Burçlar ve Korkuları | Güzellik Çarşısı

Burçlar ve Korkuları

En tehlikeli burçlar hangileri?, En korkak burç hangisi?, En güçlü burç hangisi?, En sinirli burç hangi burçtur? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Burçlar ve Korkuları
10 Ocak 2020
1.184 okunma
Burçlar ve Korkuları

Burçlar, gökkürede yer alan 12 takım yıldızdan her birine verilen isimdir ve astrolojide bu yıldızlar insanların burçlarını ve dolayısıyla kişilik özelliklerini belirlemektedir. Birçok insan buna inanmamaktadır fakat aslında astroloji bir bilim dalıdır ve insanların doğduğu zamandaki yıldızların, güneşin, ayın hareketleri insanların üzerinde büyük bir etki bırakmaktadır. Bu yüzden her burcun kendine has özellikleri, korkuları, kaygıları, sevdikleri ve sevmedikleri var. İşte burçları en çok korktuğu şeyler;

1-Koç Burcu

Kontrol delisi!

Fazlasıyla hareketli, enerjik olan ve bunların yanında aslında oldukça inatçı ve söz dinlemez kişilikleriyle bütünleşmiş olan koç burcu insanlarının hayatta en korktuğu şey kontrolü elinden kaybetme ihtimalidir. Kaderden ve kaderin getireceklerinden oldukça korkan koç burçları, özellikle kendi iradesi dışında oluşan her durumdan fazlasıyla tedirgin olmaktadır.

2-Boğa

Boğalar özenle kurduğu güzel hayatlarının içinde gayet huzurlular!

Boğa insanları her zaman keyfine düşkün ve zevkli kişilikleri ile tanınmışlardır. Bunlara ek olarak risk almayı ve rahatının bozulmasını çok da sevmeyen boğa burçları, ani verilen kararlardan hiç hoşlanmazlar. Boğa burçlarının en büyük korkusu her zaman hızlı karar vermek zorunda kalmak ve birden bire çıkan planlardır.

3-İkizler

Bir ikizler burcunu durdurmaya çalışmak hayatta alınacak en büyük risktir…

İkizler çoğu kişi tarafından değişken ve zor bir burç olarak bilinmektedir. Haklı tarafları var elbette fakat aslında ikizler burcuna sahip insanların en belirgin özellikleri hızlı ve pratik olmalarıdır. Her anlamda hızlı düşünen ve hemen harekete geçmeyi seven ikizler insanın genellikle tahammül edemediği şey onu yavaşlatan ve sıkıcı insanlardır. Böyle insanları hayatında bulundurmayı hiç sevmediği gibi, onlardan rahatsız olduğunu da çat diye yüzlerine söyleyebilmektedir!

4-Yengeç

Ah şu yengeçler!

Yengeçler her zaman alıngan, hassas ve kuruntulu olmuştur ve bunu hiçbir yengeç burcu yüzyıllardır düzeltememiştir. Sevdiklerine bir şey olmasından hatta her an kendi başına bile bir şey gelebilmesinden aşırı derecede korkan yengeçlerin en büyük korkusu üzülmektedir. Aslında ayakta durmayı başarabilen ve oldukça güçlü insanlar olsalar da yine de keşke hayatta üzüntü diye bir duygu hiç olmasaydı diye düşünmekten kendini alamazlar…

5-Aslan Burcu

Sevgili aslanlar; güçlü ve dikkat çekici dış görünüşünüzün altında bir kedi var kabul edin!

Aslanların bu hayattaki en büyük korkusu aciz duruma düşmek ve birine muhtaç olmaktır. İnanılmaz derecede güçlü bir karaktere sahip olan, her işini kendi halletmeyi seven, biraz bencil ve burunları yere düşse tenezzül edip almayan aslan burçlarında mızmızlanmak, şikayet etmek, sahiplenilmek istemek gibi kavramlar asla yer almamaktadır.

6- Başak Burcu

Başak burçlarını kendi hallerine bırakın.


Başak burcuna sahip kişiler her zaman çalışkan ve titizlerdir. Genellikle sakinliği ve düzeni seven başak burçlarının en büyük korkusu kalabalık insanların önünde olmaktır. Kendi halinde olan başak burçları özellikle sahneye çıkmak gibi durumlardan fazlasıyla korkmaktadır.

7-Terazi Burcu

Sevgi dolu terazi burçları…

 

Terazi burçlarının hayatta en çok korktuğu ve rahatsız olduğu şey kavga ve çatışmalardır. Kavga ve gürültüden hiç haz etmeyen terazi burçları aslında incinmekten korktuğu için değil, ağızlarından çıkacak kötü sözlerin karşısındakini incitmesinden korktukları için genellikle bu tarz ortamlardan anında uzaklaşırlar.

8-Akrep Burçları

Her adımları planlı olan akrep burçlarına çok dikkat etmek gerek…

Tüm sevdiklerine aşırı derecede bağlanan ve sevdiklerinin de onlara bağlanmasını isteyen, onu üzdüklerinde stratejileriyle onlardan intikam almayı çok iyi bilen akrep burçlarının en korktuğu şey yalnız kalmak ve kaybetmektir. Hayatın hiçbir alanında kaybetmeyi sevmeyen akrep burçları için aslında hayat tam bir challenge.

9-Yay Burcu

Keşke herkesin hayatında bir yay olsa.

Tam bir özgürlük burcu olan yay, kısıtlanmaktan, yeni şeyler keşfedememekten ve aynı yerle çakılı kalmaktan inanılmaz derecede korkarlar. Her zaman enerjik ve hayatın tadını çıkarmayı bilen yay burçları, etrafına da enerji vermekten fazlasıyla zevk alırlar!

10-Oğlak Burcu

Oğlak burçlarını sevin!

Oğlak burcu denince akla gelen ilk şey hayal kurmaktır. Hayal kurmaktan çok mutlu olan ve onları gerçekleştirmeye çalışırken elinden gelen her şeyi yapan oğlak burçlarının en büyük korkusu etrafında onların hayallerine anlayış gösteren ve destekleyen insanların bulunmamasıdır.

11-Kova burcu

Daima sakin kalabilme yetenekleri ile bir ödülü hak ediyorlar!

Kova burçlarının hayatlarında en değer verdiği şey sevdikleridir. Dolayısıyla onlarla birlikte hep güvende olmak kova burçlarının istediği tek şeydir. En büyük korkuları ise güvenli bir ortam sağlayamamak ve rahatsız edici durumların içinde kalmak zorunda olmaktır.

12-Balık Burcu

Balık burçları her zaman haklı…

Oldukça hassas olan balık burçları daima yeni fikirler üretirler. Düşünmeyi, hayal kurmayı ve her konuda bilgi sahibi olmayı fazlasıyla seven balık burcu insanları, fikirlerine karşı gelinmesinden pek hoşlanmazlar. Hayatta en sevmedikleri şey doğru bildiği düşüncelerin tartışmaya açılmasıdır!

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/terazi-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/akrep-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-kimdir/
https://guzellikcarsisi.com/kilo-vermek-ya-da-en-azindan-fit-kalmak/