Adriana Lima Kimdir? | Güzellik Çarşısı

Adriana Lima Kimdir?

Adriana Lima kimden hamile?, Adriana Lima kaç tane çocuğu var?, Adriana kaç yaşında?, Adriana Lima yılda ne kadar kazanıyor? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Adriana Lima Kimdir?
25 Temmuz 2015
1.870 okunma
Adriana Lima Kimdir?

Adriana Lima hangi burç; Ünlü Model Adirana Lima, 12 Haziran 1981 yılında doğmuş, ikizler burucu özelliklerini taşımaktadır. Ünlü modelin birçok fiziksel özelliği ve karakterinin ikizler olduğu arkadaşlarıyla olan ilişkilerinden de bilinir. Samimi ve güçlü bir kadın olan Lima, çok fazla sevgili değiştiren bir kadın olarak aynı zamanda ikizler burcunun çapkın özelliklerini de taşımaktadır.

Adriana Lima ay burcu; İkizler burcunun kararsız kişiliğini Ay burcu olan Teraziyle de pekiştiren Lima, doğum haritasıyla da ünlü modeller arasında yer almaktadır. Haziran ayında doğmuş olmanın verdiği yaz ayı neşesi ve güzelliği de ilgi çeken ünlüler arasındadır.

Adriana Lima En Son Sevgilisi

Adriana Lima 2009 yılı ile 2016 yılları arasında Marko Jaric ile evliliğini sürdürmüştür. Ünlü manken ve model, ilgi çeken aşk hayatıyla da anılmaktadır. Ünlü modelin 2021 yılında da Ünlü basketbolcu Marko Jaric ile olan ilişkisi konuşulmaktadır.

Adriana Lima hangi filmlerde oynadı; 2018 yılında Oceans’s 8 ile Sandra Bullock, Anne Hathway, Cate Blanchett ve Rihanna gibi oyuncu ve müzisyenlerle çalışarak dikkat çeken bu yapımda isminden söz ettirmiştir. The Follow ve How I Met Your Mother dizisinde de oynayan model, 2021 yılında yeni bir filmde karşımıza çıkabilir.

Asıl adı Adriana Francesca Lima olan, Brezilya’nın orta halli ve düşük gelirli ailelerinin yaşadığı Salvador Bahia’da 12 Haziran 1981 tarihinde doğan Adriana, Lima oldukça dindar ve düşük gelirli bir ailede yetişti. 1994 yılında yaşadığı kentin yerel bir mağazasında alışveriş yaparken keşfedilen Adriana Lima 2 yıl sonra Ford Modellik Ajansı’nın düzenlediği ve ülkesinin en iyi modelinin seçildiği yarışmada birinci oldu. 1 yıl sonra da yine aynı firmanın düzenlediği dünyanın en prestijli güzellik yarışmasında ikinci sırayı aldı. Artık Adriana Lima resim çekimleri ülkesinin her tarafını kaplıyordu.

Adriana Lima

Adriana Lima

Hayallerini gerçekleştirme için ilk basamak:

Geçirdiği bu iki yıl Adriana Lima’nın hayallerini gerçekleştirmesinin önünü fazlasıyla açtı. Birkaç ay içerisinde Ford modellik ajansı aracılığıyla New York, Amerika’ya taşınan Brezilyalı manken, burada Elite Model Management ile sözleşme imzaladı. Hemen ardından Vogue ve Marie Claire gibi dünyaca ünlü dergiler için kamera karşısına geçen Adriana Lima çok önemli moda çekimleri gerçekleştirdi. Dış dünyayla ilk ciddi buluşması bu moda çekimleriyle olan Lima, aynı süre içerisinde ChrictianLacroix ve Valentino gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde boy gösterdi. Ancak Adriana Lima fotoğrafları için en büyük çıkışı, o dönemki Dominik’li sevgilisi  Alberto ile aynı projede yer aldığı Times Square’daki reklam billboardlarına asılan Vassarette reklamıyla yakaladı.

2000 yılına gelindiğinde Guess’in düzenlediği Costanoa kampanyasında o dönem kendisinden kat kat ünlü olan Eva Herzigova, ClaudiaSchiffer ve Laetitia Casta ile birlikte podyuma çıkan Lima, hemen ardından Maybelline, Mossimo, Bebe ve BCGB gibi dünyaca ünlü firmaların da reklam yüzü oldu. Bu dönemde Elle ve Harper’s Bazaar gibi dergilerde kapak olduktan sonra 1998 yılında Victoria’sSecret defilelerinde boy göstermesiyle de kariyerinde altın bir sayfa açarken, Adriana Lima resimleri sayesinde tüm dünyanın en çok konuşulan birkaç modelinden biri olmayı başardı. Bunu başarmasının en büyük nedenlerinden biri de o dönemde fırtınalar koparan Heidi Klum ve GiseleBündchen’le birlikte melek kanatları taktıkları defile oldu. Bu prestij ona 2003 yılında Victoria Secret defilesinin açılış mankeni olma onurunu kazandırdı.

Adriana Lima

Adriana Lima

Adriana Lima kısa film çekimi için kamera karşısında:

2001 yılında kısa film olsa da ilk kez bir film çekimi için kamera karşısına geçen manken, BMW’nin kısa filminde; ünlü bir adamın çok kıskandığı karısını takip ettirmek için dedektif tuttuğu güzel bir kadını canlandırdı. Rol arkadaşları da;CliveOwen, Mickey Rourke ve ForestWhitaker idi. Filmin haricinde, film tanıtımı için çok etkili Adriana Lima foto çekimleri de gerçekleştirildi.


