Karaciğer, vücudun en büyük organları arasında yer alır. Karın boşluğunun üst kısmındadır. Vitamin, minarelerin depolanması olmak üzere ilaç, toksik gibi...
23.01.2021
16
Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda,...
22.01.2021
12
Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
18
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
96

Yaz Diyeti

19.07.2015
289
Yaz Diyeti
REKLAM ALANI

Yaz Diyeti

Havaların oldukça ısınması, çok ince giysiler giyilmek zorunda kalınması, havuz ve deniz sezonu içine dahil olma, bayanlar için bikini giyme arzusu yaz diyeti yapmayı zorunlu hale getirmektedir. Ancak uzmanlar diyetlerin sadece mevsimsel olarak uygulanmasına karşı çıkmakta, diyet ve sağlıklı beslenme konularında uzun soluklu uygulamaların daha çok sonuç odaklı olduğunu belirtmektedirler. Bunların yanında beslenme konusunda ön plana çıkan uzman kişilerin diyetlerinin de özellikle yaz mevsiminde çok işe yaradığı da gözlerden kaçmamaktadır.

Yaz diyetlerinde ideal süre nedir ?

Yaz diyetlerinde ideal süre diye bir kavram bulunmasa da, faydası kanıtlanmış diyetlere bakıldığında 7 günde dahi çok başarılı olmuş diyet listeleriyle karşılaşılmaktadır. Yaz mevsiminin zaten toplamda 3 aylık bir süre olduğu düşünülürse, kilo problemi olanlar çok kısa sürede sonuç odaklı bir yaz diyeti istediklerinden yaz diyet süreleri 5 gün, 1 hafta, 10 gün, 15 gün olarak değişkenlik göstermektedir. Yaz diyeti püf noktaları ve diyetlerin olmazsa olmazları ise :

  • Metabolizmanızın erkenden çalışmaya başlaması için sabah erken kalkmayı alışkanlık haline getirin. En geç 07:30’da yataktan kalkmış olun.
  • Sabah kahvaltılarından önce mutlaka en az bir bardak su için. Su içtikten sonra en az 20 dakika sonra kahvaltınızı yapın.
  • Su içmeyi unutmayın, günün her aşamasında su için.
  • Sabah kahvaltılarında yediğiniz kepekli ekmek miktarı 1’i geçmesin. Süt içecekseniz de başka süt mamûlü tüketmeden, sütü de yulaf ezmesiyle birlikte tüketin.
  • Aç kalmadan doğru besinler tüketin. Öğle ve akşam yemeklerinde kızartma yerine, ızgara, kırmızı et yerine beyaz et tüketin.
  • Yaz diyeti konusunda Akdeniz tarzı beslenme ve mevsim meyveleri tüketmenin önemi unutulmamalıdır.
  • Beyaz ekmek yerine mutlaka tahıllı ekmek çeşitlerini tercih edin. Ara öğünleri atlamadan kuruyemişlerle hem tok kalıp, hem de diyetinize devam edebilirsiniz.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.