Tibet Diyeti | Güzellik Çarşısı

Tibet Diyeti

1 haftada 5 kilo nasıl verilir?, 1 ayda 5 kilo nasıl verilir diyetsiz?, 1 haftada 7 kilo nasıl verilir?, 1 haftada 5 kilo verilir mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Diyet > Tibet Diyeti
23 Temmuz 2015
1.049 okunma
Tibet Diyeti

Tibet diyeti birçok kadının kolayca zayıflamasında rol alan bir beslenme şeklidir. Fazla kilolardan kurtulmak, fit bir vücuda sahip olmak neredeyse her kadının istediği bir özelliktir. Diyetler bizleri oldukça zorlayan, istediğimiz besinleri ya da içecekleri kısıtlayan ve neredeyse tüm günümüzü aç geçirmemize neden olur. Ulaşmak istediğimiz kiloya gelene kadar oldukça uzun süre geçmesi gerektiğini unutabilirsiniz.

Tibet Diyeti Öğünlerinde Neler Tüketilebilir?

Tibet diyeti birçok kadının hayatını değiştirir ve yalnızca bir hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık üç kilo vermelerini sağlamaktadır. Peki, Tibet diyetini uygularken neler yemeliyiz?

İşte Tibet diyeti yapan bir kişinin ilk günü;

 • Sabah yalnızca küçük parça olması şartıyla bir adet peksimet ve bir bardak yağlı süt tüketilmeli.
 • Öğlen bir porsiyon taze fasulye ve zeytinyağlı yeşillik salatası; bir adet domates, yeşilbiber, orta boy yeşil elma tüketilmelidir.
 • Akşam ise kişiler bir porsiyon haşlanmış lahanaya limon sıkıp tüketebilir ve bunun yanında ise en az şeker oranına sahip bir meyce ve bir şişe maden suyu tüketerek gününü kapatır.

Kişiler öğünlerinde süt, peksimet, elma, kızarmış ekmek, ızgara balık, yoğurt, salata, maden suyu, kuru fasulye, sebze yemeği gibi kalori ve şeker oranı az besinleri tercih etmektedir.

Tibet diyeti birçok kadın tarafından mucizevi olarak adlandırılan bir diyettir. Bu şekilde lanse edilmesinin sebebi ise hem süresinin kısa olması hem de insanları diyet esnasında zorlamıyor oluşudur.

İnsanları sonsuza dek sürecekmiş gibi hissettiren tüm diyetlerden farklı olan bu diyet programı tamamen kişileri yormayacak, strese sokmayacak ya da yapamadığı için üzülmesine gerek olmayacak bir şekilde oluşturulmuştur.

Tibet diyetinin yapılış şeklini anlatmak gerekirse;

 • Bu diyeti uygulamak isteyen kadın ya da erkek cinsiyet fark etmeksizin yalnızca 5 gün boyunca bu diyete sadık kalmalıdır.
 • Bu diyet uzun aralar verilerek yapılan bir diyettir. Diyeti yalnızca ayda bir defaya mahsus yapılmaktadır. Bu sebeple insanları sonsuz bir kısıtlama sürecinden kurtarmaktadır.
 • Son olarak kişiler sabahları maden suyu ve meyve suyu; akşamları ise sebze suyu içilmesi gerekir.
 • Tibet diyetinin şu konularda yararı bulunur;
 • Hızlı bir şekilde yağ yakımı
 • Antioksidanları vücuttan atma
 • Uzun süreli deneyimde kişilerin ciltlerinde iyileşmeler. Bunun sebebi vücuttaki zararlı maddelerin dışarıya atılmasıdır.

Tibet Diyeti Öğünlerinde Ne Bulunur?

Sabah kahvaltısında seçilebilecek bir içecek ve bir yiyecek;

 • Süt
 • Peksimet
 • Maden suyu
 • Elma
 • Portakal
 • Elma suyu
 • Bir dilim kızarmış ekmek

Öğle yemeğinde kişilerin seçebileceği bir adet ana yemek ve 2 tane atıştırmalıklar;

 • Az zeytinyağlı sebze yemeği
 • Izgara balık
 • Bol salata
 • Yoğurt

Akşam yemeği

 • Maden suyu ve meyve
 • Domates suyu
 • Kuru fasulye
 • Peynir

Özellikle bayanlar tarafından bir hayli fazla takip edilen diyet listesinin içerisinde, ön plana çıkan Tibet diyeti, bu diyeti uygulayan bayanlar tarafından mucize diyet olarak adlandırılmaktadır. Bayanların bu konuda pek de haksız oldukları söylenemez.

Tibet diyetinin genel özelliklerine bakıldığında karşımıza şu başlıklar çıkıyor:

 • Tibet diyetinin uygulama süresi beş gündür. Beş günden ne bir fazla, ne bir eksik uygulanmalıdır.
 • Tibet diyeti ayda sadece bir kez uygulanmalıdır.
 • Tibet diyetinde diğer diyetlerden farklı olarak sabahları maden suyu ve meyve suları, akşamları da sebze suyu içilmesi gerekliliği vardır.

Tibet diyeti beslenme öğünleri:

 • Sabah kahvaltısı: Süt, peksimet, maden suyu, elma, portakal, elma suyu, bir dilim kızarmış ekmek (listeden bir adet içecek ve bir adet yiyecek seçilebilir)
 • Öğle yemeklerinde, az zeytinyağlı sebze yemekleri, ızgara balık, bol salata, yoğurt tercihleri yapılabilir. (Bir adet ana yemeğin yanına 2 adet yardımcı destek)
 • Akşam yemeklerinde yine maden suyuyla birlikte meyve, domates suyu, baklagillerden kuru fasülye hatta peynir bile yenebiliyor.

