Düzleştiriciden Daha İyi Verim Almak İçin | Güzellik Çarşısı

Düzleştiriciden Daha İyi Verim Almak İçin

Saçımı Düzleştirmeden önce ne yapmalıyım?, Saçımı yakmadan nasıl düzleştirilir?, Saç kaç derece ısıya dayanır?, Saçımızı nasıl düz yaparız? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > blog > Düzleştiriciden Daha İyi Verim Almak İçin
30 Ocak 2020
716 okunma
Düzleştiriciden Daha İyi Verim Almak İçin

Düzleştiriciden daha iyi verim almak için neler yapılmalı; düzleştiricinin uzun zaman kullanıldığı zaman saç üzerinde hasar bırakması oldukça normaldir. Direkt olarak ısı uygulandığı için özellikle ince telli saçlara sahip olan kişilerin bu sorunu ortadan kaldırmak adına düzleştirici öncesinde koruyucu spreyler kullanması daha mantıklı olacaktır. En azından uzun süre düzleştiriciden istifade etseniz dahi kırılma ya da yanma gibi sorunların ortaya çıkmasını önleyebilir, geciktirebilirsiniz.

Saç Koruyucu Düzleştiricilerden Yardım Alın

Düzleştiriciden daha iyi verim almak için neler yapılmalı; doğru düzleştiricinin bulunması gerekmektedir. Son teknoloji üretilen düzleştiricilerde hem ısı derecesini ayarlama hem de ION yapısı ile saç tellerini koruma altına alma fırsatlarını sunmaktadır. Bu modeller arasından seçim yaparken saçı içine alan kısmının geniş olduğu modelleri tercih etmek sizin için daha verimli olacaktır. Bu şekilde daha kısa sürede saçınızın şekil almasını sağlayabilirsiniz. Düzleştirici ile saçlarınızı hazırlamanızın sonrasında banyo yapmadan önce kesinlikle nemlendirici krem uygulamalısınız. Bu şekilde ısı nedeni ile kaybedilen nemin yeniden kazanılmasını mümkün kılabilirsiniz.

Saç düzleştiriciler, çoğu kadının (tabii saçlarını düzleştiren erkeklerin de) kurtarıcısı ve en yakın arkadaşıdır. Saçı düzleştirmek her ne kadar saça bir miktar zarar verse de, saçı düzgün, canlı ve güzel göstermenin en pratik yoludur. Kadınların bu düzleştirici merakının farkında olan firmalar da zaten özellikle son yıllarda yeni teknolojiler geliştirmiştir. Fakat yine de düzleştirici ne kadar iyi olursa olsun onu nasıl kullanacağını bilmemek düzleştiriciden alınacak verimi azaltacaktır. İşte bunu önlemek için 5 saç düzleştirme taktiği;

1-Düzleştirici Şekli

İşe doğru düzleştirici şekli ile başlamak çok önemli!

Düzleştiriciden yüzde yüz verim almak ve güzel bir düz saç elde etmek için en önemli detay düzleştiricinin şeklidir. Her saç tipi, modeli, kesimi aynı olmadığı için de firmalar bunu düşünerek birçok farklı tipte düzleştirici üretmektedir. Örneğin ince ve küçük düzleştiriciler daha çok, çok kısa saçlar veya kahküller içindir. Bunun biraz daha kalını kısa ve kabarmayan saçlar içindir. Daha kalın olanları, omuz uzunluğundaki kalın saçlar içindir. En kalından bir öncesi ise kalın, kabarık, omuz hizasından uzun saçlar içindir. En kalın olanlar ise, çok kalın telli ve çok uzun saçlar için harika bir seçenek olacaktır.

2-Düzleştirici Modeli

Herkes için bir düzleştirici modeli mevcut.

Düzleştiriciler kalınlıklarına ayrıldıklarını gibi, seramik, titanyum, turmalin gibi modeller ile kendi içinde ayrılmaktadır. Seramik düzleştiriciler; düzleştiriciler arasında en ekonomik olan seramik plakalı düzleştiricilerdir. Düşük sıcaklıkta saçı düzleştirir ve saça yumuşaklık katar. Bu yüzden oldukça popülerdir. Turmalin düzleştiriciler ise içinde prizmatik kristaller içermektedir. Bunlar saç uçlarının ısı ile zarar görmesini engellemektedir ve kuru ve yıpranmış saçlar için harika bir seçenektir. Son olarak titanyum saç düzleştiriciler ise, özellikle kıvırcık ve kalın telli saçlar için çok kullanışlıdır çünkü titanyum ısıyı en yüksek derecede ve hızlı şekilde iletmektedir. Bu nedenle saçta çok bekletilmemesi gerekir. Tüm bunlara ek olarak sonradan piyasaya giren keratinli düzleştiriciler ise, plakalarında keratin bulundurmaktadır ve bu sayede saçı beslediğini vadetmektir.


3-Isı Koruyucu

Hemen bir adet edinmek lazım!

Son zamanlardaki yeni teknolojiler sayesinde artık saçlar düzleştiriciler yüzünden çok da yıpranmamaktadır. Fakat yine de hasarı minimuma indirmekte yarar var. Bunun için saçı düzleştirmeden önce bir ısı koruyucu kullanmak harika bir seçenektir. Birçok markada bulunan bu ısı koruyucuları biraz ele sıkarak özellikle saç uçlarına yedirmek hem saçı ısıdan koruyacaktır hem de daha kolay bir şekilde saç düzleştirmeye yardımcı olacaktır.

4-Saçı Düzleştirdikten Sonra

Bu güzel görüntüyü muhafaza etmek gerek değil mi?

Saçı güzelce düzgünleştirmek kadar sonrasında da bu düzgünlüğü korumak oldukça önemlidir. Bunun için yapılması gereken en önemli şey saçı düzleştirdikten hemen sonra saçı kulak arkasına almamak veya saçı bağlamamaktır. Bunun dışında sprey kullanmak da bir seçenek olabilir çünkü artık kozmetik mağazalarının hepsinden birçok saç şeklini koruyucu sprey bulunmaktadır. Aynı zamanda çoğu saçı beslemektedir. Bir taşla iki kuş!

5-Düzleştirici ve Tarak

Taraksız olmaz…

Taraklar ve saçlar her zaman iyi arkadaş olmuşlardır. Şimdi bu arkadaşlığa düzleştiriciler de katılmış durumda çünkü saçları düzleştirirken tarak kullanmak hem daha düzgün bir saç elde edilmesini sağlamaktadır hem de çok pratik olması nedeniyle, büyük bir zaman kazandırmaktadır. Bu nedenle hem saçı düzleştirmeden önce güzelce taramak hem de düzleştirme esnasında saçı tutamlara ayırarak, her düzleştirmeden önce tutamları tekrar taramak kusursuz bir görüntü elde etmek için yapılacak en iyi yöntemdir. Aynı zamanda bu sayede daha hızlı şekilde saç düzleştirmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/gereksiz-gibi-gorunen-ama-fazlasiyla-gerekli-olan-esyalar/
https://guzellikcarsisi.com/makyaj-turleri/
https://guzellikcarsisi.com/yasa-gore-sac-modelleri/
https://guzellikcarsisi.com/sac-orgu-modelleri-ve-yapilislari/
https://guzellikcarsisi.com/kivircik-sac-bakimi-nasil-olmali/