Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları | Güzellik Çarşısı

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Şişle saç örgü modelleri, Kolay saç örgü modelleri ve yapılışları, Yandan örgü saç modelleri, Değişik örgü saç Modelleri hakkında tüm detaylar yazımızda…

Anasayfa > Saç > Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları
26 Ocak 2015
1.832 okunma
Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Saç örgü modelleri ve yapılışları sayesinde çabasız bir şekilde güzelliğe bir adım daha yaklaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. Saç örgüleri sadece görsel bakımdan harika yapıları ile değil aynı zamanda saç köklerine muhteşem destekleri ile de göz doldurmaktadır. Saçlarının sıklıkla kırılmasından şikayetçi olan kişilerin özellikle bu aşamada dikkatli olmaları gerekir. Saç örgüsü ile saçınızın daha az kırılmasını ve uzun saatler boyunca bozulmadan durmasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınıza Yeni Bir Tarz Kazandırın!

Saç örgü modelleri ve yapılışları kapsamında dilerseniz ek süs toklar da kullanabilirsiniz. Bu süs toklar sayesinde görsel manada çok daha sorunsuz bir etkinin elde edilmesi sağlanacaktır. Örgü modelleri konusunda sorun yaşamamak için daha basit olan seçeneklerden başlamanız önerilmektedir. Örneğin iki yandan örgü adımlarınızı tamamlamanızın sonrasında ön kısımda bu örgüleri kavuşturarak harika bir görselliğe imza artabilirsiniz. Davetlere giderken dahi bu sepet örgüyü kullanabilirsiniz. Saç aksesuarları ile görselliği daha da sorunsuz biri hale getirmenizi mümkün kılınır! Örneğin ince ipler ve fularlar ile saçınızı göz alıcı hale getirmek artık mümkün!

Saçlara örgü modellerinin verilmesi çok eski zamanlara dayanan bir yöntemdir. Günümüzde uygulanan modeller oldukça çeşitlidir. Saç örgü modelleri ve yapılışları hakkındaki her şeyi merak ediyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ters Örgü Topuz Şekli

Saçlarınızı taradıktan sonra öne doğru atın. Örgü işlemi baş öndeyken olmalı. Balıksırtı örgü stilini aşağıdan yukarıya doğru uygulayacaksınız. Ense kısmından saçlarınızı 3 parçaya ayırın ve yukarıya çıkana kadar yanlardan ilave ederek örün. Üst tarafa gelene kadar devam edin. Lastikle, örülen kısmın ucunu bağlayın. Daha sonra başınızı arkaya attığınızda öndeki saçlar serbest arkadakiler balıksırtı şeklinde olacaktır. Üst kısımdaki saçları da lastik bir toka ile atkuyruğu yapabilirsiniz. Kuyruğunuzu kabarttıktan sonra ona toka yardımıyla topuz yapın.

Mısır Örgüsü Modeli

Mısır örgüsü yapmadan önce saçlar atkuyruğu şeklinde toplanır. 2 tarafa eşit şekilde ayrılır. Sağ taraftan küçük bir tutamı diğer tarafa geçirin. Daha sonra bu işlemi sol tarafı içinde tekrarlayın. Sağ ve soldan tutamlar alarak örme işlemini aşağıya kadar devam ettirin. Uç kısımda saç lastik bir toka ile tutturulur.


Balıksırtı Örgüsü Modeli

Saçlar geriye doğru atılarak işlem yapılır. Arkaya doğru atılan saçlar 3 parçaya ayrılır. Örme işlemi arkaya doğru yapılır. Saçlara sağdan ve soldan ufak tutam saçlar alınarak örme işlemine devam edilir. Böyle devam edilerek ense kısmına gelinir. Lastik bir toka ile saçlar tutturulur.

Örgüden Nasıl Taç Yapılır?

Taranan saçlar serbest bırakılır. Kulağın üzerinden bir tutam saç ayrılır. Ayrılan bu kısım tekrar 3’e ayrılarak örülür. Örgü düz stilde olur. Örülen saçın bu kısmı diğer kısma taç şekilde geçirilir ve uç kısmı tel toka yardımıyla diğer kısmın kulak arkasına sabitlenir. Tokanın belli olmaması için saç üzerine alınır.

Sepet Örgü Modeli

Bu model için saçların düz ve uzun olması gerekir. Geriye taranan saçlar aşağı kısımda eşit kısımlara ayrılır. İstediğiniz sayıda yapabilirsiniz ama en ideali 8 parçadır. En sağdaki tutamı yanındaki saçın üstünden geçiriniz. Ondan sonra diğer saçın altından geçirmelisiniz. Bu işlemi sol tarafa gelene kadar tekrarlayın. Sol kısma geldikten sonra saçı kulak arkasına bir pens ile tutturun. Bu işlem sağdan başlayarak sol tarafa doğru aynı şekilde tekrarlanır. En altta inildiğinde işlem normal örgü ile sonlandırılır.

Saç örgü modelleri ve yapılışları saçınıza en kolay şekilde uygulanan pratik örneklerdir. Hangisini beğenirseniz onu uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/yasa-gore-sac-modelleri/

https://guzellikcarsisi.com/en-trend-bikini-modelleri/

https://guzellikcarsisi.com/duzlestiriciden-daha-iyi-verim-almak-icin-neler-yapilmali/

https://guzellikcarsisi.com/sivilcelere-karsi-muhtesem-maskeler/

https://guzellikcarsisi.com/adriana-lima-diyeti/