Hızlı Sonuç Veren 4 Egzama Kremi | Güzellik Çarşısı

Hızlı Sonuç Veren 4 Egzama Kremi

Egzama için hangi merhem iyi gelir?, En iyi egzama ilacı nedir?, Egzama nasıl çabuk geçer?, Mantar ve egzama nasıl ayırt edilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzellik > Hızlı Sonuç Veren 4 Egzama Kremi
27 Temmuz 2015
1.096 okunma
Hızlı Sonuç Veren 4 Egzama Kremi

Hızlı sonuç veren 4 egzama kremi ve bunların isimlerine geçmeden evvel, çoğumuzun bildiği ama tam olarak hangi nedenlerden dolayı ortaya çıktığı hakkında bir fikir sahibi olmadığımız egzama hakkında kısa bilgilendirmeler yapalım. Bu bilgilendirmenin yapılmasındaki asıl amaç, ciltte meydana gelen her alerjinin egzama sanılması ve tavsiye üzerine kafaya göre bu kremlerin kullanılmasıdır. O yüzden tam teşhisiniz konulmadıkça, bu tür kremleri kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Egzama Nedir?

Egzama bir cilt iltihabı yani cilt rahatsızlığıdır. Bu hastalık kişilerde akut seviyede olabileceği gibi kronikleşmiş bir şekilde de görülebilmektedir. Cildin yüzeyinde kuruluk, kaşıntı, kabartı gibi durumlar söz konusudur. Ve bu kaşıntı hissi son derece rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Ayrıca kaşınma ile belirginleşen kabarcıklar yine kaşımanın etkisi ile patlayarak çeşitli enfeksiyonların oluşması için de elverişli bir hale gelebilmektedir.

Egzamanın pek çok farklı çeşidi bulunmakla birlikte bu hastalık her yaş grubu içerisinde görülebilmektedir. Kesin bir sebebi bilinmese de yaygın olarak stres, kimyasal maddeler ile temas gibi nedenlerden dolayı sıkça ortaya çıkabilmektedir.

Egzama, son dönemlerde toplum içerisinde görülme sıklığı her geçen gün artan, birçok alt çeşidi de bulunan zaman zaman oldukça önemli problemlere yol açabilen cilt iltihabına verilen isimdir. Egzama kremleri, egzama tedavisinde çok önemli bir yer tutsa da doktor tarafından kesin teşhis koyulmadıkça kullanılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Piyasada bolca yer alan ve kulaktan dolma bilgilerle egzamaya iyi geldiği düşünülen birçok kremin kullanımı hastalığın daha da artmasına neden olabilir. Bu nedenle egzama kremi kullanımında doktor gözetimi çok önemlidir.  

Egzama kremleri:

  • “Macitefendi Aynı Sefa Kremi” bünyesinde barındırdığı aynı sefa bitkisinin yanı sıra, tereyağı ve bal mumuyla çok etkili bir egzama kremidir. Ayrıca içerisinde herhangi bir kimyasal madde barındırmamaktadır.

  • Dermovate Krem, cilt üzerindeki kızarıklık ve tahrişlerin tedavileri konusunda oldukça etkili bir kremdir. Ancak yan etkileri bakımından diğerlerine göre daha fazla olumsuz etkiler barındırdığından kesinlikle doktor önerisiyle kullanılmalıdır.

  • Sudocrem sivilce tedavisi ağırlıklı olmak üzere güneş yanıkları ve egzama tedavisinde bolca kullanılan bir kremdir. Sert ve kıvamlı yapısı sayesinde kızarıklıklar başta olmak üzere cildi rahatlatıcı etkisi de oldukça fazladır. Genellikle gece kullanılmaktadır.

  • Eumovate krem, egzama tedavisinde yüksek oranlarda kullanılan ve hastalığa olan etkisi oldukça yüksek olan bir kremdir. Bunun yanında böcek ısırıkları ve pişik tedavilerinde de kullanılan egzama kremleri doktor tavsiyesiyle günde 4 defa kullanılmalıdır.

