Lady Gaga | Güzellik Çarşısı

Lady Gaga

Lady Gaga evlendi mi?, Lady Gaga Ne asıllı?, Lady Gaga kaç yaşında öldü?, Lady Gaga Hangi üniversite mezunu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Güzeller > Lady Gaga
12 Ocak 2015
992 okunma
Lady Gaga

Lady Gaga kimdir merak edenlere öncelikle tarzı ile göz dolduran bir ABD’li şarkıcı olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Öyle ki farklı tarzı ve şarkıları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Öncesinde ise:

  • 1986 yılında New York’ta dünyaya geldiğini belirtmek gerek.
  • 14 yaşında performans göstermeye başlayan Gaga’nın ciddi bir piyano geçmişi bulunuyor.

Piyano ile tanışması 4 yaşında olmuştur. Bu yaştan itibaren müzikle alakadar olması da günümüzde ses getiren sanatçılar arasına katılmasında etkili olmuştur. Öyle ki sadece şarkıcı kimliği değil söz yazarı ve müzisyen olması da ne denli başarılı bir isim olduğunu göstermektedir.

Lady Gaga Hakkında

Eğitim hayatının çok fazla üzerinde durmayan Lady Gaga hızlı bir şekilde müzik kariyerine doğru adım atmıştır. Önceleri ünlü gruplar ile çalışma gösteren Gaga, ilk albüme 2008 yılında imza atmıştır. ‘The Fame’ olarak adlandırılan bu albüm:

  • 2 milyonun üzerinde satış yaparak ünlü ismin adını duyurmuştur.
  • Beautiful Dirty Rich adlı şarkısı da dünyaca tanınır hale gelmesini sağlamıştır.

Bununla sınırlı kalmayan ismi sık sık konser turnelerine çıktığı görülür. Dünyaya adını hızlı bir şekilde duyuran ünlü ismin tarzı da çok konuşulmuştur. Öyle ki şarkıları kadar yaşam tarzı ve sansasyonel ilişkilerinden kaynaklı herkesin bildiği bir isim haline gelmiştir.

Adı: Lady Gaga

Tam adı: Stefani Joanna Angelina Germanotta

Doğum tarihi: 28.03.1986

Kilosu: 54kg

Boyu: 1.55m

Nerede doğdu: Manhattan, New York, ABD

Hayatı: Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. Lady Gaga, Manhattan’da doğup orada çocukluğunu geçirmiştir. 4 yaşındayken piyano çalmaya başlamıştır.13 yaşına geldiği zaman Lady, ilk bestesini yapmıştır. İlk zamanlarda lise oyunlarında yer almıştır. CAP21’de öğrenim görerek orada tiyatro alanında performansını göstermiştir.


Lady Gaga, 17 yaşındayken dünyaca ünlü olan New York Üniversitesi’nin Tisch School of The Arts Bölümüne girmiştir. Burada müzik eğitimi dışında din, sosyal bilimler, sanat ve siyaset bilimleri hakkındaki bilgilerini de geliştirdi. Gaga, bir süre sonra okuldan ayrıldı ve kendini müzik kariyerinde yükselmeye odakladı. Müzik kariyerinin ilk zamanlarında Lady, striptiz kulüplerinde go-go dansını yapmıştır. Bazı grupların arkasında dans etme fırsatını yakaladı. Los Angeles’e yerleşmesi 2008 yılına rastlar. Aynı yıl ilk stüdyo albümünü olan “The Frame” piyasa çıktı. Onu dünyaya meşhur eden şarkısının adı Beautiful Dirty Rich’dir. 2009 yılının başlarında ünlü sanatçı kendi turnesine start vermiştir. 2009 yılının sonlarına doğru ikinci çalışmasını piyasaya sundu. Ünlü şarkıcı, 5 Grammy ve 2 adette Guinness rekoruna sahiptir. Sanatçı, ilham perisi olarak Donatella Versace’yi örnek aldığını söylemektedir. Çift cinsiyetli olduğunu söyleyerek kamuoyunda şaşkınlık yaşanmasına neden olmuştur. Şarkıcı, söylediği şarkıları kadar sahne şovları, sergilediği sahne performansı ve kendi tasarlayıp giydiği giysiler ile oldukça fazla dikkat çekmektedir. Sanatçı, sahne adını ise bir Queen klasiği olan Radio Gaga’dan esinlenerek seçtiğini söylüyor. 2011 yılında düzenlenen 53. Grammy ödüllerinde 3 tane ödül birden almıştır. Sanatçı,24 Ocak konserinin tüm gelirini 2011 yılında Haiti’de meydana gelen deprem felaketinden mağdur olan insanlara bağışlamıştır. Sanatçı,2014 Eylül ayında İstanbul’da İTÜ Stadyumunda konser vermiştir.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/lady-gaga-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/inna/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/fahriye-evcen-foto-galeri/

https://guzellikcarsisi.com/taylor-swift/