Youtuber olarak binlerce aboneye sahiptir ve videoları sık sık takip edilmektedir.

Merve Boluğur Göçmen Mi?

Merak edilen bir diğer husus ünlü ismin göçmen olup olmaması oluyor. Farklı yüz hatlarına ve tarza sahip olan isim aslen Karabüklü. Bunun dışında annesinin Yugoslavya göçmeni olduğu biliniyor. Babası ise İzmirli olarak belirtiliyor.

Merve Boluğur Kimin Kızı?

Merve Boluğur ünlü bir anne veya babadan dünyaya gelmemiştir. Kimin kızı sorgulayanlara öncelikle Yugoslavya göçmeni olan annesi Nehra Boluğur paylaşılır. Babası kimdir merak edenlere ise Erdoğan Boluğur bilgisi verilir.

Merve Boluğur Da Estetik Var Mı?

Farklı bir güzellik algısı yaratan Merve Boluğur hakkında sık sık estetik iddialarına yer veriliyor. Ancak ünlü oyuncunun yaptığı açıklamalardan anlaşıldığı üzere yüzünde herhangi bir estetik bulunmuyor.

Merve Boluğur’un Dini Nedir?

Özel hayatı ile sürekli olarak magazin sayfalarında yer alan Merve Boluğur hakkında ele alınan bir diğer husus dini inancı oluyor. Her ne kadar hac şekline sahip takılar taksa da yaptığı açıklamalar üzerine Müslüman olduğu ortaya çıkıyor. Allah’a olan inancını da her zaman dile döken ünlü isimler arasında gösteriliyor.

Merve Boluğur Kimlerle Evlendi?

Merve Boluğur özel hayatı ile adından söz ettirmiş ünlü oyunculardan bir tanesidir. Özellikle de Murat Dalkılıç ile yapmış olduğu evlilik üzerine ününe ün katmıştır. Oyuncu 2015 yılında ses sanatçısı olan Murat Dalkılıç ile hayatını birleştirmiştir. Ancak bu evlilik 2 yıl sürmüş ve ikili 2017 yılında boşanma kararı almıştır.

Merve Boluğur Sevgilisi Kim?

Ülkemizin tanınan simalarından olan Merve Boluğur denilince ilk akla gelen Murat Dalkılıç ile evliliği oluyor. Bunun dışında kısa ilişkileri de magazin sayfalarında yer aldığı görülüyor. Ancak hali hazırda sevgilisi bulunmuyor. Nitekim ünlü ismin sosyal mecralarda henüz herhangi bir erkek arkadaşı ile paylaşımda bulunmadığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/merce-bolugur-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron-hakkinda/

https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/cadilar-bayraminda-cocuklari-izleyebilecegi-muthis-filmler/

https://guzellikcarsisi.com/terazi-burcu-diyeti/