Doğal Saç Kürleri | Güzellik Çarşısı

Doğal Saç Kürleri

Saç bakım kürleri evde nasıl yapılır?, Saçların canlanması için ne yapmalı?, Evdeki malzemelerle saç bakımı nasıl yapılır?, Kuru ve yıpranmış saçlara ne iyi gelir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Doğal Saç Kürleri
08 Şubat 2015
963 okunma
Doğal Saç Kürleri

Yüz, beden, ses,giysi… Bütün bunlar bir yana, geçmişten günümüze kadar saç, insan yaşamında güzelliğin en önemli göstergesi olagelmiştir. Bir yapbozun en önemli parçası gibidir. Yüz hatlarımızı vurgular. Giydiklerimizi, sesimizi, bedenimizi tamamlar. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak, kişiye etkileyici bir görünüm de sağlar. İyi görünen saçlar, iş hayatında, özel hayatta fark edilmenin de sırrıdır. Ancak genetik faktörler, şehir hayatının stresi, yaşanılan maddi sıkıntılar ya da geçirilen hastalıklar saçların güzelliğini etkiliyor elbette. Bu nedenle saçlara düzenli bakım yapmak gerekiyor.

Saç dökülmesini önlemek, sağlıklı bir saça sahip olmak için çeşitli yöntemler mevcut. Fakat önemli olan, saç bakımında doğal kürleri tercih etmek. Doğal Saç Kürleri, kimyasal maddeler içermediği için herkesin gönül rahatlığıyla uygulayabileceği kürlerdir.

Mesela, kırılan saçlar için; hindistancevizi yağını ve misket limonu suyunu karıştırmak ve haftada iki kez saçlara uygulamak saçların kırılmasını önleyecektir.

Günde iki kez saç derisine badem yağı sürmek, çektirilen ve bir gece önceden suya yatırılan, macun haline gelmiş çemen tohumunu saç derisine masaj yaparak uygulamak, on beş- yirmi dakika sonra bir şampuanla yıkamak, dökülen saçlar için muhteşem çözümlerdir.


Saçlarınızı derinlemesine temizlemek istiyorsanız, bir fincan taze sıkılmış limon veya sirkeyi saçınıza sürüp, masaj yaparak yedirdikten sonra bir şampuanla yıkayın. Ardından saç kremi sürün. Bakın nasıl da temizlenmiş!

Birçoğumuzun korkulu rüyası kepeklerden kurtulmak için evlerimizin vazgeçilmezi tuz, bir kurtarıcı olacaktır. Saçlarınızı şampuanlamadan önce sofra tuzunu kuru olan saç diplerinize serpin ve masaj yaparak yedirin. Sonra saçlarınızı şampuanlayın. Gördüğünüz gibi bu iş hiç de zor değil! Doğal Saç Kürleri ile istemediğiniz bir görüntüye sahip saçlardan kurtulmak çok kolay.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/neden-organik-sac-bakim-urunleri/
https://guzellikcarsisi.com/kate-moss/
https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/
https://guzellikcarsisi.com/sivilcelerden-kurtulmak-icin-maskeler/
https://guzellikcarsisi.com/kuru-saclar-icin-evde-bakim/