Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır? | Güzellik Çarşısı

Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Kızıl renk nasıl elde edilir?, Kızıl boya nasıl kalıcı olur?, Kızıl kahve boya nasıl elde edilir?, Evde doğal kına nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır?
28 Temmuz 2015
1.872 okunma
Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Doğal kızıl saç boyası nasıl yapılır diyenler doğal boya yapımı hakkında araştırma yapmakta oldukça haklıdır. Çünkü doğal olmayan ürünlerin kullanımı hemen olmasa da zamanl vücuda ve saça ciddi zararlar verebilmektedir.

Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır ?

Kızıl rengi inanılmaz güzel ve çekici bir renktir. Özellikle saçlarda oluşturduğu görüntü sayesinde insanlara resmen özgüven aşılar. Kızıl saç boyaları doğal değildir. Ancak kına gibi yöntemler ile doğallık sağlanabilir. Marketten elde edilen boyalarda kimyasal maddeler ve alaşımlar bulunmaktadır.

Kızıl renkli doğal ürünün çok fazla bulunmasından kaynaklı olarak evde doğal kızıl boya yapımının çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız çok iyi dinleyin… Malzemelerimiz mor soğan, pancar ve şalgamdır. Bu üç malzemeyi güzelce haşlıyoruz. Ardından soğan suyu, pancar suyu, şalgam suyu, nar suyu, siyah çay, sirke, yoğurt, zeytinyağını toparlayıp derin bir kapta kına ile buluşturuyoruz. Bu kısımda eldiven kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm karışımı biraz ısıtıp içerisine adaçayı ve karanfil de ekleyerek saçınızda iki saat bekletebilirsiniz.

Kızıl saç rengi bayanların mutlaka yaşamlarının bir döneminde denedikleri bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kızıl ton çeşitliliği ve bu rengin iddialı ve kült bir renk olması bayanları korkutmakta, birçoğunun da bu rengi kullanmasına mani olmaktadır. Aslında doğal kızıl saç boyası evde kolaylıkla hazırlanan bir boya olmasının yanında renk tonunun tamamına da sizin vereceğiniz yönlendirmeyle uygulamanın içinize sinmesine neden olacaktır. Doğal kızıl saç boyası saçları beslemesinin yanında canlandırarak da bayanların kendine güvenini bir nebze daha arttırabilir. İşte size canlı ve ışıltılı saçlar vadeden doğal kızıl saç boyası tarifi:

Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır


  • Kabuklarıyla birlikte orta boy bir mor soğan, bir şalgam ve orta boy bir pancarı ayrı ayrı tencerelere koyarak yarım su bardağı suyla birlikte yavaş yavaş haşlayın.

Doğal Kızıl Saç Boyası Nasıl Yapılır

  • Birer kahve fincanı soğan suyu, pancar suyu, şalgam suyu, nar suyu, siyah çay, bir tatlı kaşığı sirke (elma sirkesi tavsiye edilmez), bir tatlı kaşığı yağsız yoğurt, bir tatlı kaşığı zeytinyağını derin bir kaba aldıktan sonra içerisine alabildiği ölçüde kına ekledikten sonra sürülebilecek kıvama getirin. Karışımı kısık ateşte ısıttıktan sonra saçınıza sürün ve 3-4 saat boyayı saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızdaki boyayı bol su ile yıkadıktan sonra güzelce temizleyin. Kızıl kestane için karışımın içine ada çayı ve karanfil suyu da ekleyebilirsiniz. Ortaya çıkan doğal kızıl saç boyası ve saç rengine hayran kalacaksınız.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/natural-sac-boyalari/
https://guzellikcarsisi.com/kinanin-saca-yararlari/
https://guzellikcarsisi.com/kim-kardashian-makyaji-nasil-yapilir/
https://guzellikcarsisi.com/sacin-hizli-uzatmasi-icin-formuller/
https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/