Kilo Vermek ya da En azından Fit Kalmak | Güzellik Çarşısı

Kilo Vermek ya da En azından Fit Kalmak

Diyetin ilk hafta kaç kilo verilir?, Sporun ilk günlerinde neden kilo verilmez?, 1 haftada 5 kilo nasıl verilir?, En çabuk nasıl kilo verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Kilo Vermek ya da En azından Fit Kalmak
17 Şubat 2020
889 okunma
Kilo Vermek ya da En azından Fit Kalmak

Kilo vermek ya da en azından fit kalmak isteyen kişilerin dönemsel olarak sert diyetler uygulamasındansa uzun vadede uygulanabilecek sağlıklı alışkanlıklar kazanmasının çok daha doğru olduğu düşünülmektedir. Bunun için özellikle teknolojiden istifade edebilirsiniz. Size hareket ettiğiniz dakikaları ve harcadığınız kalorileri gösteren akıllı saatler de dahil olmak üzere birçok alternatiften faydalanabilirsiniz. Ayrıca bol su tüketmek de masrafsız ama oldukça sağlıklı bir alışkanlık olacaktır. Yanınızda muhakkak bir termosun içerisinde ya da cam bir şişede su bulundurmalısınız. Bu şekilde plastik şişeler ile doğayı kirletme gibi sorunların da önüne geçme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Günlük Hayatınıza Yeni Bir Boyut Kazandırın!

Kilo vermek ya da en azından fit kalmak isteyen kişilerin hareketli yaşamı kendilerine düstur edinmeleri gerekir. Ancak bu şekilde günlük hayatınızdaki alışkanlıklarınızı düzenleyerek kilo alıp verme kısır döngüsünü kırabilirsiniz. Kilo verirken sarkmaları engellemek için hareketli yaşam olmazsa olmazlardandır. Sadece Youtube sayfalarını takip ederek dahi pilates ya da zumba yapabilirsiniz! Hareket etmek isteyen kişilere birçok masrafsız alternatif var!

Günümüzde fazla kilolarını sağlık vb sebeplerden dolayı vermek veya en azından her zaman fit ve dinç görünmek isteyen binlerce insan vardır. Bu insanlar genellikle hemen hemen her pazartesi farklı bir diyete başlamaktadırlar. Çoğu zaman bu diyetler salı günü hatta pazar gününden bile bozulmaktadır… Durum böyle olunca insanlar kendilerini hırslandırmak için ya da yeni bir şey deneyecek olmanın heyecanı ile farklı yollara başvurmaktadırlar. İşte bu yeni yöntemlere başvuranların önerdikleri 5 harika buluş;

1-Fitbit

Kilo vermeyi artık işkence olarak görülmekten çıkarıp zevkli hale getiren her buluş aynı zamanda insanların artık daha sağlıklı yaşamalarına sebep oluyor.

Fitbitadlı kalori ve kalp atışının izlenmesini sağlayan cihaz. Bu, kilo vermek ve adımlarını, kalp atışı hızını görüntülemek isteyen kişiler için tercih edilebilecek en harika cihazdır. Bu cihazın en büyük avantajlarından birinin telefona da bağlanıyor olmasının yanı sıra suya dayanaklı olmasıdır. Bu cihazla 90 kilo veren bir kadının anlattıkları dinlendiğinde akıllara gelen ilk şey bu küçücük aygıtın neler başarabiliyor olmasıdır. Kullananlara aynı zamanda egzersiz ve sağlıklar hakkında da bilgiler vermekte olan bu cihazı herkes yanında taşımalıdır.

2-Termos Sahibi Olmak

Okula yeni başlayan öğrenciler için kırtasiye alışverişine çıkmak ne demekse kilo vermeye karar verenlerin de termos arayışına girmesi aynı durumdur. Biraz hevesten hiçbir zarar gelmez!

