Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır? | Güzellik Çarşısı

Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?

Sırasına göre makyaj nasıl yapılır?, Makyajları nasıl yapılıyor?, No Makeup makyajı nasıl yapılır?, Doğal bir makyaj nasıl yapılır? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Makyaj > Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?
28 Ocak 2015
1.226 okunma
Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır; kendine ait bir moda anlayışı olan Kim Kardashian makyajının uygulanması için bazı basit adımları takip etmek yeterli olacaktır. Makyajınızı yapmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta doğru malzeme kullanımı ve doğru tekniklerin uygulanmasıdır.

Makyajınızı yaparken kullanmanız gereken malzeme listesi; fondöten, far, allık ve ruj gibi sıradan makyaj malzemeleridir. Elde etmek istediğiniz görünüme göre kendinizin değişiklik yapabileceği bu ürünleri zevkinize göre uygulamanın keyfini çıkarın.

Kim Kardashian Makyajında Malzeme Seçimi

Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır; en önemli noktalardan biri ürünlerinizin tercihidir. Bu ürünleri sizler için kısa bir şekilde derledik;

  • Fondöten: Kim Kardashian makyajında en önemli noktalardan biri fondötendir. Fondöteninizi yoğun değil hafif bir şekilde uygulamalısınız. Eğer cilt problemleriniz varsa fondöten ile kapatmak için aşırı kullanım yapmamalısınız.
  • Far: Kim Kardashian makyajının içerisinde farın önemi büyüktür. Makyajınızı gri, siyah, mavi ve pembe renkleri kullanarak yapmaya özen göstermelisiniz.
  • Allık: Makyajınızın Kim Kardashian gibi hafif olması için şeftali ve pembe tonlarında allık tercih etmelisiniz.
  • Ruj: Rujunuzun dudak renginize yakın olması önemli. Şeftali pembe arası bir tonda ruj ile parlatıcı birleşimi dilediğiniz görünümü yakalamanıza yardımcı olur.

Bilindiği üzere birtakım ünlü simaların makyajları kadınlar tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Bu ünlülerden biri de Kim Kardashian’dır. Keskin yüz hatları ve farklı makyaj stilleriyle kadınların ilgisini toplayan ünlü sima, kadınlarda ‘Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?’ sorusuna yönelik merak uyandırmaktadır.

Doğru Yöntemlerle Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?

Fondöten: Kim Kardashian makyajı yapmak isteyenlerin öncelikle sorunsuz bir ciltle işe başlaması gerekiyor. Sorunlu ciltlerde bol miktarda fondöten kullanılırken Kim Kardashian makyajında hafif kapatıcılar tercih edilmektedir. Bu nedenle öncelikle cilt lekeleri ve sivilceler gibi sorunlardan kurtulmanın yolları araştırılmalı, ardından az miktarda fondöten ile cildin daha sağlıklı görünmesi sağlanmalıdır. Böylece cildiniz tek ton görünümü kazanacaktır.

Far: Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?’ sorusunun belki de en önemli cevabı, far kullanımına dikkat etmektir. Özellikle bronz, gri, siyah, mavi ve pembe renklerin kullanıldığı Kim Kardashian makyajında kahverengi gözler için pastel renkler tercih edilmektedir. Sıkça tercih edilen siyah far uygulamasında siyah far göz kapağına sürülür; ancak göz pınarına kadar gelmemesine özen gösterilir. Ardından kahverengi bir far ile göz kapağının ortasına enine bir çizgi çekilir ve dağıtılır. Kahverengi farın üste gelmesi, siyah farla karışmaması önemlidir. Kullanılan kahverengi far gözaltına uygulanır ve iç kısma kalem uygulaması yapılır. Boş bırakılan göz pınarına ise küçük miktarda altın rengi far uygulanır. Fara ve bakışlara derinlik kazandırmak amacıyla rimel uygulaması da iyi olacaktır.

Allık: Kim Kardashian makyajında allık tercihini pembe ve şeftali tonları olması gerekmektedir. Bu sayede doğal bir güzellik sağlanabilmektedir.

Ruj: Ruj tercihinde de şeftali tonları ve parlatıcılar kullanmak, makyaj kombinasyonunu tamamlayacaktır.


Görüldüğü üzere hem kusursuz makyajın hem de doğal güzelliğin önemli yollarından biri olan Kim Kardashian makyajı, kadınların ilgisini cezbetmeye devam ediyor. ‘Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır?’ sorusunun cevabını arayan hanımlar, tatmin edici bir makyaj türü ile karşılaşmaktadır.       

Kim Kardashian eğitimi?
Kim Kardashian, Marymount Lisesi’nden mezun olmuş, lise eğitimi aldığı dönemde babasının müzik pazarlama firmasında çalışmıştır. Pierce College ve Buckley School eğitimi alan Kim Kardashian, 2007 yılında yayınlanan Reality Showlarla tanınmıştır.
Kim Kardashian doğum günü?
Kim Kardashian, 21 Ekim 1980 yılında Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. Babası Ermeni, annesi İskoç asıllıdır. Sosyal hayatı ile tanınan Kardashian, 2007 yılında popülerlik kazanmaya başlamıştır. Oyunculuk, mankenlik, şarkıcılık ve tasarımcılık yapmaktadır.
Kim Kardashian eşi kimdir?
Kim Kardashian 2000 yılında Damon Thomas ile evlenmiş 2004 yılında boşanmıştır. 2011 yılında Kris Humphries ile evlenen Kardashian, 2013 yılında boşanmıştır. 2014 yılında evlendiği Kanye West ile hala evlidir.
Kim Kardashian'ın kaynağı?
Kim Kardashian 1980 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Reality Showlarla adından söz ettiren Kardashian iş insanı, oyuncu, manken, stilist ve şarkıcıdır. 2007 yılında popülerlik kazanmış ve günümüzde sosyal yaşamı ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Çeşitli parfümler çıkarmış, ünlü dergilerin kapaklarında yer almış ve birçok televizyon programında jüri üyeliği yapmıştır.
Kim Kardashian ve eski sevgilisi?
Kim Kardashian 2000 yılında Damon Thomas ile birliktelik yaşamış ve evlenmiştir. 2004 yılında boşanan Kardashian, Kris Humpries ile olan evliliğini de 2013 yılında bitirmiştir. Günümüzde Kanye West ile evli olan Kardashian bir kız çocuğuna sahiptir.
Kim Kardashian serveti ne kadar?
Kim Kardashian 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Lise eğitimi aldığı süre içerisinde babasının müzik pazarlama firmasında çalışmaya başlamıştır. Daha sonra televizyon programlarında yer alarak 2007 yılında popülerlik kazanmış ve günümüzde popülerliğini korumaya devam etmektedir. Kim Kardashian’ın 2021 yılındaki servetinin 1,2 milyar USD olduğu bilinmektedir.
Kim Kardashian kaç yaşında?
Kim Kardashian, 1980 yılında doğmuştur ve 40 yaşındadır. Popülerliğini 2007 yılında televizyon programları ile kazanmıştır. Tanınmış bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiş ve küçük yaşlarda iş hayatına atışmıştır. Günümüzde modellik, iş insanlığı, şarkıcılık gibi mesleklerle uğraşmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dudak-makyaji/

https://guzellikcarsisi.com/allik-nasil-surulur/

https://guzellikcarsisi.com/pastel-tonlarda-makyaj-nasil-yapilir/

https://guzellikcarsisi.com/turuncu-ruj-nasil-kullanilir/

https://guzellikcarsisi.com/masum-goz-makyaji-yapilisi/