Neden Organik Saç Bakım Ürünleri? | Güzellik Çarşısı

Neden Organik Saç Bakım Ürünleri?

Saç bakım ürünleri zararlı mı?, Neden doğal şampuan?, En iyi saç bakım kremi hangisi?, Organik Saç Bakımı Nedir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Neden Organik Saç Bakım Ürünleri?
27 Temmuz 2015
1.213 okunma
Neden Organik Saç Bakım Ürünleri?

Neden organik saç bakım ürünleri kullanmalıyız; özellikle saçlar çevresel faktörlerden ve stresten kaynaklı çabuk yıpranmakta, dökülmekte ve kırılmaktadır. Organik saç bakım ürünleri, saçlarınızın canlı görünmesinde ve pro vitamin dengesini sağlamakta önemlidir. Kadınların saçlarının sağlıklı gelişiminde faydalı olan B-5 vitamini, keratin ve saçı besleyen özel yağlarla kimyasalların verdiği zararlardan uzak durulabilir.

Boyalı Saçlara Organik Bakım; Saç boyası saçın daha çok yıpranmasına ve kırılmasına neden olur. Saçlarınızın sağlıklı gelişimi ve kısa zamanda uzaması için organik bakım ürünlerini tercih etmeli, saçınıza bakım yağmaları, kürleri ve şampuanlarkı kullanmalısınız.

Organik Saç Bakım Kürleri

Saç bakım kürleri neden organik saç bakım ürünleri için önemlidir; Sadece organik ürün kullanmak yetmez, aynı zamanda saçınızın bakım kürleriyle de sağlıklı gelişimine imkan verirsiniz. Sağlıklı saç bakım kürleri için badem yağı, buğday yağı ve keratin kürleri hazırlayarak haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Saçınıza aynı zamanda zeytin yağı kürü de hazırlamanız zaman içinde saç tellerinizin kalınlaşmasını ve güçlenemsini sağlayacaktır.

Saç bakım ürünleri özellikle bayanların hayatlarında olmazsa olmaz ürünlerinin başından gelmektedir. Gün boyunca bayanların en çok özen gösterdikleri ve dışarıdan bakıldığında da en çok dikkat çeken bölge olan saçlar için neden organik saç bakım ürünleri kullanma gereği duyulmalı diye sorulacak olursa, organik olmayan saç bakım ürünleri:

Neden Organik Saç Bakım Ürünleri?

  • Saçların gün içinde yıpranmasına neden olur
  • Saçlardaki kırılmayı hızlandırır
  • Saçların sağlıksızlaşmasına ve dökülmesine neden olur
  • İçinde çok zararlı kimyasallar barındırabilir. Bu da orta vadede kansere kadar gidebilecek olumsuz durumlar yaratabilir.
  • Gebelik süresince bebeğe ve anneye büyük zarar verebilme durumu dolayısıyla kullanılması asla tavsiye edilmez.
  • Saçların kurumasına neden olur

Neden Organik Saç Bakım Ürünleri?

Halen neden organik saç bakım ürünleri diye düşünülecek olursa aslında sadece saçlarda değil hayatın her alanında organik ürünler kullanılması özellikle yaşadığımız dönemde çok önemlidir.

Neden Organik Saç Bakım Ürünleri?

Neden organik saç bakım ürünleri? Bu ürünler nelerdir?

  • Şampuanlar: (İçlerinde yoğun kimyasalların bulunduğu şampuanlar ilk kullanımdan itibaren saç diplerinizden ve saç derinizden başlayarak total olarak saçlarınıza zarar verebilir. Organik şampuanlarda en ufak bir tehdit bulunmamaktadır.
  • Saç kremleri: Organik olmayan saç kremleri de özellikle saçların cansızlaşmasına, parlaklıklarını yitirmelerine ve çok çabuk kırılmalarına neden olur. Organik saç kremlerinin tamamında bulunan gliserin ve pro vitamin B-5 saçları yumuşatarak, büyüleyici bir görüntüye kavuşturur.
  • Saç maskeleri ve saç bakım spreyleri de organik olmadıkları durumlarda saçlar için birçok olumsuzluk yaratabilir.