Egzama için hangi krem iyi gelir?
Egzama, kaşıntıya sebep olan pul pul dökülen hafif krem ve beyaz renkte görünüm veren bir cilt rahatsızlığıdır. Egzama rahatsızlığı için çeşitli krem kullanımı veya solüsyon kullanımı doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Egzamaya iyi gelen kremler; Aveeno egzama kremi, Skinfix el onarım kremi, Cerave egzama kremi, Eumovate egzama kremi, Bepanthen plus, Dermovate krem, Hipokort krem, Advantan krem ve Ketoral krem şeklindedir.
Egzamaya hangi ilaç iyi gelir?
Egzama bir dermo rahatsızlık yaratan kaşıntı odaklı bir hastalıktır. Egzamalı bölge çok fazla oynanırsa sonucunda kanayabilir, pul pul dökülebilir, zamanla büyüyebilir ve kaşıntısı artabilir. Egzamalı bölgenin büyümemesi için ve bu bölgeyi rahatlatmak için çeşitli kremler kullanılabilir. Egzamaya iyi gelen ilaçlar; Aveeno, Skinfix, Cerave, Eumovate, Bepanthen plus, Dermovate, Hipokort, Advantan ve Ketoral egzama kremleridir.
Bepanthol egzama kremi hangisi?
Bepanthol cilt rahatsızlıkları, kurulukları ve kaşıntıları gibi çeşitli cilt problemleri ile ilgili pek çok marka arasından sıyrılmış ve adını duyurmuş bir krem markasıdır. Bepanthol, egzama rahatsızlığı için kaşıntı ve egzama giderici krem üretmiştir. Bepantholün egzama için ürettiği kremin ismi ise Sensidermdir. 60 gr Sensiderm fiyatı yaklaşık 80 TL şeklindedir. Bepanthol Sensiderm kremi kortizonsuz bir içeriğe sahiptir. Egzamalı bölgedeki kızarıklığı, kaşıntıyı ve dökülmeyi gidermektedir. Bepanthol Sensiderm kremi; yetişkinler için, çocuklar için ve bebekler için uygun bir kremdir. Bepanthol Sensiderm kremi tahriş olan bölgeyi onarır ve egzamını sebep olduğu kaşıntıyı yarım saat içerisinde yatıştırır.
Egzama nedir nerelerde çıkar?
Egzama, ciltte görülen ve günlük hayatı oldukça sıkıntıya sokan kaşıntı yaratan bir dermatolojik hastalıktır. Egzamanın çıkış nedeni tam olarak bilinmemektedir. Toplumun çoğunda görülür veya en az bir kere geçirilmiştir. Egzamanın çıkış nedeni tam olarak bilinmese de stres ve gerginlik nedeni ile çıktığı söylenmektedir. Özellikle sınava girecek yaştaki çocuklarda fazlasıyla görülmektedir. Egzamanın en çok görüldüğü vücut bölümleri; el, saç dipleri, kulak ve kulak içleri, dirsek şeklindedir. Egzama bir anda çıkan ve kaşıntıya neden olan bir hastalıktır. Egzamanın tedavisi yapılmazsa uzun süre geçmesi mümkün değildir. Ancak stresten uzak durarak ve sağlıklı beslenerek kendiliğinden geçtiği de görülmüştür.
Egzamayı tetikleyen gıdalar nelerdir?
Egzama bir cilt rahatsızlığı olarak cildin belirli bölümlerinde sıklıkla çıkmaktadır. Çoğu zaman bitse dahi belirli bir süre sonra tekrarladığı görülmektedir. Genelde egzamının düşmanı strestir ancak bazı gıdaların tüketimi de egzamayı tetikleyebilmektedir. Egzamayı tetikleyen gıdalar, Yer fıstığı, inek sütü, grefurt, mandalina, portakal, limon, kaju, buğday, soya, ceviz, asidik meyveler ve katkı maddesi fazla olan paketle satılan gıdalardır.
Egzama için kesin çözüm nedir?
Egzama için kesin bir çözüm yoktur ancak egzamayı önleyecek gıdalar ve ilaçlar vardır. Egzamayı önleyen gıdalar içeriği bakımından egzamanın düşmanıdır. Egzamaya iyi gelen gıdalar; yoğurt, kefir, süt ve süt ürünleri, çilek, elma, muz, sarımsak, kuşkonmaz, pırasa, kereviz ve enginar şeklindedir.Egzama tedavisi için bir doktor muayenesi şarttır. Egzamalı bölgenin durumuna göre tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Egzama ilaçlarını vaktinde ve doğru oranında kullanmalı ve uyku ile beslenme düzenine dikkat edilmelidir.
Doal egzama kremi ne işe yarar?
Doal egzama kremi; cildin yatışmasını sağlar, cildin ferahlamasına yardımcı olur, cildi nemlendirir ve kurumasını önler. Doal egzama kremi, ayı üzümü yağı, kalendula yağı, shea butter, altınbaşak ve argan yağı ile oluşturulmuş bir kremdir. Doal kremi içeriği bakımından doğal ve bitkisel maddeler seçmiştir.
Egzama ilacı nedir?
Egzamanın bulunduğu bölgeye bağlı olarak birçok ilaç türü vardır. Egzama saçta bulunuyorsa solüsyon ve egzama şampuanları kullanılır. Kulakta bulunuyor ise damla kullanılabilir. El, dirsek gibi bölgeler için kremle tedavi mümkündür.
Stres egzaması nasıl tedavi edilir?
Stres egzaması; krem, losyon, solüsyon ve şampuan gibi ilaçlar ile tedavi edebilmektedir. Stres egzaması tedavisi için düzenli ve sağlıklı beslenme önemlidir. Stres egzaması bulunan kişiler asidik meyveler ve paketli gıdalar tüketimine dikkat etmelidir. Egzamalı bölge kesinlikle kaşınmamalı, kaşıntıyı yatıştırmak için doktor tavsiyesine uygun krem, losyon ya da solüsyon uygulaması yapılmalıdır. Stresten uzak kalmak için ruhu dinginleştiren meditasyon, hobi, seyahat gibi etkinlikler de yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/ayak-bakim-kremleri/
https://guzellikcarsisi.com/kinanin-saca-yararlari/
https://guzellikcarsisi.com/evde-gece-kremi-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/yaz-diyeti/