Blake Lively | Güzellik Çarşısı

Blake Lively

Blake Lively kaç yasında?, Blake Lively ve Leonardo Dicaprio neden ayrıldı?, Blake Lively babası kim?, Blake Lively ve Ryan Reynolds nasıl tanıştı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Blake Lively
09 Ocak 2015
2.079 okunma
Blake Lively

Blake Lively, 1980 yılında Los Angeles’ta doğmuştur. Oyuncu kökenli aileden gelen sanatçı ilk olarak, 1998 yılındaki bir sinema filminde küçük bir rolde görülmüştür. Bu rol ile birlikte 7 yıl boyunca herhangi bir yapımda yer edilmemiştir. Bu rolde bulunmasındaki etmen ise filmin yönetmeninin babası olmasından kaynaklanmaktadır.

Blake Lively Oyunculuk Serüveni

7 yıl boyunca hiçbir yapımda rol almadıktan sonra 7 yılın ardından 2005 yılında bir filmde görülmüştür. Bu film sonrasındaki 2016 yılında da bir komedi filminde boy göstermiştir. Oyuncu komedi filmi ile beraber ardından korku filminde de küçük bir rolde görülmesinden sonra yönetmenlerin ve yapımcıların dikkatinde olmuştur. Gerek komedi, gerekse korku rollerinde muhteşem oyunculuk sergilemesi ile birlikte adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 2007 yılında Elvis and Anabelle filmindeki oyunculuğu ile ilk başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Oyuncu bu filmde rol gereği ciddi derecede kilo vermiştir. Ardından 2007 yılından günümüze kadar halen muhteşem izlenme kitlesine sahip olan Gossip Girl dizisinde rol edilmiş ve burada hatırı sayılır ciddi bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Ünlü oyuncu Hollywood dünyasındaki en çok kazanan, en çok bilinen ve oyunculuğu ile adından söz ettirmeyi başaran yıldızlar içerisinde bulunur.

Adı: Blake Lively

Tam Adı: Blake Christina Lively

Doğum Tarihi: 25.08.1987

Kilosu: 63kg

Boyu: 1.78m

Nerede Doğdu: California, Los Angeles, ABD

Hayatı: Los Angeles’te doğan Blake Lively 5 kardeşli kalabalık bir aileden gelmektedir. Anne ve babası oyuncu kökenlidir. Sanatçının bütün aile bireyleri eğlence sektörünün bir dalıyla ilgilenmiştir. Sanatçının anne ve babası çocuklarını bir bakıcıya bırakmak istemedikleri için sanatçı onlar ile birlikte oyunculuk kurslarına katılmıştır ve oyunculuğun püf noktalarını öğrenmiştir. Lively, evde özel eğitim almıştır. Sınıf arkadaşlarından biri olan Penn Badgley ileride beraber rol alacağı arkadaşıydı.


Burbank lisesindeki eğitiminden sonra Blake Lively Stanford Üniversitesi’ne girmeyi düşünürken fikrini değiştirip oyuncu olmaya karar vermiştir. Oyunculuğa ilk adımı 1998 yapımı bir sinema filmi olan Sandman’daki küçük bir rolle olmuştur. Bu filmde rol almasının en büyük nedeni filmin yönetmeninin babası olmasıydı. Bu filmden sonra güzel oyunca 7 yıl boyunca hiçbir yapımda rol almamıştır. 2005 yılında bir filmde rol almıştır. 1 sene sonra yani 2006 yılında bir komedi filminde kendini gösteren güzel oyuncu aynı yıl bir de bir korku filminde küçük bir rol almıştır. İlk başrol oyunculuğunu ise 2007 yılında oynadığı Elvis and Anabelle filmi ile elde etmiştir. Bu filminde ünlü oyuncu rol gereği kilo vermiştir. 2007 yılında, ABD’de başta olmak üzere tüm dünyada hatırı sayılır bir izleyici kitlesine sahip olan ve sanatçıya şimdiki ününü kazandıran Gossip Girl dizisinde rol almıştır. Bu dizi sayesinde ünlü oyuncu Holywood’un en çok kazanan yıldızlarından biri olmuştur.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/jennifer-aniston/

https://guzellikcarsisi.com/merve-bolugur/

https://guzellikcarsisi.com/friends-dizisi-ile-bir-zaman-yolculugu/

https://guzellikcarsisi.com/ayak-kararmasi-nasil-gecer/

https://guzellikcarsisi.com/kate-upton/