Kuru ve yıpranmış saçlara ne iyi gelir?
Bilindiği üzere saçlar, erkek ya da kadınlar için fiziksel görünümün en önemli parçalarındandır. Ancak zararlı faktörlerden dolayı giderek zayıflayan ve kuruyan saçlarımız ne yazık ki sağlıksız görünür. Bunun nedeni, saçın nem kaybetmesi olarak yorumlanabilir. O yüzden saçları canlandırmak için bakım yağları ve nem maskeleri kullanılmalıdır.
Saç parlaklığı için evde ne yapılmalı?
Saçlarımızın ışıl ışıl parlaması hemen hemen hepimizin hayalidir. Bunu elde etmek için evde yapacağımız yöntemlerden ilki zeytin yağını saçımıza masaj yaparak sürmek ve yaklaşık 2 saat bu şekilde bekletmek. Daha sonra ılık su ile saçlarımızı yıkayarak bunu düzenli olarak uygulayabiliriz. Ayrıca buna ek olarak argan ve badem yağları da kullanılabilir.
Yıpranmış saçlara ne iyi gelir?
Eğer saçlarınız güneşin zararlı etkilerinden ya da deniz suyundan, boya gibi kimyasal maddelerden etkilenmiş ise o zaman ona doğru ve düzenli bakım teknikleri uygulamalısınız. Aktardan alabileceğiniz, terebentin, badem yağı gibi maddeler ile saçınızı canlandırabilirsiniz. Ayrıca keratin de yıpranmış saçlar için birebir olan bir bakım yağıdır.
Saçı canlandırmak için ne yapmak lazım?
Eğer saçlarınız eski canlılığını ve parlaklığını yitirmiş ise o zaman yumurta akı maskesi ile canlılık kazandırabilirsiniz. Bir adet yumurta akını ayırın ve içerisine biraz zeytin yağı katın. Daha sonra bu maskeyi saçlarınıza uygulayın 1- 2 saat bekletin ve arkasından güzelce durulayın. Haftada en az 2 sefer uyguladığınızda saçlarınızın canlandığını göreceksiniz.
Boyadan kuruyan saçlar nasıl nemlendirilir?
Bilindiği üzere saç boyaları saça zarar veren kimyasal bileşenlerden oluşmaktadır. Bu yüzden özellikle kısa süreli aralıklarda saçlarını boyayan kişilerin saçlarının daha da yıprandığı ve kuruduğu görülür. Bunun için nemlendirici özelliğe sahip bakım şampuanları ya da saç maskeleri tercih edebilirsiniz ya da evde kendiniz de bu maskeleri doğal malzemeler ile hazırlayabilirsiniz.
Saçlarım çok kuru ve sert ne yapmalıyım?
Saçlarından kuruluk ve sertlik nedeni ile şikayet edenler için asıl sorunun bakım yöntemleriniz olduğunu söyleyebiliriz. Saçlarınızı yumuşatmak için çok sık duş almayın, saçlarınızı sıcak su ile yıkamayın, nemlendirici özellikle saç maskeleri ve yumuşatıcı özellikte saç şampuanları kullanın. Saçlarını tararken ve kuruturken ona daha hassas- nazik davranmaya gayret edin.
Saçı ne kalınlaştırır?
İnce saç tellerinden şikayet eden ve saç tellerini kalınlaştırmak isteyen kişilerin yapması gereken ilk bakım önerisi Hindistan cevizi yağıdır. Çünkü bu yağın saçlar üzerinde mucizevi etkileri bulunmakta ve aynı zamanda saç dökülmelerin, azaltmaktadır. Bir miktar Hindistan cevizi yağını saç derinize ya uçlarına masaj yaparak sürün, 1 saat beklettikten sonra saçınızı güzelce durulayın.
Saç nasıl parlar bitkisel çözüm?
Saçlarının ışıltısını kaybetmesinden şikayetçi olan kişilerin buna çözüm olarak yumurta ve aloe vera maskelerini denemesini tavsiye ederiz. 1 yumurta akı içerisine biraz aloe vera ve biraz da bal katarak bunu saçınıza sürebilir. Yaklaşık 1 saat saçınızda beklettikten sonra da ılık su ile güzelce durulayabilirsiniz.
Gece yatarken saça ne sürülür?
Gece yatarken saçlarınıza genel itibari ile durulanmayan saç bakım kremlerini sürebilirsiniz. Bu kremler, saçlarınızın nem dengesini artırabilir, saça yumuşaklık verebilir, saç dökülmelerini önleyebilir ve böylece daha sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dogal-sac-kurleri/
https://guzellikcarsisi.com/yilan-yagi-ile-sac-bakimi/
https://guzellikcarsisi.com/diyet-sprey/
https://guzellikcarsisi.com/sac-acicilar/
https://guzellikcarsisi.com/sivilce-maskesi-tarifleri/