Charlize Theron Hakkında | Güzellik Çarşısı

Charlize Theron Hakkında

Charlize Theron nerede yaşıyor?, Charlize Theron aslen nereli?, Charlize Theron kaç yaşında?, Charlize Theron evlendi mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Charlize Theron Hakkında
28 Temmuz 2015
1.525 okunma
Charlize Theron Hakkında

Charlize Theron hakkında merak edilen ne çok şey vardır. Gerek güzelliği gerek oyunculuğu gerekse samimiyeti ile hollywoodun sarışını olan Charlize Theron çok merak edilen bir ünlüdür.

Charlize Theron Kim?

Charlize Theron’dan kısaca bahsetmek gerekir ise kendisi akıl almaz bir kadındır. Charlize Theron aslan burcu olmanın hakkını vermiş, 7 ağustos 1975 yılında doğmuştur. Charlize Theron yaşını hiç göstermemesi ve mavi gözleri ile tüm dikkatleri üzerine toplamıştır. Güzelliği ve yüz hatlarının karakteristliği ile her dönem adından söz ettirmiştir.

Charlize Theron Benin’de doğmuş olsa da aslen annesi Alman asıllı babası ise Fransız asıllıdır. Charlize Theron kariyerine ilk adımı ise 16’lı yaşlarında modellik yaparak atmıştır. 16’lı yaşlarda bir modellik ajansına başvuru yapmış ve dillere destan güzelliği sayesinde kabul edilmiştir. Her yaşta güzel olan Charlize Theron, günümüzde halen bu güzelliğini sır gibi korumaktadır.

Charlize Theron sinema sektörüne ilk adımı ise 1995 yılında atmıştır. 2000’li yıllarda çok fazla filmde oynayan Charlize Theron, oyunculuğu ile konuşulurken güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakmıştır. Oyunculuğundan söz etmişken 2003 yılında yaptığı bir film ile Oscar kazanmış ve herkese kalitesini kanıtlamıştır. Oscar sahibi güzel kadın oyuncu günümüzde kırmızı halıda rüzgarlar estirmeye devam etmektedir.

Charlize Theron Güney Afrika Cumhuriyeti’ne bağlı Benoni şehrinde 7 Ağustos 1975 tarihinde doğdu. Sanatçının annesi Alman asıllı, babası ise Fransız asıllıdır. Yol yapım şirketi işleten ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gelen Charlize Theron, 6 yaşında bale dersleri almaya başlasa da dizindeki problem nedeniyle baleye nokta koymak zorunda kaldı. Bu dönemin hemen ertesinde Charlize Theron 15 yaşına geldiğinde, annesinin babasıyla tartışması sonucunda onu silahla vurup öldürmesine şahit oldu. Fakat annesi mahkemede kendisini savunduğunu kanıtlayınca ceza almadı.

Charlize Theron 16 yaşında modellik ajansına girerek modellik yapmaya başladı. Yerel olarak dergilerde boy göstererek o dönem çok da popüler olmayan bazı firmalarla çalıştı. Ancak hayatını kökten değiştiren olay modellikte değil, bir bankada gerçekleşti. Bir banka işlemi için bankadaki görevliyle ateşli bir tartışma yaşayan Charlize Theron , o sırada bankada bulunan oyuncu menajeri John Cosby’nin dikkatini çekti. Cosby’nin kartvizitini alarak kendisine ulaşan CharlizeTheron oyunculuk için ilk adımını atmış oldu.

Charlize Theron Resimleri İçin Tıklayınız

Charlize Theron Resimleri İçin Tıklayınız

Sinemanın ışıltılı dünyası:

1995 yılında adının pek de geçmediği ilk sinema filminde yer alan Güney Afrikalı oyuncu, popüler anlamda ilk kez “TwoDays in theValley” filminde canlandırdığı Helga karakteriyle sinemaseverlerin karşısına çıktı. Charlize Theron foto çekimleri de o dönemde başladı. 2000 yılına kadar yılda iki film çeviren oyuncu, artık iyice dikkat çekmeye başladığı 2000 yılında oynadığı dört filmle rekor kırdı.

Kariyerinde altın bir sayfa Oscar:

2003 yılına gelindiğinde Charlize Theron’un oyunculuk karakterinde altın bir sayfa açılacaktı. Güney Afrikalı aktris,Patty Jenkins’in yönettiği; kendisinin de hem yapımcılığını hem de oyunculuğunu üstlendiği “Monster(Cani)” filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıktı. Tekrar tekrar dünyanın en güzel kadını sıralamasında ilk sırayı alan Charlize Theron bu gerilim dolu filmde dünyanın ilk seri katili olarak bilinen Aileen Wuornos’un hayat hikayesinin anlatıldığı, kendisinin de bu rol için inanılmaz dönüşümlerden geçerek lezbiyen bir seri katili canlandırdığı rolüyle aday olduğu “En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nın” sahibi oldu.


Bu Oscar ona dünya çapında bir onur getirdiği gibi daha sonra film başına 10 milyon dolar alacağı kontratların da anahtarı olacaktı. Charlize Theron fotoğrafları da artık iyice önem kazanmaya başlamıştı. Güzel yıldız, kazandığı bu akademi ödülünün büyüsünü 10 yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen halen içinde taşıdığından bahsediyor.Charlize Theron’un aynı filmle bir yıl sonra aday gösterildiği “Altın Küre” ödülünü de kazandığından bahsetmeden geçmeyelim.

Charlize Theron 2005 yılında bu kez de Türkçe’ye “Tek Başına” olarak çevrilen “North Country” adlı sarsıcı bir filmle seyirci karşısına çıktı. Gerçek hayattan uyarlanan bu filmde madende çalışan bir kadının yaşadığı bölgede açtığı ilk cinsel taciz davasını konu alan rolüyle büyük beğeni topladı. Beğenilerin gişeye pek fazla yansımadığı bu film sinema eleştirmenleri tarafından çok beğenildi. Charlize Theron  2 yıl önce kazandığı “En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına” yine aday olmasına rağmen ödülü bu sefer Cate Blanchett’e kaptırdı.

2005 yılının ardından kesintisiz olarak Charlize Theron resimleri, film ve yapımcılık kariyerine devam eden Charlize Theron zaman zaman dizilerde de boy gösterdi. 2005 yılında yayınlanan “Arrested Development” adlı televizyon dizisinde Rita rolüyle 5 bölüm yer alan Charlize Theron  sinema filmlerinin haricinde bu rolüyle de oldukça dikkat çekmeyi başardı.

Ünlü aktris 2066 yılında oynadığı iki filmde film başına aldığı 10’ar milyon dolarlık ücretiyle dünyanın en çok kazanan oyuncuları arasında 7.sırada yer almayı başardı. 2001 yılından itibaren 10 yıl İrlandalı aktör Stuart Towsend ile olan olan birlikteliğini 2011’de sonlandıran Charlize Theron aynı yıl bir erkek çocuk evlat edinmiştir. 2014 yılından bu yana da yapımcı ve oyuncu Sean Penn ile birliktedir. Charlize Theron resim isteklerini hala geri çevirmeyen mütevazi bir yıldız olarak da hayatına devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron/
https://guzellikcarsisi.com/charlize-theron-galeri/
https://guzellikcarsisi.com/ruyada-altin-gormek/
https://guzellikcarsisi.com/merve-bolugur/
https://guzellikcarsisi.com/kate-upton-foto-galeri/