Gereksiz Gibi Görünen Ama Fazlasıyla Gerekli Olan Eşyalar | Güzellik Çarşısı

Gereksiz Gibi Görünen Ama Fazlasıyla Gerekli Olan Eşyalar

Gerekli şeyler kimin?, Saiki kaç cilt?, Gerekli Şeyler ne zaman kuruldu? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Genel > Gereksiz Gibi Görünen Ama Fazlasıyla Gerekli Olan Eşyalar
07 Şubat 2020
1.138 okunma
Gereksiz Gibi Görünen Ama Fazlasıyla Gerekli Olan Eşyalar

Artık günümüzde büyük bir tüketim çılgınlığı olduğu gibi, üretim çılgınlığı da bulunmaktadır. Bu yüzden piyasada gerekli veya gereksiz ya da insanlara ihtiyaçları varmış gibi gösterilen ve satın almak zorunda hissettiren birçok eşya bulunmaktadır. Bunların çoğu gerçekten gereksiz ve işe yaramayan ürünlerdir fakat öyle eşyalar vardır ki aslında işe yaramaz görünseler de gerçekten hayat kurtarıcıdır… İşte varlığından bile haberdar olunmayan bu eşyalardan oluşan 6 maddelik liste;

1-Dolap Kulpu Koruyucu

Gerçekten böyle bir şey vardır ve internette çok uygun fiyatlarla satılmaktadır…

Özellikle kadınların en büyük derdi, buzdolabı gibi metal kulplara sahip olan şeylerin kolayca parmak izi olmasıdır. Bu izler genellikle silinebilir ve önemsiz izler olsa da, bazen tam bir mikrop yuvası olabilir çünkü bu kulplara kirli parmaklarıyla dokunan insanlar ne yazık ki mevcuttur… İşte bu konuda kadınların hayallerini süsleyen bir buluş; kapak kulpları için kılıf! Bu kılıflar genellikle mikrofiber tarzında kılıflarla yapılmaktadır ve parmak izlerine resmen savaş açmaktadır! Buzdolabı gibi eşyaların kulplarına kolaylıkla yapıştırabilen bu kulplar özellikle ev hanımlarını fazlasıyla sevindirecektir.

2- Yastıklı Uyku Bandı

Muhtemelen kimse daha önce böyle bir şey duymadı…

Uyku bantları özellikle uyku sorunları çeken insanlar için harika bir icattır. Ne kadar işe yaradıkları tartışılır olsa da aslında uyku bantları çoğu kişinin uyku sorununa fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Fakat ne yazık ki her uyku bandı bunu yapmamaktadır. Bazı uyku bantları çok sert, rahatsız edici kumaşları ve asıl görevine aykırı olarak ışığı geçirmeleri ile uyku sorununu çözmek yerine durumu daha da kötüleştirebilmektedir. Bu yüzden MantaSleep Mask adlı harika bir ürün piyasaya sürülmüştür. Bu üründe diğer uyku bantlarından farklı olarak iki adet mini boy yastık bulunmaktadır, bu sayede göze masaj yapmaktadır ve asla ışığı geçirmemektedir. Bu ürün biraz pahalı olsa da, uyku sorununu artık çözmek isteyenler tarafından çoktan denendi ve beğenildi bile!

3-Dudak Peelingi

İşte dudakların en ihtiyacı olan şey!

Dudak scrubları aslında özellikle kadınlar tarafından çok uzun zamandır kullanılmaktadır fakat bunun hala çok anlamsız ve gereksiz olduğunu düşünen birçok insan bulunmaktadır. Dudak peelinglerinin görevi, dudaktaki ölü deriyi atmak ve dudakları daha sağlıklı ve pürüzsüz hale getirerek dudağı nemlendiriciye/ruja hazırlamaktır. Peelingin ardından sürülen özellikle mat rujlar, dudakta mükemmel durmaktadır. Dudakları bebek poposu gibi yapan ve çoğunlukla e vitamini ve toz şeker içeren bu ürünler, erkek veya kadın farketmeden herkes tarafından kullanılmalıdır!


4-Hızlı Kuruma İçin Saç Spreyleri

Artık saç kuruturken kas yapmaya hiç gerek yok.

Günümüzde artık her yardıma koşan saç spreyleri vardır. Bunlar genellikle hacim veya saçın kabarmamasını vaat eden spreyler olsa da, saçları çok geç kuruyan ve dolayısıyla saçları fön makinesinden çok zarar gören ve saçları kurutmak için ciddi bir vakit harcayan kişiler için bu hızlı kurumaya yardımcı olan saç spreyleri birçok internet sitesinde çoktan satılmaya başlanmış bile!

5-Parmak Kesilmelerini Önleyen Eldiven

Artık keskin şef bıçaklarını herkes kullanabilir…

Çok keskin bıçaklarla özellikle et gibi yiyecekleri doğramak oldukça riskli ve zordur. İşte bu yüzden parmakların kesilmesini önleyen ve çiğ et gibi yiyeceklerle temas halindeyken oluşabilen bakteri riskini ortadan kaldıran eldivenler çoktan piyasada yerini aldı bile! Normal eldiven görüntüsüne sahip bu ürünler, birçok kişiye mutfağa girmeyi fazlasıyla sevdirdi!

6-Isı Koruyucu Eldiven

Son zamanlarda eldivenler artık Superman’den farksız…

Kadınların en büyük dertlerinden biri de saç düzleştirirken veya maşa yaparken el yakmaktır. Oldukça sinir bozucu olan ve kadınları saç şekillendirmekten soğutan bu durum için firmalar, düzleştirici veya maşa kullanırken giyilebilen ve maksimum derecede ısıyı koruyan eldivenleri icat etti. Bazı düzleştirici/maşa aletlerinin kutularında da bulunabilen bu eldivenler, internette de kolaylıkla bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://guzellikcarsisi.com/hic-bir-urun-kullanmadan-daha-genc-gorunmenin-10-yolu/
https://guzellikcarsisi.com/duzlestiriciden-daha-iyi-verim-almak-icin-neler-yapilmali/
https://guzellikcarsisi.com/evden-cikmamaniza-sebep-olacak-muthis-buluslar-neler/
https://guzellikcarsisi.com/dudak-morarmasi/
https://guzellikcarsisi.com/sizi-buyuleyecek-yerler/