Yatmadan Önce Kilo Vermek İçin Ne Yemeliyiz | Güzellik Çarşısı

Yatmadan Önce Kilo Vermek İçin Ne Yemeliyiz

Zayıflamak için gece yatarken ne yemeliyiz?, Yatmadan önce ne yenirse zayıflatır?, Hızlı yağ yakmak için ne yemeli?, Vücut en hızlı nasıl yağ yakar? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Yatmadan Önce Kilo Vermek İçin Ne Yemeliyiz
01 Şubat 2015
1.436 okunma
Yatmadan Önce Kilo Vermek İçin Ne Yemeliyiz

Yatmadan önce kilo vermek için ne yemeliyiz; bu konuda bazı uzmanların önerileri incelenirken bazılarının da kesinlikle yatmadan önce hiçbir şey yenmemesi gerektiği konusunda bilgilendirme sunmaktadır. Yatmadan önce bir şey yenmemesi gerektiğini öneren uzmanların özellikle uzun saatler boyunca aç kalmanın vücutta olumlu etkileri tetiklediği üzerinde durulmaktadır. Kilo verme süreci içerisinde sizin bünyeniz için hangisinin daha mantıklı olacağını deneme yanılma yöntemleri ile bulabilirsiniz. Akşam saatlerinde uzun saatler aç kaldığı zaman bayılma tehlikesi geçiren ya da rahatsız olan kişilerin kesinlikle bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Kilo Vermek İçin Yoğurt Karışımı Etkili Mi?

Yatmadan önce kilo vermek için ne yemeliyiz; yoğurt karışımı öneren uzmanların ön planda olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Kilo vermek isteyen kişilerin evde mayaladıkları yoğurdun içerisine pul biber eklemeleri ve bunun yanı sıra sirke ile de karışımı zenginleştirmeleri önerilmektedir. Bu şekilde metabolizmanın hız kazanacağı ön görülmektedir. Tabi ki mide rahatsızlığı olan kişilerin bu aşamada daha dikkatli olması gerekir.

Klasik senaryo : akşam 8 ‘ den önce akşam yemeğinizi yediniz. Kendinizi doymuş hissediyorsunuz fakat birkaç saat sonra beyniniz mutfağa gitmenizi söylüyor. Zayıf kalmayı deniyorsunuz fakat midenizden açlık sesleri beliriyor bu yüzden çok hafif bir şey yemeyi tercih ediyorsunuz ya da belki hiçbir şey ?

Beslenme uzmanı  Stephanie Clarke , R.D., ve  Willow Jarosh , R.D. ,  C&J ‘ nin beslenme uzamanı , bu konu hakkında net bir cevap olmadığını çünkü bu tarz beslenme şekillerinin her insanın yapısına ve beslenme alışkanlığını göre değişkenlik gösterebileceğini belirttiler. Fakat şunu sorabiliriz ‘’  kilo vermeye çalışırken geceleri kendinizi aç hissetmiyor musunuz ‘’ şimdi bilinen bir efsaneyi çürütelim : geç saatte yemek yemek kilo almanıza neden olmaz. Günlük kalori ihtiyacınızı aşmadığınız sürece , bu aslında sizi çok da etkilemeyecektir. Bu yüzden gece yemen yemekten kaçınmanıza gerek yok diyebiliriz.


Yinede pijamalarınızı giydikten sonra bunun size koca bir kalıp çikolatayı yiyip bitirme şansı verdiğini düşünmeyin. Sindirim güçlüğü, rahatsızlık , ağrı , uyku bozukluğu gibi problemler yaşamamak için çok fazla yememelisiniz çünkü bu sabah uyandığınız zaman midenizi çok fazla dolu hissetmenize sebep olur. Bu yüzden kahvaltı yapmakta pek de istekli olmazsınız bu da metabolizmanızda kalıcı hasarlara sebep olabilir. Fakat kendinizi çok da fazla aç bırakmamalısınız çünkü bu sizin uykuya dalmanızda veya uyku halinde kalmanızda büyük bir probleme sebep olur. Kendinizi bunlardan uzak tutmak ve mahrum etmek istiyorsanız belki biraz dondurma yemeyi deneyebilirsiniz böylece hem yemek yeme hissiniz azalmış hem de mideniz rahatsız olmamış olur.

Hangi kiloda mutlu olduğunuz size göre değişir. Akşam yemeğinden 1 yada 2 saat sonra kendinizi aç hissediyorsanız , çözüm aslında çok basit ;  bir önceki öğününüzden daha az olacak şekilde atıştırmalık bir şeyler yiyebilirsiniz. Dengeli beslendiğinize dikkat edin , protein ağırlıklı aynı zamanda karbon hidrat içeren ve kilo alsanız bile sağlıklı içeren sebze gibi yiyecekler yemelisiniz çünkü bunlar sizin gün içinde daha enerjik kalmanıza yardımcı olacaktır.  Yalnızca gün içinde özellikle akşam yemeğinden sonraki beslenme planınızı kalori alımınız için iyi bir şekilde planlamanız gereklidir. ( yaklaşık 150 kalori )

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yorgun-cilt-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/kilo-vermek-ya-da-en-azindan-fit-kalmak/
https://guzellikcarsisi.com/elma-sirkeli-yuz-maskesi/
https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/