Natural Doğal Saç Boyaları | Güzellik Çarşısı

Natural Doğal Saç Boyaları

Natural Colors organik mi?, Doğal saç rengi hangi boya?, En organik saç boyası hangisi?, Bitkisel saç boyaları zararlı mı? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Natural Doğal Saç Boyaları
27 Temmuz 2015
1.543 okunma
Natural Doğal Saç Boyaları

Natural doğal saç boyaları içeriğinde zararlı kimyasallar yer almaz. Sık sık saçlarını boyayan hanımlar da zararlı kimyasallar içermeyen boyalara yönelir. Bu aşamada boya içeriklerinde:

  • Amonyak olmaması dikkate alınır ve ph değerlerine göz atılır.
  • Peroksit içermeyen ve doğal maddelerden hazırlananlar tercih edilir.

İlk günkü doğallığın sağlanması adına natural olan saç boyalarını tercih etmekte fayda var. Hatta bunun yerine dilerseniz evde kendi boyanızı yapabilir ve kimyasallardan uzak kalarak istediğiniz renge kavuşabilirsiniz. Gerek kızıl tonlara ulaşmak gerekse saç rengini birkaç tona kadar açtırmak isteyenlere evde doğal boya yöntemlerinden söz etmek gerekir.

Evde Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Natural doğal saç boyaları denilince ilk akla gelen kına oluyor. Toz halinde temin edilen kına ile istenilen kızıl tonlara ulaşmanız mümkün. Bunun için de kınayı su ile karıştırmak ve öncesinde küçük bir saç bölgesine uygulamak en doğrusu olacaktır.

Olmazsa olmaz kurutulmuş papatyaları da unutmamak gerekir. Papatya suyu çok uzun yıllardır saç renginin açılmasında kullanılıyor. 2 – 3 ton olacak şekilde saç renginin açılmasını isteyenler tercihini bu yönde yapabilir. Ardından gelen:

  • Siyah çay kullanarak beyazlıkların önüne geçenler mevcut durumda.
  • Saç renginin açılmasında etkili ada çayı da kullanılabilir.

Natural saç boyaları bayanların en büyük yardımcıları olan saç boyalarının tamamen organik ve bitkisel yollardan hazırlanmış şeklidir. Natural olmayan saç boyaları saçın arzu edilen rengi almamasını ve orta vadede saçların yıpranmasını sağlar. Natural saç boyaları ise saçların tamamen doğal maddelerden yardım alarak, istenilen renk ve görünümün yakalanmasını sağlar. Piyasada kolaylıkla bulunabilecek natural saç boyası çeşitleri şunlardır:

Natural Saç Boyaları

  • Logona natural saç boyaları: Kokusuz bir saç boyası çeşidi olan Logona saç boyasının içerisinde doğal olmayan hiçbir kimyasal kökenli madde bulunmaz. İçerisinde doğal renk veren kına, kahve, kırmızı pancar, papatya, ceviz ve sinameki gibi maddeleri barındıran Logona’nin fındık, kızıl sarı, bakır sarı ve teak ağacı renkleri vardır.

Natural Saç Boyaları

  • Sante natural saç boyaları: İçerisinde sıfır amonyak bulunan ve bu nedenle kokusuz olan Sante natural saç boyaları müşterilerinin beğenisine alev kızılı, doğal kızıl, kızıl sarı, bronz, fındıkkabuğu, siyah ve terra renklerini sunmaktadır.

Natural Saç Boyaları

  • Henna Plus natural saç boyası: Henna Plus çok geniş bir renk seçeneğiyle tüm bayanlar için geniş alternatifler sunmaktadır. Amonyak ve peroksit gibi saçlara zararlı kimyasallar içermeyen Henna Plus, ihtiva ettiği ph 5.5 özelliğiyle saç derileri için de çok önemlidir. Henna Plus’ı düzenli olarak kullanan bayanlarda saçların canlı ve doğal bir görünüme kavuştuğu görülmüştür.

Natural Saç Boyaları

  • PHYTO Color Natural Saç Boyaları: Tamamen doğal maddelerden oluşan PHYTO Color, geçici, yarı kalıcı, tam kalıcı boya seçenekleriyle bayanlara hitap etmektedir. Yarı kalıcı boyaların, saçlarda 6 hafta süreyle ilk günkü doğallığını koruduğu görülmüştür. PHYTO Color saç boyalarının da piyasada mevcut olan tüm saç renklerinde bir karşılığı vardır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/dogal-kizil-sac-boyasi/
https://guzellikcarsisi.com/ayak-bakim-kremleri/
https://guzellikcarsisi.com/dogal-gunes-sutu-tarifi/
https://guzellikcarsisi.com/sac-bakimi-nasil-olmali/
https://guzellikcarsisi.com/burclar-ve-korkulari-neler/