2005 yılının başında sınırlı sayıda üretilmesiyle ve tüm dünya genelinde uyandırdığı merakla medya dünyasının en ilgi çekici takviminin başında gelen Pirelli takvimlerinde yer alan Adriana Lima, aynı yılın sonunda Askmen.com’un Top 99 Women listesinde 1.sırada yer alıyordu. Hemen iki yıl sonra da kendisine 4.sırada yer buldu.

Forbes’in 2006’da yayınladığı en çok kazanan ünlüler listesine 97.sırada giren Adriana Lima, yaşayan en güçlü 100 insan listesinde ise 99.sırada yer aldı. Ülkemizde de her adımı yakından takip edilen mankenin, televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı ile yıllara dayanan bir dostluğu bulunuyor. Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına 2009 yılında katılan ve yarışmadan 75.000 TL. kazanan manken tüm parayı kanserli çocukların tedavisi için bağışladı. Brezilyalı güzel model, halen Acun Ilıcalı’nın yarışma projelerinde zaman zaman boy göstermeye devam ediyor.

2009 yılının sevgililer gününde NBA oyuncusu Sırp MarkoJaric ile evlenen mankenin Valentine ve Sierra isminde biri 6, diğeri de 3 yaşında iki kızı bulunuyor.

Adriana Lima Ne İş Yapar?

Dünyaca tanınan ünlü mankenlerden Adriana Lima Brezilya’da keşfedilmiştir. Çok küçük yaşta modellik kariyerine başlamış ve Victoria Secret’in önde gelen mankenleri arasına katılmıştır. Süper model olarak adını duyurmayı başaran modelin bunun dışında oyunculuk alanında da boy gösterdiği bilinir. Tanıtım hostesi olarak da ün yapan ismin, şimdilerde modelliğe devam ettiği görülüyor. Ancak birkaç sene önce Victoria Secret sahnelerine son verdiği biliniyor.

Adriana Lima Kaç Yaşında?

Adriana Lima denilince ilk akla gelen Victoria Secret geçmişi oluyor. Bununla birlikte ünlü modele ilişkin fiziksel özellikleri de değerlendirmeye alabilirsiniz. Öncelikle kaç yaşında olduğunu merak edenlere doğum yılı 1981 olarak belirtilir. 40 yaşında olmasına rağmen kendisine çok iyi baktığı için halen modelliğe devam etmektedir. Bunun yanı sıra Brezilya’da dünyaya geldiği bilinir ve boyu 1.77 cm olarak ele alınır. Son olarak süper modelin burcu da ikizler olarak ifade edilmektedir.

Adriana Lima Kimin Mankeni?

Henüz 13 yaşındayken farklı bir güzelliğe sahip olduğu için keşfedilen Adriana Lima, süper model yarışmalarına katılmıştır. Ford Supermodel of Brazil Model Search adlı yarışma ilk defilesi olmuş ve 15 yaşındayken birinciliği kazanmıştır. Bunun üzerine Ford Supermodel of The World Contest ikinciliği ile adını duyurmayı başarmıştır. Ancak temelde Victoria Secret ile ün yapmış modellerden bir tanesidir.

Adriana Lima Ne Mezunu?

Adriana Lima hakkında merak edilen bir diğer husus eğitim hayatı oluyor. Ancak mankenin hayatına dair bu alanın noksan olduğu belirtiliyor. Özellikle de çok küçük yaşta keşfedilmesinden ve de iş hayatına atılmasından kaynaklı eğitimde noksan kaldığı bilinir. 13 yaşındayken keşfedilen ünlü ismin ilköğretim ile ortaöğretim hayatına dair bilgi verilir. Bunun dışında herhangi bir lise ile üniversite hayatından söz edilmez. Daha çok modellik serüveni ve de Victoria Secret geçmişi ile tanınmış mankenlerden bir tanesidir.

Adriana Lima Kaç Tane Çocuğu Var?

Adriana Lima muhteşem fiziği ile halen adından söz ettirmeye devam ediyor. Bununla birlikte merak edenlere 2 kız çocuğuna sahip olduğunu da belirtmek gerek. Şöyle ki ünlü manken 2019 yılında NBA oyuncularından Marko Jaric ile dünya evine girmiştir. Bunun üzerine iki kız çocuğuna sahip olmuştur. Valentina Lima Jaric ve de Sienna Lima Jaric olarak iki kıza sahiptir. Valentina 2009 yılında dünyaya gelmiştir. Sienna ise küçük olan olarak bilinir ve 2012 yılında doğmuştur.

Adriana Lima Çocuğu Var Mı?

2 tane kız çocuğu olan Adriana Lima Marko Jaric ile olan evliliğini sona erdirmiştir. Nitekim iki kız çocuğunun babası da Jaric olarak bilinir. Valentina ve de Sienna olarak tanınan kızları ile sık sık paylaşımlarda bulunmayan devam ediyor. Sosyal ağlardan gerek ünlü mankeni gerekse kızlarını takibe almanız kolay olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-foto-galeri/
https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima/
https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/ekim-icin-film-onerileri-neler/
https://guzellikcarsisi.com/burclar-ve-korkulari-neler/