Rüyada ceviz görmek helal yoldan kazanılmış rızka ve paraya yorumlanır. Ceviz rüyada görüldüğünde genellikle hayra delalet eder. Fakat cevizin nasıl...
04.08.2021
8
Rüyada görülen yumurtanın çürük olmaması, büyük ve parlak olması halinde hayra vesile olacağına yönelik yorumu yapılmıştır. Eğer görülen yumurtanın kabuğu...
03.08.2021
12
Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
31
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
102

Tibet Diyeti

23.07.2015
570
Tibet Diyeti

Tibet Diyeti

Özellikle bayanlar tarafından bir hayli fazla takip edilen diyet listesinin içerisinde, ön plana çıkan Tibet diyeti, bu diyeti uygulayan bayanlar tarafından mucize diyet olarak adlandırılmaktadır. Bayanların bu konuda pek de haksız oldukları söylenemez.

Tibet diyetinin genel özelliklerine bakıldığında karşımıza şu başlıklar çıkıyor:

  • Tibet diyetinin uygulama süresi beş gündür. Beş günden ne bir fazla, ne bir eksik uygulanmalıdır.
  • Tibet diyeti ayda sadece bir kez uygulanmalıdır.
  • Tibet diyetinde diğer diyetlerden farklı olarak sabahları maden suyu ve meyve suları, akşamları da sebze suyu içilmesi gerekliliği vardır.

Tibet diyeti beslenme öğünleri:

  • Sabah kahvaltısı: Süt, peksimet, maden suyu, elma, portakal, elma suyu, bir dilim kızarmış ekmek (listeden bir adet içecek ve bir adet yiyecek seçilebilir)
  • Öğle yemeklerinde, az zeytinyağlı sebze yemekleri, ızgara balık, bol salata, yoğurt tercihleri yapılabilir. (Bir adet ana yemeğin yanına 2 adet yardımcı destek)
  • Akşam yemeklerinde yine maden suyuyla birlikte meyve, domates suyu, baklagillerden kuru fasülye hatta peynir bile yenebiliyor.

Tibet diyeti incelendiğinde çok önemli bir özelliği çok hızlı bir şekilde yağ yaktırıcı rolünün olmasıdır. Bunun yanında diyetin, antioksidanlara karşı yapısı nedeniyle vücuttaki toksinleri atıcı özelliği de çok değerlidir. Birkaç ay üst üste uygulandığında, vücuttan atılan toksinler cilt başta olmak üzere birçok noktada rahatlamaya neden olacaklardır.

 

 

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.