Inna | İnna Kimdir? | Güzellik Çarşısı

Inna | İnna Kimdir?

İnna Türk asıllı mı?, İnna dini ne?, İnna hangi dilde şarkı söylüyor?, İnna şarkıcı kaç yaşında? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Inna | İnna Kimdir?
07 Ocak 2015
1.726 okunma
Inna | İnna Kimdir?

Inna bir dönem ülkemizde fırtınalar estirmiş değerli sanatçılardan bir tanesidir. Tam adı Elena Alexandra Apostoleanu olan şarkıcının gerek müzik sesi gerekse sahne gösterileri öne çıkmasında bir hayli etkili olmuştur. Rumen olan şarkıcı:

  • 1986 yılında Mankalya’da dünyaya gelmiştir.
  • House müzik alanında öne çıkmış ve söz yazarlığına devam etmektedir.

Bunlara ek olarak almış olduğu ödüller de ne denli başarılı bir şarkı ve de söz yazarı olduğunu kanıtlar nitelikte. Öyle ki En İyi Rumen Sanatçı Dalında MTV Avrupa Müzik Ödülü almıştır.

Inna Kimdir?

Inna ilk olarak adını 2008 yılında duyurmuştur. Bu yolda çıkartmış olduğu Hot albümü ile dünyaca tanına şarkılar arasına katılmayı başarmıştır. İlk albümünden sonra çıkardığı Love adli single albümü de ününe ün katmasını sağlamıştır. Şarkısı ile:

  • Romanya müzik listesinde ilk sıradan girmeyi başarmış nadir şarkılar arasındadır.
  • Polonya Eska Ödülleri’ne sahip olarak başarılarını kanıtlamıştır.

Hit müzikleri arasında ‘Deja Vu’ da yerini almış ve sadece ünü Romanya’da duyulmamıştır. Ardından Rusya ve Moldova gibi pek çok ülkeye sesini duyurmayı başarmıştır. Hatta bu durum pek çok ülkede sahne almasını da sağlamıştır. Zamanla adını geniş kitlelere duyurmaya devam eden Inna’nın ülkemizde de hatırı sayılır ve hayran grubuna sahip olduğunu belirtmek gerek.

Adı: Inna

Tam Adı: Elena Alexandra Apostoleanu

Doğum Tarihi: 16.10.1986

Kilosu: 45kg

Boyu: 1.63m

Nerede Doğdu: Mankalya, Neptun, Romanya

Hayatı: Bilinen adıyla Inna Romanyalı dans ve house müzik şarkıcısıdır. Şarkıcının hem annesi hem de büyükannesi yerel partilerde şarkı söylerdi. Ünlü şarkıcı gençliğinde çok çeşitli şarkılar dinledi. En sevdiği tarz elektro house olmasına rağmen sınırlarının dışında olan Beyonce, Celine Dion ve Whitney Houston şarkıları dinlerdi. Mangalia Ekonomi Lisesi’nde okuduktan sonra Köstence’de Ovidius Üniversitesi’nde siyaset bilimi bölümünde okudu.


Inna, daha 18 yaşına basmadan ulusal ünlü pop grubu olan ASIA katılmak için seçmelere katılmıştır ama reddedilmiştir. 2007 sonlarına gelindiğinde ünlü şarkıcı çalıştığı markette şarkı söylerken Marcel Botazan tarafından keşfedildi ve ona Roton ile bir sözleşme teklif etti. Aynı yılın sonunca güzel şarkıcı Rumen yapımcı olan Play&Win ile sözleşme için masaya oturdu. 2008 yılında sahne adı olarak “ Alessandra” adını aldı. Play&Win tarafından yapılan iki şarkıyı Eurovision şarkı yarışmasında Romanya’yı temsil etmek için söyledi. Play&Win ve Alessandra başarısız olan iki girişimlerinden sonra müzik tarzında değişiklik yaparak pop müziğe geçiş yaptı. Seksi şarkıcı 2008 yılında Hot albümü ile sahneye ilk defa adım atmıştır. Bu albüm kendi ülkesi dahil Moldova, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, İspanya, Rusya ve Macaristan gibi ülkelerde en üst sırada yer alarak uzun bir süre 1 numarada kalmıştır. 2009 yılına gelindiğinde güzel şarkıcı MTV Romanya Müzik Ödülleri töreninde en “İyi Dans”, “En İyi Çıkış” ve “En İyi Gösteri” ödüllerini almıştır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/anne-hathaway-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/lady-gaga-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/lady-gaga/

https://guzellikcarsisi.com/taylor-swift/

https://guzellikcarsisi.com/taylor-momsen/