Rüyada evlenildiğinin görülmesi farklı yönlere çevrilir. Rüyada kiminle evlenildiği ya da kimin evlendiğinin görülmesi gibi farklı şekilde değişkenlik gösterir. Rüyada...
07.06.2021
20
İtalya, kesinlikle gezip görülmesi gereken harika kültüre sahip bir ülkedir. Bu yüzden eğer yurtdışında hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsızsanız sizlere...
26.05.2021
40
Ankara sanal market kategorisinin yıldızı olan Bikeşfet sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı markete gitmeden temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. Bikeşfet sayesinde süt...
24.05.2021
41
Su çiçeği, halk arasında genel olarak çocukların yakalandığı bir hastalık olarak yer alsa da, her yaş grubunda görülebilir. Su çiçeği...
20.05.2021
65

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

26.01.2015
1.279
Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

 

Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Saçlara örgü modellerinin verilmesi çok eski zamanlara dayanan bir yöntemdir. Günümüzde uygulanan modeller oldukça çeşitlidir. Saç örgü modelleri ve yapılışları hakkındaki her şeyi merak ediyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ters Örgü Topuz Şekli

Saçlarınızı taradıktan sonra öne doğru atın. Örgü işlemi baş öndeyken olmalı. Balıksırtı örgü stilini aşağıdan yukarıya doğru uygulayacaksınız. Ense kısmından saçlarınızı 3 parçaya ayırın ve yukarıya çıkana kadar yanlardan ilave ederek örün. Üst tarafa gelene kadar devam edin. Lastikle, örülen kısmın ucunu bağlayın. Daha sonra başınızı arkaya attığınızda öndeki saçlar serbest arkadakiler balıksırtı şeklinde olacaktır. Üst kısımdaki saçları da lastik bir toka ile atkuyruğu yapabilirsiniz. Kuyruğunuzu kabarttıktan sonra ona toka yardımıyla topuz yapın.

Mısır Örgüsü Modeli

Mısır örgüsü yapmadan önce saçlar atkuyruğu şeklinde toplanır. 2 tarafa eşit şekilde ayrılır. Sağ taraftan küçük bir tutamı diğer tarafa geçirin. Daha sonra bu işlemi sol tarafı içinde tekrarlayın. Sağ ve soldan tutamlar alarak örme işlemini aşağıya kadar devam ettirin. Uç kısımda saç lastik bir toka ile tutturulur.

Balıksırtı Örgüsü Modeli

Saçlar geriye doğru atılarak işlem yapılır. Arkaya doğru atılan saçlar 3 parçaya ayrılır. Örme işlemi arkaya doğru yapılır. Saçlara sağdan ve soldan ufak tutam saçlar alınarak örme işlemine devam edilir. Böyle devam edilerek ense kısmına gelinir. Lastik bir toka ile saçlar tutturulur.

Örgüden Nasıl Taç Yapılır?

Taranan saçlar serbest bırakılır. Kulağın üzerinden bir tutam saç ayrılır. Ayrılan bu kısım tekrar 3’e ayrılarak örülür. Örgü düz stilde olur. Örülen saçın bu kısmı diğer kısma taç şekilde geçirilir ve uç kısmı tel toka yardımıyla diğer kısmın kulak arkasına sabitlenir. Tokanın belli olmaması için saç üzerine alınır.

Sepet Örgü Modeli

Bu model için saçların düz ve uzun olması gerekir. Geriye taranan saçlar aşağı kısımda eşit kısımlara ayrılır. İstediğiniz sayıda yapabilirsiniz ama en ideali 8 parçadır. En sağdaki tutamı yanındaki saçın üstünden geçiriniz. Ondan sonra diğer saçın altından geçirmelisiniz. Bu işlemi sol tarafa gelene kadar tekrarlayın. Sol kısma geldikten sonra saçı kulak arkasına bir pens ile tutturun. Bu işlem sağdan başlayarak sol tarafa doğru aynı şekilde tekrarlanır. En altta inildiğinde işlem normal örgü ile sonlandırılır.

Saç örgü modelleri ve yapılışları saçınıza en kolay şekilde uygulanan pratik örneklerdir. Hangisini beğenirseniz onu uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.