Cilt güzelliği ve bakımlı olması herkesin istediği bir durumdur. Cildin parlak ve taze görünmesi için cilde iyi gelen yiyecekler bulunur....
21.07.2021
10
Karaciğere iyi gelen yiyecekler sayesinde bu önemli organda meydana gelen hasarların minimum seviyeye indirilmesini sağlayabilirsiniz. Vücudumuzda enzimlerin üretilmesinde ve vücudun...
16.07.2021
51
Rüyada örümcek görmek çok farklı şekillerde tabir edilebilir. Görülen örümceğin şekli ve rengine göre farklı yorumlanır. Genel olarak hayırlı bir...
08.07.2021
31
Rüyada paranın görüldüğü yerin, miktarının ve paranın büyüklüğünün rüyanın yorumuna farklı detaylar katacağını söylemek mümkündür. Rüyada para görmek farklı alimler...
15.06.2021
67

Hiç Bir Ürün Kullanmadan Daha Genç Görünmenin 10 Yolu

31.01.2015
600
Hiç Bir Ürün Kullanmadan Daha Genç Görünmenin 10 Yolu

Hiç Bir Ürün Kullanmadan Daha Genç Görünmenin 10 Yolu

İlk savunmanız yüzünüzde oluşan çizgiler olmalı. Serumlardan tutun da , nemlendirici kremlere kadar her şeyi kullanmışsınızdır. Çoğu işe yaramayan ürünler bunlar. Fakat cildinizin daha genç ve kaliteli bir yapıda olması birazda sizin alışkanlıklarınıza bağlı. Bunun yanında dermatologların sizin için önerebileceği küçük hileler de mevcut.

Pipet ile içecek içmeyin

Manhattan-merkezli dermatolog Francesca Fusco, M.D. pipet ile içecek içerseniz dudak kenarınızda çizgiler oluşacağını söyledi. ( çünkü içeceği içerken ağzınızda oluşan şekil çizgilere sebep olur )

Pipet

 

Yeteri kadar uyuyun

Ne kadar süre ve ne kadar kalitede uyuduğunuz cildinizin güzelliği için büyük önem taşır. ( bu yüzden ‘ güzellik uykusu ‘ adı verilmiştir ) Osmosis Skincare eğitim uzmanlığı başkanı, Ami Shvartzman , gecede 8 saatten az uyumanın sağlıksızlığa ve yaşlanma belirtilerinin oluşmasına işaret olduğunu belirtiyor. Hatta uzanma şekliniz bile kırışıkların oluşumunda artışa sebep olabilir.

uyku pozisyonu

Uyku pozisyonunuzu değiştirin

Fusco ‘ her zaman hastalarıma hangi pozisyonda yattıklarını sorarım ‘ dedi, çünkü her bir gecede yattığınız pozisyon çok önemli. Eğer her gece aynı tarafa yatıyorsanız yüzünüzün o bölgesinde kırışıklıklar belirmeye başlar. ‘ Sırt üstü yatmak en iyi uyku şeklidir fakat rahat edemediğinizi düşünüyorsanız her iki tarafınızı eşit olarak yatmalısınız ‘ dedi Fusco.

Young woman sleeping

Mesajlaşmak daha iyi

Fusco ‘ ya göre cep telefonu ile konuşken yüzünüzde kırışıklıklar oluşur. Mesajlaşıyorken ise telefonunuzu göz hizanızda tuttuğunuz taktirde hiç bir şekilde etkilenmezsiniz.

mesaj atmak

At kuyruğu saç modelinden kaçının

At kuyruğu saç modeli ile saçınızı gerdirmeniz sebebiyle yüzünüzde gerilmiş olur ve böylece yüzünüz günden güne gerilip gevşeyerek kırışmaya başlar.

at kuyruğu

Odadaki havayı nemlendirin

Isınmak için kullandığımız ısıtıcılar bir süre sonra havadaki nemi içine çeker ve kuru bir cilde sahip olmamıza sebep olur. ‘ Bu da yaşlanma belirtilerinde sıkça görülen bir sebeptir ‘ dedi plastik cerrahi uzmanı James C. Maratto. Ve ek olarak gece uyurken havadaki nemi dengeleyebilen bir ürün kullanmanızı önerdi. Eğer böyle bir şeye sahip değilseniz , ısıtıcının üzerine ıslak bir havlu koyun ve ya bir kap dolusu soğuk suyu masanın üzerinde bırakın. Böylece az da olsa havadaki nemi dengelemiş olursunuz.

nemlendirin

Yüzünüzü yumuşakça kurulayın

Moratto sert bir havlu ile yüzünüzü kurulamanın , cildinizdeki pigmentlere zarar verdiğini ve yaşlanmaya sebep olabileceğini söyledi. Bunun yerine yüzünüzü daha yumuşak bir havlu yardımı ile hafifçe dokunarak kurulayın.

yüz kurulama

Egzersiz yapın

Sadece dış görünüşünüz için cardio çalışması değil aynı zamanda da yıllar sonra fark edebileceğiniz cildiniz için iyi bir yatırım olacaktır egzersiz yapmak. Haftada üç defa egzersiz yapmak vücudunuzu ve cildinizi uyum içinde ,düzenli ve canlı gösterir dedi ünlü dermatolog Sejal Shah, M.D., of Smarter Skin Dermatology.

egzersiz

Aşırı yüz ifadelerinden kaçının

Ağzınız ile yaptığınız aşırı hareketler kırışıklıklara sebep olur ve cildinizi yaşlı gösterir. Bununla birlikte yüzünüzün elastik bir yapıya sahip olmasının yanı sıra aşırı hareketlerle bu elastik yapıyı kalıcı hale getirip çizgileri belirginleştirmiş olursunuz.

yüz ifadesiii

Her gün düzenli olarak havuç tüketin

Bu tarz turuncu sebzeler gözleriniz için faydalı olmasının yanında cildinize de büyük fazda sağlar. Ünlü dermatolog Brunk‘a göre cildimiz gün içinde belirli çevresel faktörlere maruz kalır bunlardan bazıları , güneşin zararlı ışınları , toksinler radyasyon ve stres gibi cildimize direkt olarak hasar veren zararlı faktörlerdir. Havuç sizi bu etkilerden koruyabilecek karaten adında bir minerale sahip ve bu sizin yaşlanmanızı da yavaşlatmakta yardımcı olur çizgilerin görünümünü azaltır.

havuç yemek

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.