Ayak Bakım Kremleri | Güzellik Çarşısı

Ayak Bakım Kremleri

Ayaklara hangi krem iyi gelir?, Ayak çatlaklarına hangi krem iyi gelir?, Ayak Bakım kremi ne işe yarar?, Ayak topuk sertleşmesine ne iyi gelir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Ayak Bakım Kremleri
24 Temmuz 2015
896 okunma
Ayak Bakım Kremleri

Ayak bakım kremleri her yaştan insanın ortak sorunu olan ağrı, nasır, topuk çatlaması, terleme ve koku gibi problemlerden kurtulmaya yardımcı olur. Her cilt tipine göre özel olarak tasarlanan ürünler, ayakların nemlenesini sağlayarak rahatlatır.

İçeriğinde bulunan panthenol sayesinde cilt doğal nemini kazanır, sodyum ve gliserin ise esnekliğini geri kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda allentoin maddesi hasar görmüş ve çatlamış topukları gözle görülür şekilde iyileştirir. Temiz ve kuru ayağa masaj yapılarak uygulanması halinde pürüzsüz ve rahatlamış ayaklara kavuşmak söz konusudur.

Ayak Bakım Kremleri İle Rahatlamış Ayaklar

İçeriğinde etil alkol bulunmayan ürünler E vitamini katkısı ile tırnakların güçlenmesini sağlar ve böylelikle çatlama ve kırılma gibi problemleri ortadan kaldırır. Zararlı serbest radikallere karşı sağladığı koruma ile cildin canlanmasını, yumuşak olmasını ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmesini destekler.

Terlemeyi önleyen triciosan içerik kötü kokuların oluşumunu engeller, yumuşatıcı ve besleyici etkisi çatlakları onarırken ayak derisini yumuşatır böylelikle yorgunluk ve ağırlık hissini en aza indirir. İçeriğinde SLS, SLES, PEG ve PPG olmayan ayak bakım kremleri sağlık açısından avantajlıdır.

Özellikle günümüzde hayat kalitesinin arttırılmasında sağlıklı ayaklara sahip olmanın önemi yadsınamaz bir gerçektir. Sağlıklı ayaklara sahip olmak da düzenli bir ayak bakımından geçer. Ayak bakımında ayak bakım kremleri çok önemli bir yer tutmakla birlikte sağlıklı ayaklara sahip olmanın genel kuralları:

 • Ayak bakımının düzenli bir şekilde yapılması
 • Ayak temizliği yanında ayak bakım ürünlerinin de kullanılması
 • Kullanılan ayak bakım ürünlerinin kaliteleri
 • Doğru ayakkabı ve çorap kullanımı olarak açıklanabilir.

Ayak bakım ürünleri de:

 • Topuk çatlaklarını önlemek ve en aza indirmek için
 • Ayak terlemesi ve ayak kokusu problemini yok etmek için kullanılan ürünlerdir.

Ayak bakım kremleri ne gibi roller oynamaktadır? Hangi kremler tavsiye edilir?

 • Ayak kremlerinin bazıları noktasal problemler, bazıları da genel ayak problemleri için üretilmiştir.
 • Ayak bakım kremleri içerisinde en etkili ve popüler olanı “Lapitak” kremdir. Bu krem genel ayak problemlerini engellediği gibi hem ayak bakımı hem de nemlendirmeyi sağlamaktadır.
 • Kendine ait özel bir çorabı da bulunan F.C. Foot Care ayak bakım kremi özellikle ayak kokusu için kullanılmakta ve etki süresi 3-4 ay sürmektedir.
 • Bonie Therapied ayak bakım kremleri içinde birçok bitki özü barındıran ve günlük kullanıma uygun bir kremdir.
 • Pedix Smooth ve Neutrogena ayak bakım kremleri ayak çatlakları ve ayak kokusunun giderilmesinde önemli rol oynayan ve tavsiye edebileceğimiz diğer kremler olarak göze çarpmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/evde-gece-kremi-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-terlemesi-nasil-onlenir/
https://guzellikcarsisi.com/egzama-kremleri/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-kararmasi-nasil-gecer/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-terlemesi-tedavi-yollari-nelerdir/