Kilo vermek isteyen veya spora yeni başlayan insanların ilk aklına gelen şey güzel bir su şişesi veya termos almaktır. Bunun insanları heveslendirdiğini kimse inkar edememektedir. Egzersiz yapmaya karar veren arkadaşlara da alınabilecek en iyi hediye güzel bir termostur. Bu konuda insanların fikri alındığında birçok kişi suyu her zaman soğuk ve taze tutan çelik termosları önermektedir. Bu konudaki en ilginç örneklerden birisi bir kadının internetten kendisine güzel ve sağlam bir termos seçip, artık diyete ve sağlık beslenmeye karar vererek 10 ayda 50 kilo vermesidir. Termosunu hiç yanından ayırmayan ve tabii bu sayede devamlı su içmek durumunda kalan bu kadının örneği ne kadar ilginç olsa da kilo vermek ve sağlıklı olmak için denenebilecek belki de ilk adım olma özelliğini taşımaktadır.


3-Kablosuz Kulaklık

Su geçirmeyen ve sporda kullanılabilecek bir kulaklık mı? Hem de kablosuz? İşte herkesin hayalinde olan o kulaklık…

Müzik her şeye iyi geldiği gibi kilo verme konusunda da insanlara en azından hırs vermek için çoğu zaman fazlasıyla yardımcı olmuştur. İnsanlar genellikle spor yaparken hareketli müzikler dinlemekten çok hoşlanırlar çünkü güzel bir ‘’remix’’ in ayağa kaldıramayacağı insan yoktur. Bunu yaparken genellikle insanların tercihi kablosuz kulaklıklardır. Spor sevenlerin bu ihtiyacını duyan teknoloji yaratıcıları herkesin imdanına koşacak su geçirmez, internetli ve kablosuz kulaklıklar üretmeye başlamışladır. Hatta çoktan harika tasarımlarıyla ve özellikleriyle birçok bu tarz ürünler internette satılmaya başlamıştır. En güzel özelliğinin su geçirmez olmasıyla artık ne kadar terlenirse terlensin spor sırasında kulaklıklar çıkarılmak zorunda kalınmayacak! Hatta bu özellik ile insanlar daha fazla terlemek isteyerek daha fazla fazla kilo vermeye başlayacaklardır…

4- Kokuyu ve Teri Hapsetmeyen Tişört

Herkesin hayali olan bir diğer şey ise kokuyu hapsetmeyen tişörtlerdir. Neyse ki artık bunlar da rahatlıkla bulunmaktadır.

Kilo vermek için fazlasıyla spor yapan ve dolasıyla fazlasıyla terleyen kişiler için bir diğer harika buluş ise Swift ShortSleeve’nin kokuyu ve teri üstte tutmayan spor tişörtleridir. Bu tişörtü kullanan bir sporcunu söylediği sözler ağır bir antrenman ile bu tişörtü iki kez üst üste giymesine rağmen asla hiçbir kokuyu ve ter izini görememesidir. Spor yaparken yanlış tişörtler seçerek, diğer insanların onlara bakarak kaç saat spor yaptıklarını tahmin edebilmelerine yol açan insanlar için bu harika bir buluştur… Fakat ter kokutmamasından dolayı bu tişörtleri yıkamamak yine de çok mantıklı değildir…

5-Dijital Porsiyon Tartısı

Günümüzde her eve lazım olan porsiyon tartıları da kilo vermek isteyenler için harika bir seçenektir.

İşte ev hanımlarının da çok seveceği bir ürün, dijital porsiyon tartısı! Bu tartı özellikle diyetisyen ile kilo vermeye çalışanlar ve porsiyonlarına dikkat edenler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu tartılar insanlara o an tam olarak ne kadar, kaç gram yiyecek yediklerini söylemektedir. Kilo verememenin en büyük sebeplerinden biri olan, yenilen yemeklerin tam olarak kaç porsiyon olduklarının bilinmemesi sorununa bu tartılar çözüm bulmuştur. Yemeklerin tabak/kase ile üzerine konulması durumunda kişilere ne yediğini anında gösteren ve bu sayede daha bilinçli ve sağlıklı diyet yapmalarını sağlayan bu tartılar, çağın buluşu olarak bilinmektedirler. En azından diyet yapanlar tarafından.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/voit-crazy-fit-masaj-aleti-kullananlar/
https://guzellikcarsisi.com/yatmadan-once-kilo-vermek-icin-ne-yemeliyiz/
https://guzellikcarsisi.com/ayca-kaya-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/diyet-sprey/
https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/