Adriana Lima | Güzellik Çarşısı

Adriana Lima

Adriana Lima ne iş yapar?, Adriana Limanın çocugu var mı?, Adriana Lima annesi nereli?, Adriana Lima kimin kızı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Adriana Lima
27 Aralık 2014
1.560 okunma
Adriana Lima

Adriana Lima 1981 senesinde dünyaya gelmiştir. Yaşını asla göstermeyen ve 20lerin başında hissettiren bu modelin Victoria Secret defileleri ile ön plana çıktığının da belirtilmesi gerekir. Hem fiziği hem de sahneye hakimiyeti ile podyumun kıdemli mankenleri arasında yer almaktadır. Victoria Secret melekleri olarak da adlandırılan bu mankenlerin ikonik senelik defilelerde en ön plana çıkan isimlerinden biri de Lima’dır. Lima’nın son senelerde ülkemizde bu kadar çok tanınmasının asıl sebebi ise Metin Hara ile yaşadığı ilişkisidir. Birbirleri ile uyumlu olmadıkları iddia edilse dahi uzun senelerdir ilişkilerinin devam etmesi şaşırtmaktadır!

Yeni Aşkı ve Hamilelik İddiası!

Adriana Lima yeni aşkı olan Andre Lemmers ile magazincilerin karşısına çıktı! Bedensel değişimi sebebi ile acaba hamile mi sorularını da akıllara getirmiştir. Bu konu ile alakalı henüz bir açıklama yapmayan Lima yeni sevgilisi ile alakalı soruları da yanıtsız bırakmıştır. Venedik Film Festivali’ne birlikte katılarak kırmızı halıda adından en sık söz ettiren isimlerden biri olmuştur! Metin Hara ise Lima tarafından unutulmuş görünüyor!

Adı: Adriana Lima

Tam adı: Adrian Francesca Lima

Doğum tarihi: 12.06.1981

Kilosu: 55

Boyu: 1,78

Nerede Doğdu: Salvador, Bahia, Brezilya

Hayatı: Victoria’s Secret için yaptığı çalışmalar ile tanınan ünlü manken Brezilya kökenlidir. Düşük gelirli ve dindar bir ailede Salvador Bahia’da dünyaya gelen Adriana Lima 13 yaşındayken yerel bir mağazadan alışveriş yaparken keşfedilmiştir. Amerika, Afrika, İsveç ve Brezilya kökleri bulunan Lima 15 yaşındayken Ford’un sponsorluğunu yaptığı yarışmada 1. oldu. Daha sonra Ford modellik ajansının katkılarıyla New York’ a yerleşti.


Ünlü manken Adriana Lima burada Management ile anlaşarak çalışmaya başladı. Daha kariyerinin başındayken 1997-1998 yılları arasında Vogue ve Marie Claire gibi dünyaca ünlü moda dergileri için çekimlere katıldı. Ünlü markaların defilelerinde aranan manken oldu. Yalnız ünlü mankenin asıl çıkışı ve tanınması ise Dominikli sevgilisi ile birlikte yaptıkları ortak bir çalışma olan bilboarda resimlerinin konulması olmuştur. 2000 yılında ünlü marka Guess’in kampanyasında ünlü mankenler ile çalıştı. Bu çalışmadan sonra Maybelline, Mossimo ve BCBG’nin reklam yüzü oldu. Dünyaca ünlü dergiler olan Harper’ Bazaar ve Elle dergilerinin kapaklarını süsleyen Lima 1998 yılında Victoria’s Secret defilesinde yer aldı. Burada ünlü mankenler ile melek kanatları takarak iç çamaşırı defilesini başarı ile sergiledi. 2003 yılında Victoria’s Secret’in açılışını yapan manken oldu. 2001 yılında kısa bir BMW filminde ünlü starlar ile rol aldı. Dünyada sınırlı olarak üretilen Pirelli firmasının takviminde yer aldı.

Adriana Lima Foto Galeri İçin Tıklayınız. 

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-kimdir/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-diyeti/

https://guzellikcarsisi.com/brezilya-fonu-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/mrainda-kerr-foto-galeri/