Sizin de bildiğiniz gibi çok fazla alkol tüketen ve sağlıksız beslenen kişilerde karaciğer yağlanması durumu yaygın olarak görülür. Bu durumun...
15.01.2021
8
Demir, en çok rastlanılan kansızlık türüdür. Vücudun ihtiyacı olan demir oranının karşılanmaması sonucunda ortaya çıkar. Kadınların %35’inde ve erkeklerin %20’sinde...
15.12.2020
87
Rüyada denizin yeri özellikle güç, iktidar, devlet ve yükselmeyle ilgili yorumlara sahiptir. Devlet başkanları, patronlar, kararlarına saygı duyduğunuz ve konumunuzu...
06.12.2020
170
Grip influenza ismi verilen virüsün meydana getirdiği ateş, eklem ağrıları, kas ağrıları, titreme, kuru öksürük, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı...
05.12.2020
186

Kınanın Saça Yararları

23.12.2014
778
Kınanın Saça Yararları
REKLAM ALANI

Kımızı ve turuncu bir renge sahip olan kına bitkisi saça renk verdiği gibi saç köklerinin güçlenmesine, saç tellerinin kalınlaşmasına ve saçta oluşan kepeğin önlenmesinde oldukça etkilidir. Kınada bulunan boyayı açığa çıkarmak için yapraklarına limon suyu veya elma sirkesi gibi asitli bir sıvı kullanmalısınız.

Kınanın boyası aynı zamanda saç köklerini güçlendirerek saçlarının dökülmesini engeller. Saçınızda bulunan beyazların kapatılmasında da kimyasal maddelere ihtiyaç kalmadan kına sayesinde kapanır. Kınanın saça yararlarını saymakla bitiremeyiz.

Kınanın Saça Yararları

  • Kınayı saçımızda oluşan bitleri ve saçkıran gibi sorunları çözmede de kullanabiliriz.
  • Kınayı saçlara bakım amacıyla uygulamak istersek onu ilk olarak macun kıvamına getirmemiz gerekmektedir. Macun, taze kına yapraklarından veya kına tozundan hazırlanır. İyi bir kına tozu metalik tuz içermeyecek ve diğer kimyasallar ile etkileşime girmemiş olmalı.

Kınanın Saça Yararları

  • Aşırı derecede kuru ve yağlı saç derisine, egzama ve mantardan dolayı saçlarda oluşan kepeklere çözüm için kınayı kullanabilirsiniz. Kınanın anti bakteriyel ve antifungal özellikleri bulunduğu için ciltte bulunan fazla yağı alır, saç derisinin nemlenmesini sağlar ve saç derisi üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak saçın çabuk kirlenmesini önler.
  • Yalnız kınanın kepeğe iyi gelebilmesi için kepeğin neden oluştuğunu bilmeniz gerekir. Çünkü egzama veya sedef hastalığı sonucu kepek oluşmuşsa kınanın saçlarınıza bir faydası olmayacaktır.

Kınanın Saça Yararları

Bunun için uzman bir doktora danışmanız gerekmektedir. Yıpranmış saçlarınıza da kına kullanabilirsiniz. Çin tarçını da denilen kına türünü su ile karıştırdıktan sonra saçınıza uyguladığınızda saç telleriniz kalınlaşarak saçlarınız daha hacimli ve parlak görünecektir. Kınanın saça yararları arasında en önemli özelliği saç boyasına gerek kalmadan saçlara doğal bir renk vermesidir.

Kınanın saça yararlarını bilip onları saçımıza uygulamak saçlarımızı aşırı kimyasal içeren boya malzemelerinden kurtaracaktır. Saçlarımızın kına sayesinde ömrü uzayacaktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.