Karaciğer, vücudun en büyük organları arasında yer alır. Karın boşluğunun üst kısmındadır. Vitamin, minarelerin depolanması olmak üzere ilaç, toksik gibi...
23.01.2021
16
Geçmişten bu yana ileri gelmiş en gösterişli ve en dikkat çekici bir hal alan zombi makyajı yanı sıra maskeli balolarda,...
22.01.2021
12
Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
18
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
96

Yorgun Cilt Bakımı

26.12.2014
574
Yorgun Cilt Bakımı
REKLAM ALANI

Yorgun cilt bir kimsede negatif ve çirkin bir görünüm sağlar. Bu görüntüyü ne makyaj ile ne de başka bir şey ile örtebilirsiniz. Gündelik hayatın getirdiği yoğun iş temposu, aşırı stres, genetik faktörler, çevresel etkenler ve yanlış beslenme gibi durumlar cildin yorgun görünmesine neden olan başlıca sebeplerdir.

Yorgun Cilt Bakımı

Özel ve gündelik hayatında görünümüne önem veren kadınlar için bu durum tam bir kâbustur. Böyle bir durumu ortadan kaldırmak için evde yapacağınız küçük cilt maske yöntemleri ile yorgunluğunuzu giderebilirsiniz.

Yorgun Cilt Bakımı

Yorgun cilt için evde kendinizin uygulayacağı bazı yöntemleri şöyle tarif edebiliriz. Bir şişe maden suyu, üç yemek kaşığı bebek yağı ve bir limon. Bir şişe maden suyunu temiz bir kabın içine boşaltın. Onun içine yarım limonu sıkın ve daha sonra bebek yağını koyun. Karışımı bir sprey şişesinin içine koyun. Cildinize eşit olarak sıkın ve yayın. Karışımı gece yatmadan önce cildinize sürün ki cildiniz güne kendini hazırlayabilsin.

Yorgun Cilt Bakımı

Ayrıca karışımı makyaj öncesi cildinize bakım için kullanabilirsiniz. Cilt için sebze ve meyveler harikalar yaratır. Dereotu maskesi bunlardan sadece bir tanesidir. Bu ot sayesinde cildinizdeki yaşlanmayı ve oluşan yorgunlukları giderebilirsiniz. Bir avuç dereotunu doğrayıcıdan geçiriniz. Dereotunu maden suyunun içine koyunuz. Karışımı boş bir buz kalıbının içine eşit miktarda döküp buzlukta donması için 3 saat dolapta bırakın.

Buz kalıplarını her gece yatmadan önce cildinize sürün. Gece yatmadan önce bir armudun sıkın ve suyunu cildinize sürün. Bu yöntem ile cilt yorgunluğunuz geçeceği gibi tıkanan gözeneklerde açılacaktır. Cildin temizlenmesi için avokadonun yararları herkes tarafından bilinir. Olgunlaşmış bir avokadoyu yarım limon suyu ve bal ile karıştırın. Karışımı cildinize sürün 1 saat sonra cildinizi yıkayın. Karışımı özellikle göz çevresine uygulamanızı tavsiye ederiz.

Yorgun cilt için birçok maske uygulaması vardır. Sizde cildinize en uygun ve en doğal olan maskelerden bir tanesini yaparak cildinizin yorgunluğunu alabilirsiniz.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.