Ayak Kararması Nasıl Geçer | Güzellik Çarşısı

Ayak Kararması Nasıl Geçer

Ayak bileği kararması neden olur?, Ayak bileğindeki siyah lekeler nasıl geçer?
Parmak kararması nasıl geçer?, Ayak kiri nasıl temizlenir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Cilt > Ayak Kararması Nasıl Geçer
23 Temmuz 2015
1.104 okunma
Ayak Kararması Nasıl Geçer

Ayak kararması nasıl geçer; ayak kararmasının geçmesi için ayaklarınızı sıklıkla nemlendirebilir, doğal peeling etkisi olan karışımları yaparak ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Ayak kararması farklı sebeplerle ortaya çıksa da dikkat ettiğiniz takdirde önüne geçebilirsiniz.

Ayak Kararması İçin Ne Yapılmalı?

Ayak kararması nasıl geçer: Ayak kararmasının önüne geçmek için öncelikle etkili bir nemlendirici almalısınız. Özellikle yağsız nemlendiricileri tercih ederek renklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Ayak kararması sorununuz varsa doğal yağlar ve doğal karışımlar da kullanabilirsiniz.

Lekelere iyi geldiği bilinen limon yağını ayaklarınızın kararma sorunu için kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile kararan bölgelere 1-2 dakika kadar masaj yapmanız yeterli. Bu işlemi haftada 2-3 kez yaparak kararmalardan kurtulmanız mümkün.

Ayak kararmalarına karşı yapabileceğiniz etkili çözümlerden biri ise karbonatla yoğurdu karıştırarak ayaklarınıza masaj yapmanız. 2 kaşık kadar yoğurdun içerisinde yarım paket karbonat ekleyerek karıştırın. Elde edeceğiniz doğal peeling ile ayaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

Ayak kararlamalarına karşı etkili olan ürünlerden biri de lavanta yağıdır. Doğal yağ içerisinde herhangi bir ürün eklemeden doğrudan kararma olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Haftada 3-4 kez yapmanız halinde kararmalardan kalıcı olarak kurtulmanız mümkün.

Özellikle kadınlar için çok önemli bir sorun olabilen ayak kararmaları, bu problemden muzdarip olanları yazın gelmesiyle birlikte ayak kararması nasıl geçer arayışlarına itmektedir. Ayak kararması nedenleri genel olarak:

  • Kışın nemlendirici kullanılmayan ayaklarda yazın gelmesiyle birlikte görülen bir problemdir.
  • Ayakların nemsiz kalmasından dolayı oluşur.
  • Kullanılan ayakkabının ayak kararmasında oldukça etkisi vardır.
  • Çevresel faktörlerden dolayı da ayak kararması oluşabilir.

Ayak kararması nasıl geçer? Çözümler nelerdir?

  • Öncelikle hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, uygulamadan sonra nemlendirici takviyesi çok önemlidir.
  • Limon suyu ayakların kararmasına karşı en etkili yöntemlerden biridir. Yarım limonla ayaklara yapılan 5 dakikalık bir masajın ardından biraz bekledikten sonra ayakların yıkanması ve nemlendirici uygulaması ayakların kararmasını büyük ölçüde önleyecektir.
  • Birer yemek kaşığı mısır unu, yoğurt, limon suyu ve zerdeçal sarısından yapılan karışımın ayaklara sürülmesi ve daha sonra biraz beklenmesinin ardından ayakların yıkanıp nemlendirici sürülmesi de ayak kararmalarına karşı etkili bir çözümdür.
  • Susam tohumu yağı ısıtılıp ardından ılıması beklendikten sonra ayaklara masaj yapılarak sürülürse birkaç günde ayak kararmalarını büyük ölçüde engeller.
  • 10 gün boyunca alınan her duşun ardından ayaklar nemliyken Hindistan cevizi suyu ile ayaklara yapılacak masaj 10 günde ayak kararması problemini bitirecektir.
  • Ayak nemlendiricilerinin yılın her mevsimi kullanılmasının alışkanlık haline getirilmesi ayak kararması nasıl geçer probleminin oluşma olasılığını yarı yarıya düşürecektir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ayak-bakim-kremleri/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-terlemesi-nasil-onlenir/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-kokusu-nasil-gecer/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-catlaklarina-ne-iyi-gelir/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-terlemesi-tedavi-yollari-nelerdir/