Tibet diyeti incelendiğinde çok önemli bir özelliği çok hızlı bir şekilde yağ yaktırıcı rolünün olmasıdır. Bunun yanında diyetin, antioksidanlara karşı yapısı nedeniyle vücuttaki toksinleri atıcı özelliği de çok değerlidir. Birkaç ay üst üste uygulandığında, vücuttan atılan toksinler cilt başta olmak üzere birçok noktada rahatlamaya neden olacaklardır.


Diyet en hızlı nasıl zayıflanır?
Hızlı bir şekilde zayıflamak için uygulayabileceğiniz farklı diyet listeleri vardır. İsveç diyeti, en fazla 13 gün uygulayabileceğiniz ve en kısa sürede kilo verebileceğiniz diyettir. Bu diyette tuz tüketilmemeli, günde 2 litre su içilmeli, içecek türleri günde 1 fincandan fazla içilmemeli, şeker kullanımı azaltılmalıdır. Diyet listesinde yer alan besinleri tüketmeniz ve düzenli bir şekilde bu diyeti yapmanız halinde 10 günde 5 kilo verebilirsiniz.
1 haftada 3 kilo vermek için ne yapmalı?
Bir haftada 3 kilo vermek zor değildir. Kilo vermek için öncelikle günlük almış olduğunuz kaloriyi azaltmanız gerekiyor. Kalori hesaplamak için farklı uygulamaları ve siteleri kullanabilirsiniz. Kalori hesabı yaparak kilo vermek için ne kadarını azaltmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 3 kilo vermek için haftada 3000 kalori yakmalısınız.
En çok ne kilo verdirir?
Kilo vermek için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Sabahları aç karnına yeşil çay içmek, yeşil çay ve sade soda ile detox hazırlamak ve her gece tüketmek, sabahları aç karnına sade kahve içmek gibi yöntemlerin hepsi kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur.
Sağlıklı bir diyet nasıl olmalı?
Sağlıklı bir diyet yapmak için öncelikle tüketeceğiniz besinlerin kalori hesabını yapmalısınız. 1 kilo vermeniz için 1000 kalori yakmanız gerekir. Normalde tüketmiş olduğunuz kaloriden 1000 kalori daha az alarak haftada 1 kilo verebilirsiniz. Bu süre içerisinde et, tavuk gibi besinleri her gün tüketmeniz, sebze yemeklerine ağırlık vermeniz sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır.
Kalıcı olarak kilo nasıl verilir?
Kilo almak ve vermek tamamen beslenme düzeninizle ilgilidir. Eğer diyet yaptıktan sonra beslenme düzeninize dikkat etmiyorsanız vermiş olduğunuz kiloyu kısa süre içerisinde yeniden alırsınız. Kalıcı olarak kilo vermeniz için sağlıklı beslenme düzeni oluşturmanız, egzersiz düzeniniz olması gerekir. Düzensiz beslenme ve hareketsiz kalma, vermiş olduğunuz kiloyu yeniden almanıza sebep olur.
En çabuk nasıl zayıflanır?
Hızlı bir şekilde kilo vermek için yapabileceğiniz farklı diyetler vardır. Bu diyetleri uygularken listelerine birebir uyum sağlamanız, günde 2 litre kadar su içmeniz gerekir. Kalori hesabı yaparak her gün almanız gerekenden daha az kalori alabilirsiniz. Hızlı bir şekilde zayıflamak için yapabileceğiniz diyetlerde mutlaka et ve tavuk besinlerini tüketmelisiniz. En çabuk zayıflayan diyetlerden biri İsveç diyetidir. İsveç diyeti ile 10 günde 5 kilo verebilirsiniz. Ancak bu diyeti en fazla 13 gün yapmanız gerekir.
En çok neler zayıflatır?
Kilo vermek için yapılması gereken en önemli adım beslenme düzenidir. Alınması gereken kadar kalori almanız durumunda kilo verebilirsiniz. Ekmek tüketmemek, şeker ve tuz kullanmamak, günde 2 litre su içmek, sabahları kahvaltı yapmamak ve aç karnına sade kahve veya yeşil çay tüketmek gibi adımlar kısa sürede zayıflamanızı sağlayacaktır.
En çok hangi yiyecekler zayıflatır?
Zayıflamak için tok tutacak ve az kalorili besinler tüketmeniz gerekir. Kahve, tok tutar, iştahınızı kapatır ve kalorisi yoktur. Sade kahve tüketerek bir öğünü atlayabilirsiniz. Yeşil çay, sebze yemekleri, brokoli, ıspanak gibi besinleri tüketmeniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.
Ölüm diyeti nedir?
Ölüm diyeti, İsveç diyeti olarak da adlandırılır. Bu diyet listesinde sağlıklı besinler yer aldığı gibi sağlığa zararlı tüm besinlerden uzak durulması gerekiyor. Tuz ve şeker kullanmamak, düzenli bir şekilde 2 litre su içmek, her gün tavuk veya et tüketmek, yağı yiyeceklerden uzak durmak gibi bir liste ile kısa sürede zayıflayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dogal-cilt-bakimi-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/balik-burcu-diyeti/
https://guzellikcarsisi.com/dogal-sac-kurleri/
https://guzellikcarsisi.com/yorgun-cilt-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/ingiliz-diyeti/